وقت سفارت ایتالیا

برای تحویل مدارک برای درخواست ویزا از سفارت ایتالیا، اولین قدم گرفتن نوبت از کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران است. برای تعیین وقت سفارت باید در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ثبت نام و سپس تاریخ و زمان قرار ملاقات انتخاب کنید .

کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران

در حال حاضر طبق اطلاعیه سفارت ایتالیا در تهران تنها مرجع رسمی و قانونی برای  نوبت‌دهی سفارت ایتالیا شرکت سنگاپوری Cox and King Global Services می‌باشد. برای رزرو وقت توریستی، تجاری، دیدار خانوادگی، دانشجویی از طریق وب سایت، www.ckgsir.com امکان پذیر است.

آدرس سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران

پس از رزرو نوبت از طریق سایت www.ckgsir.com، فرد متقاضی باید با در دست داشتن مدارک خود به نشانی تهران، ولنجک خیابان سیزدهم ساختمان اداری گالریا مال طبقه 4 ساختمان اداری مراجعه کنند.

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

وقت سفارت ایتالیا فوری

طبق برنامه اعلام شده توسط کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران باز شدن وقت‌ها و نوبت‌دهی سفارت ایتالیا، برای تحویل مدارک هر دوهفته، یکبار انجام می‌شود. اگر موفق به رزرو وقت توریستی یا تجاری نشده‌اید و نمی‌توانید برنامه سفر خود را  طبق برنامه انجام دهید، کافی‌است با کارشناسان ما تماس بگیرید، ما میتوانیم از بین وقت‌های کنسلی، سریعترین وقت سفارت ایتالیا را برای شما قطعی کنیم.

مدارک لازم برای ثبت نام در سایت کارگزاری ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا ابتدا باید در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران ثبت نام کنید. قبل از شروع به ثبت نام موارد زیر را آماده داشته باشید:

1-کپی پاسپورت فرد متقاضی.

2-شماره موبایل که در دسترس باشد.

3- یک ایمیل که در دسترس باشد.

4- آدرس محل سکونت و کد پستی آن.

5-تاریخ و مدت سفر .

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

زمان باز شدن وقت توریستی یا تجاری سفارت ایتالیا دقیقا” مشخص نمی‌باشد وکارگزاری سفارت ایتالیا یک محدوده زمانی را که معولا” در فاصله زمانی چند روز است  را از طریق سایت خود برای باز شدن و دریافت نوبت سفارت اعلام می‎‌نماید، پس عملا” مطلع شدن از زمان باز شدن دقیق وقت‌های سفارت ایتالیا کاملا” شانسی می‌باشد. از طرفی چون حجم متقاضی برای دریافت نوبت سفارت زیاد و تعداد پذیرش متقاضیان محدود می‌باشد شانس گرفتن وقت سفارت ایتالیا بسیار کم می‌باشد.

راهنمای گرفتن وقت توریستی سفارت ایتالیا

برای گرفتن نوبت سفارت ایتالیا، طبق اطلاعیه بخش کنسولگری سفارت ایتالیا در ایران سیستم رزرو تعیین وقت به شرح زیر می‌باشد :

ارائه درخواست روادید از طریق ورود به سایت https://ckgsir.com و تعیین نوبت  سفارت ایتالیا از طریق ثبت مشخصات فردی و انتخاب یکی از روزهای آزاد برای تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد. (رزرو وقت نزد شرکت Cox and Kings Global Services، کارگزار پذیرش درخواست‌های روادید ایتالیا.) پس طبق مراحل زیر برای ثبت نام و دریافت وقت سفارت ایتالیا تجاری یا توریستی اقدام نمایید.

1-ابتدا وارد سایت Ckgsir.com بشوید.

2- step 2 :Schedule Appointment را انتخاب کنید.

3-گزینه Individual را تایید کنید،(در حال حاضر فقط امکان دریافت وقت فردی از سایت می‌باشد) تا فرم ثبت نام برای شما باز شود.

4-دلیل از سفر خود به ایتالیا را انتخاب کنید(Select reason of travel to Italy)

5-مشخصات فردی خود شامل نام و نام خانوادگی،جنسیت،تاریخ تولد و محل تولد را وارد نمایید.(دقت کنید مشخصات باید کاملا” با اطلاعات پاسپورت شما تطابق داشته باشد.)

6-Country Of Birth ایران انتخاب کنید.

7-Current Nationality (ملیت کنونی) اگر ملیتی دوم دارید انتخاب کنید در غیر اینصورت ایران را انتخاب کنید.

8-Original Nationality (ملیت اصلی) ایران را انخاب کنید.

9-Marital Status (وضعیت تاهل) یکی را انتخاب کنید.

10-شماره پاسپورت،تاریخ صدور و انقضاء پاسپورت خود را وارد کنید (دقت کنید پاسپورت شما حداقل 6 ماه اعتبار از زمان سفر خود داشته باشد.)

11-Issuing Authority، عبارت Police را وارد کنید.

12-اطلاعات مربوط به آدرس خود را انتخاب و وارد کنید.

13-ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید(دقت کنید امکان دسترسی به هر دو امکان پذیر باشد.)

14-Number of Entries Requested تعداد دفعات درخواستی برای ورود به حوزه شینگن در مدت ویزای خود انتخاب کنید (یکبار ورود ، دوبار ورود، چندبار ورود)

15-Duration of Stay مدت زمانی که درخواست دارید.(دقت کنید برای ویزای شینگن حداکثر 90 روز می‌باشد.)16-Intended date of journey تاریخ در نظر گرفته شده برای سفر

16-?Do you have family who is an EU, EEA or CH citizen اگر دعوت کننده شما شهروند اروپا می‌باشد اطلاعات مربوط به این قسمت را تکمیل نمایید .

17-کد امنیتی را وارد کنید و پس از تایید به صفحه  بعد بروید .

18- Traking ID خود را یادداشت کنید(البته به ایمیل شما هم ارسال می‌شود.)

19-تیک عبارت زیر را در پایین صفحه بزنید و تایید بزنید.

I have read, understood and accepted the Disclaimer & Terms and Conditions & Privacy policy of CKGSI am aware that all fee are non-refundable under any circumstances including Visa refusa

20- دراین صفحه  Fill Downloaded Schengen Form کلیک کنید تا فرم درخواست روادید را دانلود نمایید. سپس به صفحه اصلی برگردید و عبارت Proceed را بزنید.

21- در صفحه جدید تقویم مربوط به انتخاب وقت برای شما نشان داده می‌شود.

وقت سفارت ایتالیا

          رنگ قرمز :وقت موجود نیست.

          رنگ زرد :  تعطیل رسمی.( تقویم ایتالیا)

          رنگ خاکستری : وقت باز نشده.

          رنگ آبی: وقت خود را انتخاب کنید.

وقت سفارت ایتالیا

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

برای استفاده از خدمات کنسولی سفارت ایتالیا در تهران براب تایید مدارک از طریق ورود به سایت https://prenotami.esteri.it و دریافت وقت تایید مدرک از طریق ثبت مشخصات و انتخاب یکی از روزهای آزاد می‌باشد.(این خدمات مستقیما” در کنسولگری سفارت ایتالیا واقع در جردن خیابان فرزان شرقی انجام می‌شود.)

1- وارد سایت https://prenotami.esteri.it شوید.

2- Registrati کلیک کنید.3-در قسمت Account اطلاعات را وارد کنید.4-درقسمت Contatti اطلاعات مربوط به آدرس و شماره تماس وارد کنید.5-در قسمت Consolato آیتم IRAN TEHERAN AMBASCIATA D’ITALIA انتخاب کنید.6-REGISTRAZIONتایید کنید.7- کد ارسالی به ایمیلتان را وارد کنید.8-روی لینک ارسالی به ایمیلتان کلیک کنید.9- در صفحه اول در قسمت Accedi ایمیل و پسورد خود را وارد کنید.10- در صفحه جدید شماره پاسپورت خود را وارد کنید.11-  وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا را در روز مورد نظر  انتخاب و تایید نمایید.

وقت سفارت ایتالیا

ارسال مدارک برای کارگزار سفارت ایتالیا

طبق اطلاعیه جدید کارگزار سفارت ایتالیا در سایت رسمی خود، افرادی که موفق به دریافت نوبت سفارت خود شده‌اند باید حداکثر تا 8 ساعت پس از رزرو نوبت خود  از طریق ایمیلی که در موقع ثبت نام در سایت ثبت کرده‌اند اسکن مدارک خود را بر حسب نوع ویزای درخواستی برای CKG یاهمان کاکس به آدرس ایمیل [email protected] با درج موضوع (Subject): شماره رفرنس (Tracking ID)، شماره پاسپورت و تاریخ رزرو نوبت ارسال نمایند.

نوع ویزای درخواستی

1- ویزای توریستی دیدار خانوادگی (Family Visit Visa)

کپی پاسپورت متقاضی ، دعوت‌نامه، کارت اقامت دعوت کننده، در صورت منقضی شدن اجازه اقامت رسید پستی درخواست تمدید اقامت باید ضمیمه گردد.

2-ویزای دانشجویی(University Enrollment)

کپی پاسپورت متقاضی ، تاییدیه ثبت نام در دانشگاه

3-ویزا ورود مجدد (Re-Entry Visa)

کپی پاسپورت متقاضی، اجازه اقامت منقضی شده، کپی رسید پستی درخواست تمدید اقامت

4- ویزای اقامت انتخابی (Elective RESIDENCE visa)

کپی پاسپورت متقاضی، کپی سند مالکیت محل خریداری شده، یا اجاره نامه رسمی محل سکونت انتخابی

5-ویزای درمانی(Medical Treatment Visa)

کپی پاسپورت متقاضی،نامه از مراکز بهداشت ایتالیا

6- ویزای الحاق خانوادگی(Family Reunion)

کپی پاسپورت متقاضی، نامه موافقت اداره مهاجرت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

مشکلات وقت سفارت ایتالیا

از طرفی زمان باز شدن دقیق وقت‌های توریستی و تجاری مشخص نمی‌باشد و افراد باید روزها بصورت تصادفی سایت چک کنند تا در صورت باز شدن وقت‌ها برای رزرو نوبت اقدام کنند. همچنین تا چند وقت پیش در زمان باز شدن وقت‌های دانشجویی در سایت کارگزاری سفارت ایتالیا، متاسفانه به دلیل حجم بالای متقاضی بر روی سایت، کد OTP بر روی موبایل یا ایمیل ارسال نمی‌گردید و به همین خاطر متقاضیان موفق به رزرو نوبت نمی‌شدند. در حال حاضر این مشکل رفع گردیده و کد OTP بصورت اتوماتیک بر روی سایت قرا می‌گیرد ولیکن متاسفانه در صورتی‌که حجم متقاضیان برای دریافت نوبت سفارت بر روی سایت زیاد باشد، پس از وارد کردن کد OTP برای ورود به مرحله بعد سایت پاسخگو نمی‌باشد و عملا ” با توجه به اینکه وقتها باز می باشند و ساعت‌ها برای گرفتن وقت تلاش می‌کنند، ولیکن اکثر افراد  موفق به دریافت وقت نمی گردند. از مشلات دیگر گرفتن وقت سفارت ایتالیا میتوان به عدم دریافت پاسخ مناسب از سرور سایت کارگزاری سفارت ایتالیا برای رفتن به مرحله بعد می‌باشد که متاسفانه ارور 500 میده و شما مجبورید به طور کامل از سایت خارح شوید و مجدد با وارد کردن اطلاعات اکانت خود وارد سایت بشوید و همه مراحل از اول طی کنید که این خود زمان بسیار زیادی را می‌گیرد و احتمال پر شدن وقت‌ها هست.

تماس با کارگزاری سفارت ایتالیا (کاکس)

شماره‌های تماس :

22180701/22180702/22180703/22180704

ایمیل :

[email protected]

ساعات کاری:

یکشنبه تا پنج شبه به استثناء ایام تعطیل رسمی کشور ایتالیا از ساعت 8 تا 13.30 

خدمات اضافی کارگزار سفارت ایتالیاCkg

در هنگام مراجعه به کارگزار سفارت ایتالیا در روز نوبت سفارت خود می‌توانید خدمات زیر را با پرداخت هزینه اضافی دریافت نمایید:

خدمات ارسال پاسپورت با پیک در محدوده شهر تهران

با این سرویس متقاضیان می‌توانند تا گذرنامه خود را به آدرس تعیین شده در محدوده شهر تهران تحویل بگیرند. بنابراین، نیازی به مراجعه برای دریافت گذرنامه خود ندارند. هزینه این خدمت 10 یورو میباشد

خدمات ارسال پاسپورت با پیک در محدوده خارج از تهران

با این سرویس متقاضیانی که در خارج از تهران ساکن هستند، می‌توانند تا گذرنامه خود را به آدرس تعیین شده در شهر خود دریافت کنند.  نابراین، نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت گذرنامه خود ندارند. هزینه این خدمات 14 یورو مباشد.

سرویس فتوکپی

این سرویس به متقاضیان کمک می‌کند تا از مدارک خود فتوکپی  در مرکز درخواست ویزا تهیه کند. هزینه هر برگ کپی 0.50 یورو می‌باشد.

عکس

این سرویس متقاضی را قادر می سازد تا عکس را مطابق با مشخصات تعیین شده توسط سفارت ایتالیا و مطابق با قوانین و مقررات ویزای شینگن تهیه کنند.هزینه این خدمت 5 یورو می باشد.

خدمات چاپ

این سرویس به متقاضیان این امکان را می دهد که از هر گونه مدارکی پرینت بگیرند. هزینه این خدمت به ازای هر برگ 0.50 یورو میباشد.

بیمه مسافرتی

از طریق CKGS شما می‌توانید بیمه مسافرتی شینگن خود را تهیه کنید. قیمت بیمه نامه بر اساس طرح انتخابی، به ریال دریافت میگردد.

پر کردن فرم درخواست ویزا

این سرویس متقاضی را قادر می سازد تا فرم درخواست ویزا خود را در سالن انتظار با پشتیبانی و راهنمایی یک کارمند CKGS پر کند.  هزینه این خدمت 10 یورو میباشد.

خدمات پریمیوم

شما می‌توانید با پرداخت وجه اضافی نسبت به دریافت وقت پریمیوم از کارگزاری اقدام نمایید و از خدمات ممتاز CKGS در مرکز درخواست ویزا بهره‌مند شوید. این خدمات عبارتند:

1-چیدمان صندلی تخصصی با امکانات سالن.
2-دسترسی مستقیم به سالن پریمیوم ما که امکان ارسال اسناد و ثبت داده‌های بیومتریک را در پیشخوان‌های برتر ما فراهم می‌کند.
3-نوشیدنی های خنک و گرم رایگان در اختیار متقاضی ویزا می باشد.
4-ارسال رایگان پیک (در داخل تهران).

وقت سفارت ایتالیا

چگونه نوبت سفارت خود را کنسل کنیم ؟

در صورتیکه موفق به دریافت نوبت سفارت ایتالیا شده‌اید و بنا به هر دلیل نمی‌توانید در وقت رزرو تعیین شده برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در کارگزاری سفارت ایتالیا واقع در خیابان ولنجک مجتمع گالری حضور پیدا کنید باید حداکثر تا دوروز قبل از نوبت خود اقدام به درخواست کنسلی وقت خود بنمایید، برای این کار کافیست وارد سایت Ckgsir.com بشوید و در همان صفحه اول قسمت Re-Schedule / Cancel Appointment بشوید و پس از وارد کردن اطلاعات درخواست کنسلی وقت خود را ثبت نمایید. در صورتیکه وقت خود را در موعد مقرر کنسل نکنید تا 60 روز امکان ثبت درخواست جدید برای شما ممکن نمی‌باشد.ا

چگونه تاریخ نوبت سفارت خود را تغییر دهیم؟

اگر قصد تغییر تاریخ رزرو نوبت خود را دارید کافیست تا دو روز قبل از تاریخ تحویل مدارک خود وارد سایت کارگزاری سفارت ایتالیا بشوید و در صفحه اول وارد قسمتRe-Schedule / Cancel Appointment بشوید، پس از وارد کردن اطلاعات وارد صفحه تقویم انتخاب وقت می‌شوید و در صورت باز بودن وقت‌ها میتوانید وقت خود را تغییر دهید. از آنجایی‌که تاریخ باز شدن وقت‌ها مشخص نمی‌‌باشدشانس شما در تغییر وقت بسیار کم می‌باشد. دقت کنید اگر موفق به تغییر وقت خود نشدید یا از همان وقت استفاده نمایید و یا حداکثر تا دو روز قبل تر نسبت به ثبت درخواست کنسلی وقت خود اقدام نمایید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

هزینه برون سپاری دریافت نوبت سفارت ایتالیا تاریخ سفر و نوع وقت درخواستی (عادی یا فوری) دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا” با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انگشت نگاری سفارت ایتالیا

تحت سیستم یکپارچه اطلاعات ویزا (VIS)، انگشت نگاری از متقاضیان درخواست ویزای اجباری می‌باشد. بخش های کنسولی موظف به جمع آوری اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت ده انگشت) از کلیه متقاضیان ویزا هستند. تمامی متقاضیان ویزا، صرف نظر از ملیت خود، باید در زمان درخواست ویزا، شخصاً به مرکز درخواست ویزای CKGS ایتالیا در ایران مراجعه کنند.

افراد زیر از  ارائه اثر انگشت معاف هستند:

Sr. بدون مشخصات
1. کودکان زیر 12 سال.
2. متقاضی که گرفتن اثر انگشت (بیومتریک) از نظر فیزیکی غیرممکن است.
3. رئیس دولت یا دولت و عضو دولت ملی یا اعضای هیئت رسمی آنها به همراه همسر همراه خود که توسط دولت های کشورهای عضو یا سازمان های بین المللی برای اهداف رسمی دعوت شده اند.
4. حاکمان و سایر اعضای ارشد یک خانواده سلطنتی، زمانی که توسط دولت های کشورهای عضو یا سازمان های بین المللی برای یک هدف رسمی دعوت می شوند.

نکات مهمی که در روز وقت سفارت خود باید رعایت کنید؟

1- حتما”  نام ،نام خانوادگی وشماره پاسپورت خود را بر روی برگه وقت سفارت دریافتی کنترل کنید.

2- اگر وقت شما توسط فرد دیگری دریافت شده است حتما” اطلاعات دسترسی به اکانت خود در سایت ckg و ایمیل که با ان برای شما اکانت ساخته شده است را دریافت و وقت خود را چک کنید و از اصل بودن ان مطمئن شوید.

3-در روز نوبت سفارت نیم ساعت زودتر در محل حضور پیدا کنید.

4- حتما” یوروهای همراه خود نو و تا نخورده باشد چرا که در صورت کوچکترین مشکل از شما قبول نمی‌کنند.

5-اگر پرونده شما دارای کسری مدارک بود سعی کنید تا جاییکه میتوانید در همان روز کسری موجود را رفع کنید.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶

صندوق پستی 7863-11365

شماره تماس 66726955-021

شماره فاکس 66726969-021

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران

خیابان جردن کوچه فرزان شرقی پلاک 15

شماره تماس 88783498-021

ایمیل کنسولگری:

 [email protected]  (خدمات کنسولگری)
[email protected]          (خدمات ویزا)
[email protected]         (خدمات دانشجویی’)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *