تور رم

 تور رم، فرصتی است برای بازدید از شهر آرزوها و شهر ابدی رم . در سفر‌تان به ایتالیا اگر از شهر رم بازدید نکنید بی‌شک سفرتان نصفه مانده‌است! سفر به رم و بازدید از جاهای دیدنی رم را با پای پیاده از منطقه ترمینی (Termini) رم شروع کنید،این روش سفر من، در سفر است چرا که فقط با پیاده روی می‌توانید تمام زیبایی‌ها را ببینید و لذت ببرید. هر چند  ترمینی مدرن، برای استفاده از حمل و نقل عمومی بسیار خوب است، ولیکن خیلی جذاب نیست و سعی کنید شب‌ها در این منطقه قدم نزنید. اما شما می‌توانید بر اساس بودجه خود هتل مورد نظر خود را در ترمینی انتخاب کنید. ایستگاه قطار مرکزی رم در این منطقه قراردارد و به راحتی می‌توانید از ایستگاه قطار ترمینی به فرودگاه و یا شهر های دیگر بروید. همانطور که در تور دور ایتالیا برایتان نوشتم شما می‌توانید پس از رسیدن به رم تنها با پزذاخت 5 یورو از فرودگاه Fiumicino به مرکز شهر رم یعنی Termim بیایید.

طبق افسانه‌ای می گوید که رم توسط رومولوس، پسر خدای مریخ، که توسط یک گرگ به همراه دوقلویش رموس بزرگ شده است، تقریباً سه هزار سال پیش تأسیس شد. یک شروع فوق العاده، برای شهری که هنوز هم می داند چطور همه را شگفت زده کند.اگرچه همه چیز درباره رم گفته و نوشته شده است، بین فانتزی و واقعیت، چیزی که به یقین می دانیم این است که رم در تمام این مدت  یکی از مهم ترین و جذاب ترین پایتخت های جهان بوده است. اما واقعا”  چرا رم  هنوز هم قلب بازدیدکنندگان از سراسر جهان را می لرزاند.تور رم فرصتی است برای بازدید از شهری که از نظر فرهنگی و زیبایی فوق العاده غنی است، احتمالاً باستانی ترین بقایای آن است که بیش از همه هیجان زده می شود.بازدید از سایت باستان شناسی کولوسئوم، که شامل تپه پالاتین و فروم رومی نیز می شود، یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه هایی است که رم می تواند به شما ارائه دهد، اما مطمئناً تنها تجربه نیست. با پنج میدان فروم های امپراتوری، در ردپای برخی از بزرگترین امپراتوران تاریخ، از جمله آگوستوس و تراژان.بقایای حمام های کاراکالا، بسیار دیدنی و با ابهت است، که فاصله چندانی با یک منطقه باستانی عظیم دیگر هم از نظر اندازه و هم از نظر ارزش ندارد: سیرک ماکسیموس. این یکی از بزرگترین ساختمان های تماشایی تمام دوران است. قبلاً برای مسابقات ارابه سواری استفاده می شد، ورزشی که بقایای باستانی بسیار آن را دوست داشتند. حتی الان هم میزبان نمایش های بزرگ است.کمی خارج از مرکز، Largo di Torre Argentina است، جایی که بقایای چهار معبد وجود دارد که تنها چند دهه پیش دوباره کشف شده اند. نه چندان دور، همچنین Teatro Marcello وجود دارد که کمتر از کولوسئوم مشهور است اما قدیمی‌تر است. این در واقع الگوی آمفی تئاترهای رومی دوره های بعدی بود.در نهایت، از آنجایی که امپراتورها قطعاً دوست داشتند موفقیت های خود را جشن بگیرند، در رم به راحتی با طاق ها و ستون های پیروزی روبرو خواهید شد. برای ذکر تنها مشهورترین آنها، طاق کنستانتین و ستون تراژان را به یاد می آوریم.

نمایشگاه ها، رویدادها، باستان شناسی و شاهکارهای جاودانه. رم همچنین شهرت همیشگی خود را مدیون برخی از بزرگترین و مهم ترین موزه های ایتالیااست.مشهورترین هنرمندان مانند رافائل، تیتیان، کاراواجو و بسیاری دیگر را می توان به عنوان مثال در گالری Palazzo Barberini یا در Gallery Villa Borghese یافت. Palazzo Doria Pamphilj همچنین دارای یک گالری عکس با ارزش بی‌نظیر، با شاهکارهای 1500 تا 1700 است که در اتاق‌هایی با زیبایی بی‌نظیر قرار دارد.با این حال، اگر به هنر باستانی علاقه دارید، موزه اتروسکی ویلا جولیا قطعا ارزش دیدن دارد و همین موضوع را می توان در مورد موزه های کاپیتولین نیز گفت. این یک قطب بزرگ است که به چهار مکان تقسیم شده است و همچنین اولین موزه عمومی در جهان محسوب می شود.حتی اگر عاشق هنر معاصر هستید، انتخاب گسترده است. برای مثال، از گالری ملی یا Centrale Montemartini، یک کارخانه سابق که به موزه تبدیل شده است، دیدن کنید. از سوی دیگر، در مجموعه کشتارگاه در Testaccio، می توانید بخشی از MACRO، یکی از موزه های اصلی هنر معاصر رم را تحسین کنید.خانه های موزه نیز به همان اندازه جالب هستند، برای مثال خانه جورجیو د کیریکو یا خانه ای که نویسنده آلبرتو موراویا در آن زندگی می کرد.شما نمی توانید بدون عبور از رم هر از گاهی به ایالت واتیکان سفر کنید. در اینجا بزرگترین شاهکارهای هنر جهان، از جمله آخرین قضاوت میکل آنژ در کلیسای سیستین یا نقاشی های دیواری رافائل در اتاق های واتیکان را خواهید دید.صحبت در مورد غذا، وقتی صحبت از ایتالیا می شود، ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما هر منطقه، اگر نگوییم هر شهر، آنقدر تخصص دارد که در جاهای دیگر یافت نمی شود، که شرم آور است که حداقل چند مورد را ندانیم. البته رم هم فاصله چندانی با آن ندارد و اینجا هم بی نهایت از غذاهای لذیذ لذت خواهید برد.غذاهای محلی اغلب منشأ دهقانی دارد و بر اساس محصولات ساده و اصیل تهیه شده بر اساس دستور العمل هایی است که برای نسل ها به دست آمده است.

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز(6روز)

1560 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،پاریس(10 روز)

2180 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان (9روز)

2035 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،پاریس(13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،بارسلونا (13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،پاریس (8روز)

2235 
2400 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ناپلی،کاپری،آمالفی(8روز)

2350 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان(7روز)

1690 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان،پاریس(11 روز)

2770 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز( 8روز)

1940 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز،میلان(11روز)

2320 

تورهای تابستان انفرادی

رم،بارسلونا (8روز)

2090 

در سفر به رم و بازدید از یک شهر ناآشنا اغلب می تواند گیج کننده و احساس گم شدن یا عدم اطمینان به کجا رفتن و چگونگی رسیدن به یک مکان خاص را به ما دست بدهد.یکی از بهترین راه ها برای کشف یک شهر زیبا مانند رم بدون شک با پیاده روی است!گر عاشق پیاده روی هستید ، توصیه می کنیم :

1-کفش های پاشنه بلند خود را در خانه بگذارید و کفش های راحت  بپوشید.

2-دوربین خود را فراموش نکنید.

3-حتما” یک کوله پشتی سبک همراه خود داشته باشید.

4- تعدادی بلیط مترو واتوبوس خریداری کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

5- نقشه شهر را تهیه کنید.

6-یک سیم کارت ایتالیایی خریداری کنید، چرا که برای پیاده روی در خیابانهای رم با استفاده از گوگل مپ به آن نیاز دارید.

7-بلیط ‌های ورودیه را قبل از سفر بصورت آنلاین خریداری کنید تا مجبور نشوید ساعت‌ها برای خرید بلیط در صف‌های طولانی منتظر بمانید.

10 جای دیدنی در تور رم

کلوسئوم (Colosseum)
رم قدیم (Roman Forum)
میدان ونیز(Piazza Venezia)
جشمه تروی(Trevi Fountain)
میدان اسپانیا(Piazza Spagna)
میدان کامپیدولیو(Piazza campidoglio)
قلعه سانت آنجلو( Castel Sant'Angelo)
میدان ناونا (Piazza Navona)
واتیکان(Vatican)
پانتئون(Pantheon)

1-برنامه روز اول در تور رم (پیاده)

1-تور رم خود را از ترمینی شروع کنید و پس از عبور از میدان Cinquecento و طی مسافت 400 متر در مدت 5 دقیقه به میدان جمهوری (Piazza delle Republica) می‌رسید، در وسط میدان چشمه Fontana delle Naiadi قرار دارد.در این میدان می‌توانید کلیسای Santa Maria degli Angeli و هتل 5 ستاره Anantara Palazzo را ببینید. از میدان می‌توانید وارد خیابان Nazionale انتهای این خیابان به میدان ونیز  منتهی می‌شود.

2-در ادامه بازدید از رم در تور رم ایتالیا برای رفتن به کولوسئوم وارد خیابان Nazionle بشوید  سپس واردخیابان اTorino شده و این خیابان را ادامه دهیدتا به میدان Piazza dell’ Esquilino برسید، وارد خیابان Cavour گردید و پس از حدود 750 متر به خیابان Degli Annibaldi می‌رسید، وارد خیابان Nicola Salvi شده و از آنجا به کلوسئوم می‌رسید.در اطراف کلوسئوم به فاصله چند متری آثار تاریخی مانند Arco di Tito,  Domus Aurea  قراردارند.

3-در ادامه تور رم پس ازمیدان کولوسئوم وارد خیابان Via dei Fori Imperiali بشوید و همچنان که در حال قدم ردن در این خیابان هستید در سمت چپ خود آثار باقیمانده از رم باستان (Romana Forum) و تیه‌های Palatinoرا ببینید. پس از رسیدن به میدان ونیز و بازدید از ساختمان ویکتوریا آمانوئل دوم (Monumento a Vittorio Emanuele II) وارد خیابان Via del Teatro di Marcello شده و سپس از طریق پله های موجود بالا بروید تا به میدان Campidoglio برسید  که یکی از جاهای دیدنی رم می‌باشد و به بازدید از موزه Capitolini بپردازید.

4-پس از بازدید از میدان ونیز و جاذبه‌های گردشگری، اگر می‌خواهید به هتل خود در ترمینی برگردید از میدان ونیز وارد خیابان Nazionale بشوید و ادامه مسیر بدهیدتا به میدان Repubblica برسید و سپس به سمت هتل خود بروید. ولی اگر می‌خواهید به گشت و گذار خود در رم ادامه دهید وارد خیابان Via del Corsa شوید و پس از طی 800 متز وارد خیابان Via delle Muratte شوید و پس از 200 متر به Trevi می‌رسید. برای رفتن به میدان اسپانیا وارد خیابان Via del Lavatore بشوید و سپس خیابان Via in Arcione و سپس در سمت چپ وارد خیابان Via del Traforo بشوید و در ادامه به میدان اسپانیا می‌رسید، که یکی دیگر از جاهای دیدنی رم است. همچنین بازدید  از میدان Popolo که نزدیک به میدان اسپانیا می باشد را نیز فراموش نکنید.

2- برنامه روز دوم در تور رم (پیاده)

5-در سفر به رم، روز دوم خود با بازید از موزه و خود واتیکان شروع کنید. با توجه به تعداد زیاد بازدیدکننده در هر روز از واتیکان، برای اینکه مجبور نشوید ساعت‌ها در صف خرید بلیط موزه واتیکان منتظر بمانید، حتما” از قبل نسبت به خرید انلاین بلیط‌های ورودی واتیکان اقدام نمایید. با توجه به اینکه فاصله واتیکان از ترمینی زیاد است بهتر است برای رفتن به این مکان از مترو خط نارنجی استفاده کنید. کافی‌است در ایستگاه مترو ترمینی سوار مترو شوید و پس طی 6 ایستگاه در ایستگاه ottaviano پیاده شوید و از آنجا پیاده بسمت واتیکان بروید. بازدید از واتیکان را از موزه واتیکان که در خیابان via di porta angelica قراردارد شروع کنید. پس از بازدید از موزه  به بازید از کلیسای سنت پیترو بروید.

6-در ادامه سفر به رم با تور رم ایتالیا، از میدان سنت پیترو وارد خیابان via della conciliazione بشوید پس از حدود 11 دقیقه پیاده‌روی به رودخانه تبر و قلعه سانت آنجلو می‌رسید(Castelo sant angeli). ورود به قلعه باید بلیط تهیه کنید و اگر نخواستید از داخل قلعه بازدید کنید کافیست به عکاسی از قلعه بر روی پل تبر که بر روی رودخانه تبر قراردارد بپردازید. سپس از طریق lungotevere castello که در جلوی قلعه قراردارد ادامه مسیر بدهید تا به پل umberto 1 برسید از روی پل عبور کنید تا به خیابان via giuseppe برسید و سپس وارد میدان ناونا (Piazza Navona) بشوید.این میدان یکی از جاهای دیدنی رم است که گردشگران زیادی برای یازدید به این میدان می‌آیند. پس از خوردن یک قهوه در میدان ناونا از میدان خارج شوید و وارد خیابان salita de crescenzai بشوید و پس از عبور از خیابان via del corsa به پانتئون می‌رسید.

7- رزرو هتل در رم

پس از دریافت رزرو نوبت سفارت و دریافت ویزا،یکی از مهمترین آیتم‌های در سفر به رم ، این است که هتل خود را در کدام منطقه بگیریم. انتخاب محل اقامت تاثیر مستقیم بر قیمت تور رم و هزینه‌های سفر شما به رم دارد. قبل از هر چیز باید نگاه  خود را نسبت به هتل‌های شهر رم در مقایسه با هتل‌های سایر کشورها عوض کنید. هتل‌های رم مخصوصا” آنهایی‌که در مرکز شهر قرار دارند اکثرا” قدیمی و بعضا” بازسازی شده‌اند و هتل‌های جدید و نوساز اکثرا” دور از مرکز شهر می‌باشد. هتل‌های مرکز شهر عمدتا” گران قیمت‌تر می‌باشند ولیکن دسترسی آنها راحت تر می باشد. شما در رم با توجه به تعداد زیاد هتل‌ها و تنوع آنها می‌توانید براساس بودجه خود هتل خود را انتخاب کنید. بهتر است هتل خود را در منطقه ترمینی و نزدیک به ایستگاه قطار ترمینی بگیرید تا به راحتی بتوانید از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده نمایید و همچنین شهر را با پای پیاده بگردید.

8- اتوبوس در رم

یکی از عوامل مهم در کنترل هزینه تور رم ایتالیا مخصوصا” زمانی‌که شما به رم بدون تور سفر کرده‌اید، استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای تاکسی می‌باشد. برای استفاده از اتوبوس در رم می‌توانید مبدا و مقصد خود را در گوگل مپ چستجو کنید و سپس شماره اتوبوس پیشنهادی گوگل برای رفتن به مقصد خود را پیدا کنید . قبل از سوار شدن به اتوبوس بلیط خود را تهیه کنید و موقع سوار شدن حتما” در دستگاههایی که مخصوص باطل کردن بلیط است، بلیط خود را باطل کنید. دقت کنید در صورتیکه ماموران کنترل بلیط سوار اتوبوس شوند و درخواست کنترل بلیط شما را بکند وشما بدون بلیط باشید یا بلیط خود را باطل نکرده باشید باید 60 یورو جریمه نقدی پرداخت نمایید. بلیط اتوبوس را می‌توانید از مغازه‌های Tabacheria و یا دکه‌های روزنامه فروشی خرید کنید. قیمت بلیط‌ اتوبوس در رم 1.50 یورو می باشد و از زمان باطل کردن در دستگاه 75 دقیقه اعتبار دارد، و در این مدت شما هر چند بار که بخواهید از میتوانید از اتوبوس استفاده کنید.

9-ایستگاه قطار مرکزی رم

یکی دیگر از آیتم‌های مهم در تورهای ترکیبی ایتالیا که تاثیر مستقیم بر قیمت تور رم دارد اینست که فاصله بین شهرها را با هواپیما برویم یا قطار؟ اگر قراراست از قطار استفاده کنیم از کدام مدل قطار و در چه ساعتی سفر کنیم که قیمت بلیط مقرون به صرفه باشد. ایستگاه قطار مرکزی رم در منطقه ترمینی رم قراردارد بنام Statzion Termini، شما از این ایستگاه قطار می‌توانید به سایر شهرهای ایتالیا وبرخی از کشورهای اروپایی سفر کنید. در حال حاضر سریعترین قطارهای ایتالیا با نام Frecciarossa می‌باشد و ارزانترین آن قطارهای عمومی یا Regionale می‌باشد.