چینکو‌تره دهکده‌های ماهیگیری باستانی هستند که در امتداد بخشی از ساحل ناهموار لیگوریا با دهکده‌های ماهیگیری باستانی که با خانه های رنگارنگ مشرف به دریا، که به نظر می رسد همه توسط یک نقاش ، نقاشی شده است ، و توسط  تاکستان های متعدد در آغوش گرفته شده اند. تور ایتالیا فرصتی است برای بازدید از این 5 دهکده ثبت شده در یونسکو. 5 دهکده ساحلی رشته‌ای با قدمت چند صد ساله که در خط ساحلی ناهموار به طول 10 کیلومتر بین شهرهای جنوا (  (Genova ) و اسپزیا (Spezia) واقع شده اند با بندرها مملو از قایق‌های ماهیگیری و رستوران ها ی محلی که با غذاهای دریایی به همراه سس معروف منطقه لیگوریا، پستو، سرو می‌کنند. که یکی از جذاب ترین استراحتگاه های ایتالیا به حساب می اید.این 5 دهکده عبارتند از :

Monterosso- Vernazza – Corniglia -Manarola – Riomaggiore

زیباترین ساحل Cinque Terre مطمئناً ساحل Monterosso al Mare است. به راحتی قابل دسترسی است، روبروی ایستگاه راه آهن قرار دارد. این بزرگترین ساحل ماسه ای در Cinque Terre است، و یک جاذبه واقعی برای گردشگران است. ولیکن vernazza  احتمالاً مشخص ترین و شناخته شده ترین دهکده چینکوتره است. این دهکده با بندر طبیعی آمفی‌تئاتری‌شکلش، بیشترین عکس‌برداری در بین دهکده های Cinque Terre به خود اختصاص داده است.

1-MONTEROSSO

اگر با قطار از جنوا بسمت Monterosso  اولین دهکده ، از 5 روستای Cinque Terre  حرکت کنید پس از 90 دقیقه به این روستا می‌رسید. پس از خروج از ایستگاه قطار و چند دقیقه پیاده روی به ساحل زیبای ماسه ای  Monterosso al Mare می‌رسید که بی شک زیباترین ساحل منطقه چینکوتره و یک جاذبه گردشگری برای گردشگران است. در انتهای ساحل شرقی یک مجسمه به بزرگ به ارتفاع 14 متر وجود دارد که خدای نپتون را به نمایش کشیده است. امتداد ساحل غربی از طریق یک تونل به بخش قدیمی روستای Mnterosso وصل می‌شود. ولیکن vernazza احتمالاً مشخص ترین و شناخته شده ترین دهکده چینکوتره است. این دهکده با بندر طبیعی آمفی‌تئاتری‌ شکلش، بیشترین عکس‌برداری در دهکده چینکوتره به خود اختصاص داده است.

2-VERNAZZA

vernazza یکی دیگر از دهکده های  چینکوتره با خانه های رنگارنگ در اطراف بندر طبیعی کوچک است.بنای یادبود اصلی شهر، کلیسای Santa Margherita d’Antiochia است که به قدیس حامی شهر تقدیم شده است. این بنا که در کنار دریا واقع شده است برای اولین بار در سال 1318 ذکر شده است. افسانه ها حاکی از آن است که یک جعبه چوبی با استخوان های انگشت سانتا مارگریتا در ساحل ظاهر شد. به همین دلیل در محل دیگری از شهرک کلیسایی ساخته شد اما طوفان باعث گم شدن این اثر شد که در همان جایی که اولین بار پیدا شد دوباره ظاهر شد و کلیسا در آنجا بازسازی شد.دیگر بنای نمادین vernazza، قلعه DORIA مشرف به دریا است که برج مدور و بخش هایی از دیوارهای آن باقی مانده است. برای رسیدن به veranzzaکافیست از Monterossa سوار قطار بشوید و در ایستگاه بعدی یعنی vernazza پیاده شوید.

3-CORNIGLIA

corniglia دهکده مرکزی چینکوتره  میباشد که با جمعیتی حدود 150 نفر برخلاف 4 دهکده قبلی در تماس با دریا نیست و روی دماغه ای به ارتفاع 100 متر  مشرف به دریا قراردارد. برای رسیدن به دهکده پس از خروج از ایستگاه قطار میتوانید با اتوبوس به مرکز دهکده بروید ویا از طریق پلکان طولانی لاردارینا که از 33 رمپ و 377 پله تشکیل شده است به مرکز دهکده  بروید. پیشنهاد من استفاده از پله ها برای رسیدن به مرکز دهکده می باشد که همزمان با بالارفتن از پله ها از مناظر زیبای دریا لذت ببرید.پس از رسیدن به دهکده از طریق یک کوچه باریک به میدان مرکزی یعنی piazza del Largo Taragio می رسید. لذت قدم زدن در این کوچه‌ها باریک این دهکده را از دست ندهید.

4- MANAROLA

Manarola چهارمین روستا و یکی از جذاب ترین و رمانتیک ترین روستاهای چینکو تره است که بر روی صخره‌ای بلند ۷۰ متری از سطح دریا ساخته شده است.بندری  کوچک دارای یک رمپ قایق، یک میدان کوچک و خانه‌های رنگارنگ زیبا رو به دریا است. می توانید ناهار را در یکی از رستوران های ماهی در میدان کوچک کنار بندر میل کنید. منطقه بندر مملو از قایق های رنگارنگ پارویی است و از صبح تا غروب به نقطه اصلی آفتاب گرفتن و شنای روستا تبدیل می شود. در واقع، اینجا مکان مناسبی برای گذراندن یک روز شاد با آفتاب گرفتن و تماشای پریدن مردم از صخره است. اگرچه هیچ ساحل واقعی در اینجا وجود ندارد.  این دهکده علاوه بر زیبایی طبیعی،  به خاطر شراب شیرین Sciacchetra نیز معروف است.

5-Riomaggiore

آخرین دهکده Riomaggiore می باشد که قدمت ان به حدود قرن هفتم می رسد، محیط طبیعی این دهکده با پوشش گیاهان  مدیترانه و خانه ها دو یا سه طبقه با رنگ های معمولی لیگوریایی رنگ آمیزی شده اند. این دهکده  در طول روز پر جنب و جوش است اما در شب نیز با توجه به وجود کلوپ ها و بارها برای جوانان مناسب است. این دهکده مناسب برای گذراندن یک آخر هفته عاشقانه زیبا است.  در سفر به این دهکده کوچک به تماشای بندر کوچک این دهکده با تعداد زیادی قایق رنگارنگ  بپردازید و از ساحل زیبای ان لذت ببرید. از قلعه موجود می توانید به تماشای  منظره ای باشکوه از دهکده بپردازید .این قلعه  در سال 1200 به عنوان مکانی برای محافظت از خود در برابر تهاجمات مداوم دزدان دریایی ساخته شده است، که از دو برج و دیواری تشکیل شده است که آنها را به هم متصل می کند. 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان(7روز)

1690 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز( 8روز)

1940 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز،میلان(11روز)

2320 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز(6روز)

1560 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان (9روز)

2035 

تورهای تابستان انفرادی

میلان،پاریس (7روز)

2060 

تورهای تابستان انفرادی

رم،پاریس (8روز)

2235 

تورهای تابستان انفرادی

رم،بارسلونا (8روز)

2090 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ناپلی،کاپری،آمالفی(8روز)

2350 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،بارسلونا (13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،پاریس(13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان،پاریس(11 روز)

2770 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،پاریس(10 روز)

2180