رزرو هتل برای سفارت

رزرو هتل برای سفارت

رزرو هتل برای سفارت

رزرو هتل یکی از مدارک بسیار مهم است که باید به‌همراه سایر مدارک درخواست ویزا، پس از دریافت وقت سفارت به کنسولگری سفارتی که از آن قصد دریافت ویزا را دارید ارائه دهید.

رزرو هتل چیست؟

رزرو هتل در واقع سندی است که نشان می‌دهد شما در سفر خود، به تعداد شب‌های اقامت خود در هر  شهری هتل رزرو کرده‌اید و محل اقامت شما مشخص است. در حالت رزرو معمولا” پرداختی به هتل انجام نمی‌شود و شما می‌توانید با استفاده از کارت کردیت خود بعنوان گارانتی هتل خود را رزرو کنید، وپس از رسیدن به هتل مبلغ آن را پرداخت کنیدو یا از همان کارت کردیت کسر گردد.

واچر هتل چیست؟

اگر شما بلیط پرواز خود را خریداری کرده باشید و مطمئن باشید در تاریخ مورد نظر قصد استفاده از هتلی که آن را رزرو نموده‌اید را دارید میتوانید مبلغ آن را بطورکامل پرداخت نمایید و واچر هتل (Hotel Voucher) خود را دریافت نمایید. و با خیال راحت سفر نمایید. در واچر هتل اطلاعات کامل مسافر یا مسافرها، نوع اتاق، نوع تخت، خدمات هتل که شامل رزرو می‌باشد، تاریخ ورود و خروج، ساعت تحویل اتاق و ساعت تخلیه هتل به‌همراه ادرس وشماره تماس هتل نوشته شده است.

برای سفارت باید رزرو هتل بگیریم یا واچر هتل ؟

از آنجاییکه هنوز مشخص نیست که سفارت با درخواست ویزای شما موافقت کند یا خیر، پس کافی‌است شما رزرو هتل به سفارت ارائه دهید. تا در صورت عدم صدور ویزا برای شما بتوانید رزرو خود را کنسل نمایید. در صورت عدم سفر طبق رزرو هتل خود و کنسل نکردن رزور خود در مدت مجاز هزینه کل اقامت شما از کارت کردیت شما برداشت  می‌شود .

نکات مهم در گرفتن رزرو هتل برای سفارت ؟

1-رزرو هتل شما باید حتما” کانفرم داشته باشد. یعنی این‌که رزرو شما قابل استعلام توسط سفارت باشد و در صورت استعلام توسط سفارت، رزرو آن به نام درخواست کننده ویزا تایید شود.

امروزه یکی از دلایل رد درخواست ویزا توسط کنسولگری سفارت کشورهای منطقه شینگن در ایران نداشتن کانفرم رزروهای ارائه شده به سفارت می ‌باشد، به همین دلیل در برگه دلایل رد ویزای شما، آیتم محل اقامت شما مشخص نمی‌باشد تیک خورده است. پس دقت کنید تنها یک رزرو معمولی یا رزرو روی سربرگ هتل یا آژانس بدون داشتن کانفرم هیچ فایده‌ای ندارد و حتی می‌تواند باعث رد درخواست ویزای شما بشود.

2-در رزرو هتل حتما” نام مسافرین دقیقا” طبق پاسپورت به طور کامل نوشته شده باشد.دقت کنید در صورتی‌ که قصد سفر با فرزند خردسال خود را دارید حتما” باید نام او نیز در رزرو ارائه شده به سفارت نوشته شده باشد.

3-باید به تعداد روزهای درخواستی برای ویزای شینگن،و طبق برنامه سفر ارائه شده به سفارت، هتل رزرو کرده باشید.

4-تاریخ ورود و خروج از هتل باید طبق تاریخ درخواست ویزای شما در فرم درخواست ویزا باشد.

5- دقت کنید رزروهایی که از روی سایت‌های خارجی مثل Booking .com بدون کارت کردیت گرفته می‌شود در کمتر از دوساعت توسط سایت با ارسال یک ایمیل به درخواست کننده کنسل می‌شود. پس از ارائه این گونه رزروها به سفارت جدا” خودداری نمایید چون نتیجه‌ای جز رد درخواست شما ندارد.

6- درصورتی‌که بصورت خانوادگی درخواست ویزا داده‌اید، می‌توانید بر اساس تعداد افراد اتاق دبل یا تریپل رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *