چرا باید وقت سفارت ایتالیا بگیرم؟

برای تحویل مدارک برای درخواست ویزای ایتالیا، اولین قدم گرفتن نوبت از کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران است. برای تعیین وقت سفارت ایتالیا باید بصورت آنلاین در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ثبت نام و سپس تاریخ و زمان قرار ملاقات را انتخاب کنید .

کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ویزامتریک 

در حال حاضر طبق اطلاعیه سفارت ایتالیا در تهران تنها مرجع رسمی و قانونی برای  نوبت‌دهی سفارت ایتالیا شرکت ویزامتریک می‌باشد. برای رزرو وقت نوبت سفارت ایتالیا توریستی، وقت سفارت ایتالیا تجاری، نوبت سفارت ایتالیا دیدار خانوادگی، وقت سفارت ایتالیا دانشجویی از طریق وب سایت، ویزامتریک  امکان پذیر است.پس از رزرو نوبت فرد متقاضی باید با در دست داشتن مدارک خود به نشانی تهران،خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷  مراجعه کنند.

مدارک لازم برای گرفتن نوبت سفارت ایتالیا توریستی

برای رزرو نوبت سفارت ایتالیا توریستی ابتدا باید در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ثبت نام کنید. قبل از شروع به ثبت نام موارد زیر را آماده داشته باشید:

1- واریز مبلغ 15/000/000  ریال به کارت 6219867000117305   ویا شماره حساب 80981027883032 بنام شرکت رهیاب گذر آرتا .که پس از 24 ساعت پس از واریز مبلغ میتوانید نسبت به ثبت نام و دریافت وقت سفارت ایتالیا  اقدام نمایید .

2- شماره کارت و شماره شبا حسابی که از آن پول واریز شده است.

1-کپی پاسپورت فرد متقاضی.

2-شماره موبایل که در دسترس باشد.

3- یک ایمیل که در دسترس باشد.

فیلم آموزش ثبت نام،گرفتن وقت سفارت ایتالیا

 

[ux_products style="push" type="row" show_quick_view="0" cat="126" text_bg="rgb(217, 0, 0)" text_color="dark"]

ربات تعیین وقت سفارت ایتالیا وجود دارد ؟

متاسفانه به دلیل اینکه تاریخ و ساعت باز شدن نوبت‌های سفارت ایتالیا از طریق سایت ویزامتریک مشخص نیست و از طرفی از زمانی که وارد قسمت ثبت نام می‌شوید و شروع به وارد کردن اطلاعات می کنید  تا رسیدن به مرحله تقویم شما کلا 10 دقسقه وقت دارید و بعد از اتمام ده دقیقه سایت بطور خودکار رفرش می‌شود و شما مجبورید پروسه وارد کردن اطلاعات را از اول انجام دهید که کار بسیار سخت و وقت ‌گیری می باشد و امکان اینکه یک نفر بخواهد بطور مداوم این کار را انجام بدهد نمی باشد. لذا به ناچار بعضی از افراد از ربات برای وارد کردن اطلاعات و رفرش کردن سایت استفاده می‌کنند تا بتوانند از باز شدن وقت‌ها روی سایت کارگزاری سفارت ایتالیا مطلع شوند.

چگونه وقت فوری سفارت ایتالیا توریستی بگیریم؟

شما 24 ساعت پس از واریز وجه پیش ثبت نام  میتوانید از طریق لینک سایت ویزامتریک  در سایت ثبت نام کنید ولی دقت کنید این سایت بر خلاف سایت CKGبه شما هیچ کد و رفرنسی به شما نمی‌دهد و از زمان شروع ثبت نام فقط 10دقیقه در سایت می‌توانید باشید و بعد از آن از سایت بطور خودکار خارج رفرش می‌شود، و مجدد مجبورید تمام مراحل ثبت نام را طی کنید و عملا امکان گرفتن وقت در حال عادی غیر ممکن می‌باشد.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا برای درخواست ویزای توریستی یا تجاری از کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران از سایت ویزلمتریک دقیقا” مشخص نمی‌باشد، و این کارگزاری بر خلاف کارگزاری قبلی یعنی کاکس هیچ بازه زمانی را برای باز شدن وقت‌ها بر روی سایت خود اعلام نمی‌کند. پس عملا” مطلع شدن از زمان باز شدن دقیق وقت‌های سفارت ایتالیا توریستی کاملا” شانسی می‌باشد. از طرفی شما مجبورید کلی اطلاعات وارد کنید در حالیکه کل این اطلاعات فقط ده دقیقه اعتبار دارد و پس از ده دقیقه مجدد باید پروسه ثبت نام طی کنید.

 

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

برای استفاده از خدمات کنسولی سفارت ایتالیا در تهران برای تایید مدارک از طریق ورود به سایت https://prenotami.esteri.it و دریافت وقت تایید مدرک از طریق ثبت مشخصات و انتخاب یکی از روزهای آزاد می‌باشد.(این خدمات مستقیما” در کنسولگری سفارت ایتالیا واقع در جردن خیابان فرزان شرقی انجام می‌شود.)

1- وارد سایت https://prenotami.esteri.it شوید.

2- Registrati کلیک کنید.3-در قسمت Account اطلاعات را وارد کنید.4-درقسمت Contatti اطلاعات مربوط به آدرس و شماره تماس وارد کنید.5-در قسمت Consolato آیتم IRAN TEHERAN AMBASCIATA D’ITALIA انتخاب کنید.6-REGISTRAZIONتایید کنید.7- کد ارسالی به ایمیلتان را وارد کنید.8-روی لینک ارسالی به ایمیلتان کلیک کنید.9- در صفحه اول در قسمت Accedi ایمیل و پسورد خود را وارد کنید.10- در صفحه جدید شماره پاسپورت خود را وارد کنید.11-  وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا را در روز مورد نظر  انتخاب و تایید نمایید.

وقت سفارت ایتالیا

خدمات اضافی کارگزار سفارت ایتالیا ویزامتریک 

در هنگام مراجعه به کارگزار سفارت ایتالیا در روز نوبت سفارت خود می‌توانید خدمات زیر را با پرداخت هزینه اضافی دریافت نمایید:

خدمات ارسال پاسپورت با پیک در محدوده شهر تهران

با این سرویس متقاضیان می‌توانند تا گذرنامه خود را به آدرس تعیین شده در محدوده شهر تهران تحویل بگیرند. بنابراین، نیازی به مراجعه برای دریافت گذرنامه خود ندارند. هزینه این خدمت 9 یورو میباشد

خدمات ارسال پاسپورت با پیک در محدوده خارج از تهران

با این سرویس متقاضیانی که در خارج از تهران ساکن هستند، می‌توانند تا گذرنامه خود را به آدرس تعیین شده در شهر خود دریافت کنند.  نابراین، نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت گذرنامه خود ندارند. هزینه این خدمات 14 یورو مباشد.

سرویس فتوکپی و ایمیل 

این سرویس به متقاضیان کمک می‌کند تا از مدارک خود فتوکپی  در مرکز درخواست ویزا تهیه کند. هزینه سرویس فتوکپی و ایمیل رایگان است.

عکس

این سرویس متقاضی را قادر می سازد تا عکس را مطابق با مشخصات تعیین شده توسط سفارت ایتالیا و مطابق با قوانین و مقررات ویزای شینگن تهیه کنند.هزینه این خدمت 8 یورو می باشد.

سرویس تلفن 

این سرویس به متقاضیان این امکان را می دهد که در صورت نیاز تماس بگیرند . هزینه این خدمت 3 یورو میباشد.

بیمه مسافرتی

از طریق ویزامتریک  شما می‌توانید بیمه مسافرتی شینگن خود را تهیه کنید. قیمت بیمه نامه بر اساس سن و تعداد روزهای سفر به ریال دریافت می‌گردد.

پر کردن فرم درخواست ویزا

این سرویس متقاضی را قادر می سازد تا فرم درخواست ویزا خود را در سالن انتظار با پشتیبانی و راهنمایی یک کارمند ویزامتریک پر کند.  هزینه این خدمت 10 یورو میباشد.دقت کنید حتما” مشخصات دعوعت کننده و شماره تماس و ایمیل خود و دعوت کننده را به‌طور کامل و دقیق وارد کنید تا در صورت کسری مدارک سفارت بتواند با شما تماس بگیرد.

