تور میلان 

تور میلان، سفری به دومین شهر بزرگ ایتالیا که در شمال این کشور در منطقه لومباری قراردارد. شاید شما هم شنیده باشید، میلان شهری برای زندگی و رم شهری برای آخر هفته است. سال ها با این مثال به توصیف دو شهر مهم ایتالیا پرداخته‌اند. کار به اول، تاریخ به دوم. به یکی اولویت اقتصادی-مالی(میلان)، به دیگری اولویت سیاسی-فرهنگی (رم). اما فراموش نکنید میلان علاوه بر اینکه قطب اقتصادی کشور ایتالیا است، پایتخت مد و طراحی نیز است. در تور میلان، شما می توانید آثار بی‌نظیری چون کلیسای جامع میلان، کلیسای سانتا ماریا که بر روی دیوار آن نقاشی شام آخر لئوناردو داوینچی نقش بسته و گواهی بر قرن‌ها هنر و فرهنگ این شهر است، بازدید کنید. قدیمی ترین مرکز خرید جهان، Galleria Vittorio Emanuele II  و سومین کلیسای بزرگ جهان در این شهر قرار دارد.

چطور میلان را در یک‌روز پیاده بگردیم؟

برای شما با استفاده از تجربه گشت وگذار خودم در شهر مورد علاقه‌ام یعنی میلان، برای شما در این برنامه مینویسم چطور با پای پیاده از 10 جای دیدنی میلان بازدید کنید. سفر خود را از میدان دومو (Piazza Douomo) شروع کنید ، پس لازم است در هر کجای میلان هستید خود را به میدان دومو برسانید. این میدان سال‌ها علاوه بر اینکه مرکز خرید و محل قرار ملاقات‌های شهر بوده ، میزبان مهمترین بناهای تاریخی شهر نیز می‌باشد، که میتوان به آثاری همچون: کلیسای جامع میلان، گالری ویتوریو امانوئل دوم، ساختمان Reale، مجسمه سواری کاری اشاره کرد.

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان (9روز)

2035 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،پاریس(13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،بارسلونا (13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان(7روز)

1690 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان،پاریس(11 روز)

2770 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز،میلان(11روز)

2320 

تورهای میلان

میلان (5روز)

1410 

تورهای ایتالیا بهار

میلان (5روز)

1090 

تورهای ایتالیا بهار

میلان،پراگ (7روز)

1310 

تورهای تابستان انفرادی

میلان،پاریس (7روز)

2060 
تور میلان

1-کلیسای جامع میلان (Duomo Milan)

ساخت کلیسای دومو میلان در سال 1386 آغاز شد و در سال 1965 به پایان رسید،ساخت کلیسای جامع در طول پنج قرن انجام شد که طی آن معماران، مجسمه‌سازان و هنرمندان مختلف مشارکت حرفه‌ای در آن داشتند.نمای بیرونی کلیسای جامع با سنگ مرمر سفید صورتی پوشیده شده است و همچنین بالای آن با بی نهایت قله ها و برج هایی که توسط مجسمه هایی که شهر را تامل می کنند، به پایان می رسد. جوزپه پرگو مجسمه مسی طلایی را در سال 1774 مجسمه‌سازی کرد که در بالاترین نقطه معبد قرار داشت و به مادونینا معروف است که به نماد میلان تبدیل شد.

تور میلان

2-گالری امانوئل دوم (Galleria Vittorio Emanuele II )

این گالری که در یک پاساژ دوطبقه و چهار طبقه در مرکز شهر میلان در میدان دومو ساخته شده است، یکی از قدیمی ترین مرکز خریدهای فعال ایتالیا و یکی از نقاط دیدنی میلان است. سازه این گالری شامل دو طاق‌ شیشه‌ای است که در یک هشت ضلعی گنبدی با دهانه50 متر و ارتفاع 29 متر خیابان پیازا دل دومو را به پیازا دلا اسکالا متصل می‌کند.این گالری توسط معمار بولونیایی جوزپه منگونی طراحی شد که در سال 1867 هنگام بازرسی کارهای تزئینی از پشت بام سقوط کرد و جان باخت.

پس از بازدید از گالری آمانوئل و کلیسای جامع میلان از طریق میدان دومو میلان وارد خیابان Orefici شوید. این خیابان مستقیم ادامه دهید تا به خیابان Dante برسید، در ادامه با لذت بردن از دیدن فروشگاه‌های لباس‌  در دوطرف خیابان و نوشیدن یک قهوه به میدان Catello رسیده، پس از بازدید از قلعه اسفوروزو می‌توانید به سمت پارک سمپیونه بروید و از قدم زدن در پارک sampione لذت ببرید. این پارک در پشت قلعه قراردارد . همچنین در داخل پارک فراموش نکنید از طاق della pace بازدید نمایید.

تور میلان

3-قلعه اسفوروزو (Castello Sforzesco)

در تور میلان بازدید از این قلعه را که قدمت ان به  1368 میلادی می‌باشد، که با گذشت زمان بزرگتر شد و به یک کاخ دوک با شکوه تبدیل شد که پس از آن عملاً در طول جمهوری آمبروسین به طور کامل ویران شد.خانواده Sforza قلعه را بازسازی کردند و آن را به یکی از باشکوه ترین اقامتگاه های ایتالیا تبدیل کردند. در طول جنگ جهانی دوم این قلعه به شدت آسیب دید.در پایان قرن بیستم میدان قلعه با یک فواره در مرکز ساخته شد.

تور میلان

4-پارک سمپیونه (Parco Sempione)

در این پارک می‌توانید از ساختمان هنرهای زیبا و معماری آوانگارد ایتالیایی و نیز آکواریوم  میلان که در سال  1906 ساخته شده و 36 مخزن با بیش از 100 گونه مختلف بازدید کنید. بازدید از آمفی تئاتر آرنا سیویکا که در سال 109 میلادی با حضور ناپلئون افتتاح شد را از دست ندهید.

تور میلان

5-طاق پیروزی (Arco della Pace)

اگرچه طاق پیروزی در ابتدا در سال 1807 برای بزرگداشت پیروزی های ناپلئون ساخته شد، زمانی که میلان توسط امپراتوری اتریش فتح شد، وبعد از آن ساخت و ساز طاق برای چند سال متوقف شد و در سال 1838 برای جشن اتحاد ایتالیا به پایان رسید.

تور میلان

6-سانتا ماریا دل گرازیه و شام آخر (Santa Maria delle Grazie e il Cenacolo)

سانتا ماریا دل گرازیه بدون شک مشهورترین کلیسای میلان است و به خاطر میزبانی بسیاری از افرادی است که در تور میلان به این شهر سفر می‌کننند و ایکی از زیباترین شاهکارهایی که تا کنون ساخته شده است، نقاشی شام آخر اثر لئوناردو داوینچی شهرت دارد.لئوناردو داوینچی شام آخر را در سفره خانه صومعه نقاشی کرد که اکنون با اشاره به این شاهکار “Cenacle” نامیده می شود. هر ساله هزاران گردشگر به اینجا می آیند تا این نقاشی را که نشان دهنده آخرین وعده غذایی عیسی مسیح است، تحسین کنند.

از پارک sempione خارج شوید و وارد میدان Castello که در جلوی قلعه Sforezesco قرار دارد بشوید و مسیر خود را از طریق خیابان  Marco Minghetti ادامه دهید پس از حدود حدود 100 متر وارد میدان Piazzale Luigi Cadorna بشویید.سپس وارد خیابان Piazzale Luigi Cadorna بشوید و در ادامه پس از عبور از چراغ راهنمایی و رانندگی وارد خیابان Giovanni Boccaccio  بشویید. از میدان Piazza Virgilio  عبور کرده و در ادامه وارد خیابان Via caradosso بشوید و پس از طی 290 متر در انتهای خیابان وارد Corso Magenteبشوید وطی 35 متر به کلیسای Santa Maria delle Grazie می‌رسید. در موزه این کلیسا می‌توانید تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی را ببینید.

تور میلان

7-کلیسای سنت آمبروجیو (Sant’Ambrogio Basilica)

این کلیسا نام خود را از قدیس حامی شهر گرفته است، اولین کلیسایی که در سال 386 به قدیس تقدیم شده است. کلیسای فعلی، یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر، در سال 1099 تکمیل شد.نمای بیرونی کلیسا با 2 برج آجری با ارتفاعات مختلف و یک راهرو زیبا کاملاً غیرعادی است. معمولا” توریست زیادی در تور میلان برای بازدید به این مکان نمی‌روند.

برای رفتن به کلیسای سنت آمبروجیو باید مسافت 750 متر را حدود 9 دقیقه با پای پیاده طی کنید . از کلیسای سانتا ماریا  وارد Corso Magenta بشوید و سپس وارد خیابان   Bernardino Zenale بشویید و طی مسافت حدود 100 متر از سمت چپ وارد خیابان Privata Giovannino De Grassi شده و حدود 250 متر ادامه مسیر دهید و از سمت راست وارد خیابان  Aristide de Togni گردید و در نهایت وارد خیابان San Vittore شوید تا به کلیسا سنت آمبروجیو برسید

تور میلان

8-کانال ناولی

ناویگلی سیستمی از کانال های به هم پیوسته در داخل و اطراف میلان، در منطقه ایتالیایی لمباردی است که قدمت آن به قرون وسطی می رسد. این سیستم از پنج کانال تشکیل شده است.امروزه این منطقه یکی از زیباترین مناطق مسکونی شهر میلان  محسوب می شود . مناظر باستانی میلان رمانتیک را می توان در امتداد سواحل Naviglio مشاهده کرد.در تور میلان  در طول روز می توانید از گالری های هنری دیدن کنید، ودر هنگام عصر، این یک مقصد عالی برای لذت بردن از نوشیدنی ها و صرف غذا در مکان های بسیاری است که آن را به یکی از سرگرم کننده ترین و جذاب ترین مناطق شهر تبدیل می کند.

برای رفتن به کانال ناویلی از کلیسای سنت آمبروجیو کافیست وارد خیابان لونزانو شوید و سپس ادامه مسیر بدهید تا به خیابانCaminadella برسید سپس وارد میدان  Resistenza Partigiana بشوید و از انجا وارد خیابان جنوا (CORDO GENOVA) بشویید ومسیر را ادامه بدهید تا به ایستگاه قطار جنوا  برسید و در ادامه وارد خیابان VALENZA شوید و پس از جند دقیقه به کانال می‌رسید.

در میلان کجا خرید کنیم ؟

شهر میلان پایتخت مد ایتالیا، گنجینه‌ای از مراکز خرید و فروشگاههای مد است ، به طوریکه با هر سلیقه و بودجه میتوانی خرید خود را انجام دهید. برای خرید ارزان قیمت در میلان می توانید به خیابان Corso Buenos Aires بروید . این خیابان دارای مغازه های ارزان قیمت بوده که نزدیک به ایستگاه مرکزی میلان (Milan centrale ) است. همچنین این خیابان در زمان حراجی ها یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید ارزان است. در نزدیکی Piazza del Duomo یکی از قدیمی ترین مرکز خرید دنیا و همچنین یک شاهکار معماری یعنی (Corso Vittorio Emanuele II ) وجود دارد و در ادامه آن خیابان تورینو ( Via torino) قرار دارد.  در اینجا برندهای بزرگ لباس مانند H&M، Gap و بسیاری دیگر وجود دارند که قادر به انتخاب خرید مناسب برای هر بودجه هست. در تور دور ایتالیا و سفر به میلان خرید سوغاتی برای خود ودیگران را فراموش نکنید.