خدمات پریمیوم

شما می‌توانید با پرداخت وجه اضافی نسبت به دریافت وقت پریمیوم از کارگزاری اقدام نمایید و از خدمات ممتاز ویزامتریک  در مرکز درخواست ویزا بهره‌مند شوید.که هزینه آن 75 یورو بیشتر از وقت‌های معمولی می‌باشد.

 

وقت سفارت ایتالیا تجاری

اگر قصد سفر به ایتالیا برای مقاصد تجاری دارید باید درخواست رزرو وقت سفارت تجاری از کارگزاری سفارت ایتالیا ویزامتریک در تهران بکنید. البته باید در موقع ثبت نام باید وقت توریستی سفارت ایتالیا را انتخاب کنید.

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

کلیه کسانی که مایل به ادامه تحصیل در ایتالیا هستند ابتدا باید از طریق سایت www.universitaly.it موفق به دریافت پذیرش در یکی از دوره‌های لیسانس ، فوق لیسانس و یا دکتری از یکی از دانشگاههای ایتالیا شده باشند. سپس باید برای درخواست روادید خود ابتدا اقدام به دریافت نوبت سفارت ایتالیا دانشجویی از سایت کارگزاری سفارت ایتالیا ویزامتریک  بنمایند. بر طبق اطلاعیه کارگزاری متقاضیان وقت دانشجویی سفارت ایتالیا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس نوع وقت انتخابی باید University Enrollment  و برای مقطع دکترا  نوع وقت انتخابی باید PHDباشد.

مصاحبه سفارت ایتالیا

برای درخواست ویزای توریستی ، تجاری و دیدار خانوادگی فقط کافی‌است در روز وقت ملاقات نسبت به تحویل مدارک خود و انگشت نگاری اقدام نمایید و کارمندان کارگزاری فقط مسئول دریافت مدارک می‌باشند وهیچ‌گونه مصاحبه‌ای انجام نمی‌دهند و پس از ارسال مدارک شما به سفارت ایتالیا در تهران افسر پرونده با توجه به مدارک شما در خصوص صدور موافقت یا رد درخواست ویزای شما تصمیم‌گیری می‌کند. پس باید بسیار دقت کنید که مدارک شما کامل و مطابق نظر سفارت باشد.

نکات مهمی که در روز تحویل مدارک خود به کارگزاری باید رعایت کنید؟

1- حتما”  نام ،نام خانوادگی وشماره پاسپورت خود را بر روی برگه وقت سفارت دریافتی کنترل کنید. در صورت مغایرت با اطلاعات پاسپورت شما، امکان اصلاح نمی‌باشد و کارگزار در روز نوبت شما برای تحویل مدارک از قبول پرونده خودداری می‌نماید.

2- چک کنید مشخصات شما بر روی رزرو هتل برای سفارت ایتالیا، رزرو بلیط برای سفارت ایتالیا و نیز بیمه مسافرتی مطابق پاسپورتتان باشد.

3-در روز نوبت سفارت نیم ساعت زودتر در محل حضور پیدا کنید.

4-برای مصاحبه وانگشت نگاری در روز مقرر، نیاز به حضور کودکان زیر 12 سال نمی‌باشد.

4- حتما” یوروهای همراه خود نو و تا نخورده باشد چرا که در صورت کوچکترین مشکل از شما قبول نمی‌کنند.

5-اگر پرونده شما دارای کسری مدارک بود سعی کنید تا جاییکه میتوانید در همان روز کسری موجود را رفع کنید.

6-در روز نوبت سفارت شما برای تحویل مدارک، هیج‌گونه مصاحبه‌ای با شما نمی‌شود وفقط پرونده شما توسط کارمند، کارگزاری تحویل گرفته می‌شود وانگشت نگاری می‌شوید.

آدرس کارگزار سفارت ایتالیا در تهران ویزامتریک 

خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷

ایمیل کارگزاری:

تکمیل فرم تماس بر روی سایت ویزا متریک

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران

خیابان جردن کوچه فرزان شرقی پلاک 15شماره تماس 88783498-021

ایمیل کنسولگری:

visti.teheran@esteri.it

3 thoughts on “وقت سفارت ایتالیا

  1. مریم قروانی says:

    سلام
    من از طرف دوستم دعوتنامه دارم باید وقت دیدار خانوادگی بگیرم یا توریستی؟

  2. علی says:

    سلام
    وقت بخیر، با داشتن دعوتنامه آیا نیازی به رزرو هتل هست یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *