تور ایتالیا

تور ایتالیا فرصتی است برای بازدید از کشور چکمه، در این لحظه که شما این مقاله را می‌خوانید، احتمالاً به دنبال یک کارگزار تور ایتالیا، برای مشاوره و برنامه‌ریزی برای سفر به ایتالیا هستید! امروزه، در هنگام خرید تورهای ایتالیا و یا تورهای ترکیبی ایتالیا با سایر کشورها مثل تور ایتالیا و فرانسه یا ایتالیا و اسپانیا شما با یک‌سری پکیج تور ،که از قبل برنامه‌ریزی شده‌اند، با قیمت‌های متفاوت مواجه می‌شوید، که متأسفانه تورهای فوق دارای قابلیت تغییر برنامه، مطابق خواسته و علاقه شما را ندارند. پس شما ناگزیرید طبق برنامه و زمان‌بندی مشخص‌ شده از جاهای دیدنی ایتالیا و سایر کشورها بازدید کنید. اما خبر خوب این است که ما در آژانس لیو پرواز بر اساس سلیقه و بودجه‌ شما، تور دور ایتالیا را برای شما برنامه‌ریزی و برگزار می‌کنیم. اگر می‌خواهید بدانید چطور ممکن است، پس با ما همراه باشید؟

تور ایتالیا را از کارگزار مستقیم ایتالیا خریداری کنید:

آژانس لیو پرواز با همکاری آژانس مسافرتی پورتوآنتیکو در شهر جنوا ایتالیا کارگزار و مجری مستقیم تورهای ایتالیا می‌باشد. در سفر با لیو پرواز ما این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اید که براساس بودجه و علاقه‌شان، برنامه سفر خود به ایتالیا را برنامه ریزی کنند و هر چند روز که تمایل دارند در هر شهر اقامت داشته باشند. همچنین می‌توانند سایر خدمات مورد نیاز مانند انتخاب نوع هتل، ترانسفر فرودگاهی را خود انتخاب نمایند و در نهایت ما براساس پیشنهاد آنها، قیمت تور را برآورد و اعلام می‌نماییم. همچنین آژانس لیو پرواز با استفاده از کارشناسان مجرب خود در زمینه ویزای ایتالیا پرونده شما را بررسی و در صورت تکمیل بودن مدارک برای شما از سفارت ایتالیا درخواست ویزای می‌نماید.همچنین برای ما این امکان وجود دارد که با دعوتنامه توریستی صادر شده از آژانس مسافرتی ایتالیا برای شما درخواست ویزای ایتالیا از سفارت بنماییم

مشاوره و برنامه ریزی سفر به ایتالیا

جنوا

جنوا

کاپری

 کاپری

آمالفی

آمالفی

تور ایتالیا

میلان

تور ایتالیا

کومو

سورنتو

سورنتو

پمپیئی

پمپئی

تور ایتالیا

رم

تور ایتالیا

پیزا

تور ایتالیا

فلورانس

تور ایتالیا

ونیز

ناپلی

ناپلی

چند سوال پر تکرار در سفر به ایتالیا:

1-در اولین سفر به ایتالیا از کدام شهرها بازدید کنیم ؟

ج: رم، فلورانس، ونیز، میلان

2-در سفر به ایتالیا سیم کارت کدام اپراتور را خریداری کنیم؟

ج:iliad  یا fastweb

3-در سفر به ایتالیا فاصله بین شهرها با کدام وسیله حمل ونقل ارزانتر است؟

ج:قطار یا اتوبوس

4-بلیط ورودیه موزه واتیکان چه موقع بهتر است خریداری کنیم؟

ج:حتما” قبل از سفر 

5-بهترین مکان برای گرفتن هتل در شهرها کجاست؟

ج:در مرکز شهر و یا نزدیک به مترو

6- اگر در مدت سفر مدارک خود را گم ویا به سرقت رفت چکار کنیم؟

ج:با پلیس محلی و سفارت یا کنسولگری ایران در ایتالیا تماس بگیرید

مسیر گردشگردی تور دور ایتالیا

ویدیو گردشگری تور دور ایتالیا

1-جاهای دیدنی شهر رم

در تور ایتالیا اولین شهری که برای بازدید انتخاب می‌کنیم شهر رم است، رم ” مهد تمدن” شهری با هزار چهره، این شهر در آوریل 753 قبل از میلاد بر روی هفت تپه توسط رومولوس و رموس ساخته شده است. در تور دور ایتالیا به شهری سفر می‌کنید که رشد خود را از قرن 10 قبل از میلاد آغاز کرد، تا این‌که ابتدا به جمهوری و سپس مرکز یکی از بزرگترین امپراتوری‌های تاریخ بزرگ یعنی امپراتوری روم تبدیل شد. ازنظر سیاسی از سال 1879 میلادی پایتخت دولت ایتالیا و خانه کاتولیک‌های جهان در کنار رودخانه تبر می‌باشد. رم مرکز استان لاتزیو با مساحت 1285 کیلومتر و حدود سه میلیون جمعیت، و نیز سومین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است.رم بیشترین میراث تاریخی و معماری جهان را در خود جا داده است، و از نظر هنری در دوران رنسانس با حضور هنرمندانی چون برامانته، میکل‌آنژ، رافائل که همگی تحت حمایت پاپ بودند، آثار هنری و معماری از کلیساها، کاخ‌ها و… به‌یادماندنی در این شهر برپا کردند.

در تور ایتالیا سفر خود با ورود به فرودگاه فیومیچینو رم شروع می‌کنید. فرودگاه FIUMICINO رم شلوغ‌ترین، فرودگاه ایتالیا است، که تنها در سال 2018، حدود 43 میلیون مسافر در آن ترانزیت شدند، این فرودگاه به خوبی به مرکز شهر رم متصل است و در شرایط مطلوب فقط نیم ساعت فاصله دارد. اگز می‌خواهید تور ایتالیا ارزان قیمت داشته باشید، برای رفتن از فرودگاه به مرکز شهر رم می‌توانید براساس بودجه خود از یکی از وسایل نقلیه عمومی (اتوبوس ، قطار، تاکسی و یا اجاره خودرو با راننده یا بدون راننده اقدام نمایید.نام دیگر این فرودگاه Leonardo da vinci می‌باشد که دارای کد یاتا FCO می‌باشد. این فرودگاه دارای 4 ترمینال می‌باشد، رم همچنین دارای فرودگاه دیگری است بنام چامپینو (ciampino) با کد یاتا CIA  که در فاصله 30 کیلومتری فرودگاه Fiumicino قراردارد.قیمت بلیت اتوبوس از فرودگاه تا مرکز شهر رم (ترمینی) 8 یورو ، قطار 18 یورو و تاکسی 45 یورو می‌باشد.

رم یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اروپا است. قصد سفر و برنامه ریزی برای سفر یک یا دو روزه به شهر رم را دارید؟ جالب است بدانید جاهای دیدنی و تاریخی رم که در تور ایتالیا و سفر به رم باید از آن بازدید کنید ، همگی در رم قدیم و تقریبا” نزدیک به یکدیگر قراردارند. شما با خرید تور ایتالیا ارزان قیمت از لیو پرواز می‌توانید از قدم زدن در رم که مانند قدم زدن در یک موزه فضای باز بسیار شلوغ است لذت ببرید.با این حال، پیاده روی در رم در شب یا هنگام طلوع آفتاب مانند گشت زدن در یک مرکز هنری منحصر به فرد است در زمان بسته شدن، زمانی که تقریبا هیچ کس در آن نیست و شما می توانید بسیاری از آثار هنری را به تنهایی متوقف کرده و لذت ببرید. پس با قدم زدن در خیابان‌های رم قدیم و مشاهده هنرهای معماری رومیان قدیم در کوچه پس کوچه های این شهر،در کنار تعداد زیادی از گردشگران و رومیان، فرصتی مناسب برای عکاسی و قهوه خوردن و ایجاد یک  سفری خوش و خاطره انگیز برای خود می‌باشد. در تور ایتالیا لیو پرواز، در چشمه تروی با انداختن سکه‌ای به داخل آب آرزو کنید که دوباره به رم برگردید. شما به خرید تور انفرادی ایتالیا میتوانید زمان کافی برای عکس گرفتن‌ با مردانی که در کولوسئوم لباس گلادیاتورها را پوشیده‌اند را تجربه کنید.از پله‌های ساختمان گالری آمانوئل در میدان ونیز بالا بروید و به تماشای هنر و معماری رم باستان که در این مکان قدرت نمایی می‌کند بپردازید. در تور ایتالیا نوشیدن یک قهوه گرم در میدان ناونا را فراموش نکنید .

4-کلوسئوم(colosseum)

در تور ایتالیا، ابتدا به کولوسئوم بروید. کولوسئوم یا همان آمفی‌تئاتر فلاویان،بزرگترین آمفی‌تئاتر جهان که در سال 80 میلادی توسط رومیان در شهر رم ساخته شده است. این آمفی‌تئاتر محلی برای برگزاری جشن‌های امپراتوری رم بود، که در طی این جشن‌ها که 100 روز به طول می‌کشید، گلادیاتورها که معمولا” اسیران و برده‌هایی بودند که رومی‌ها از کشورهایی که با آنها می‌جنگیدند، با خود به رم می آوردند،گلادیاتورها در این آمفی‌تئاتربرای سرگرمی رومیان با یکدیگر و یا با حیوانات درنده تا سرحد مرگ مبارزه می‌کردند. پس از حمله رومیان به اورشلیم و غارت این شهر، با استفاده از اسیران جنگی این جنگ که حدود برای 45 تا 60 هزار نفربودند اقدام به ساخت کولوسئوم کردند.یک پیشگوی مشهور راهب قرون وسطایی در پیشگویی خود گفته است: “رم تا زمانی که کولوسئوم پا برجاست وجود خواهد داشت. وقتی کولوسئوم سقوط می کند ، رم نیز سقوط خواهد کرد، و وقتی روم سقوط می کند ، جهان نیز سقوط خواهد کرد “. این پیشگو اولین بار نام این آمفی تئاتر را کولوسئوم نامید، شاید او این نام را از مجسمه عظیم امپراطور نرون ، “Colossus” به ارتفاع 35 متر گرفته باشد که درست در کنار آمفی تئاتر قرار داشت و اکنون به طور کامل تخریب شده است. اصطلاح گلادیاتور از گلادیوس ، شمشیر کوتاهی بود که لژیونرها از آن استفاده می کردند ، گرفته شده است. به طور معمول ، گلادیاتورها اسیران جنگی بودند که به آنها اجازه داده می‌شد  برای مدت زمان محدودی در این میدان با یکدیگر و یا با حیوانات وحشی برای آزادی خود بجنگند. شما می‌توانید قبل از سفر از کارگزار تور ایتالیا خود بخواهید بلیط ورودیه این آمفی تئاتر بصورت آنلاین برایتان خریداری نماید.

5-میدان ونیز(Piazza Venezia)

یکی از پارامترهای مهم در سفر قیمت تور ایتالیا می‌باشد. اگر شما یک تور ایتالیا ارزان از کارگزار تور ایتالیا بطور مستقیم خرید کنید، به راحتی می‌توانید از خیلی از جاذبه های گردشگری شهر رم بازدید کنید. یکی از جاهای دیدنی رم  میدان ونیز است. این میدان  در وسط چهارراه توریستی رم قرار گرفته است. از یکطرف بین کولوسئوم و تالارهای امپراطوری و از طرف دیگر بین خیابان  del Corso و  Nazionale قراردارند. بازدید از ساختمان زیبا و سفید رنگ ویتوریا آمانوئل را که در میدان قراردارد را در تور دور ایتالیا از دست ندهید این ساختمان به دلیل شکوه ، اهمیت فرهنگی و تاریخی نماد ایتالیا در دو قرن گذشته است. این بنای تاریخی به‌فرمان اولین پادشاه ایتالیا ، ویکتور امانوئل دوم ساخته شد که به آن Altare della Patria (محراب میهن) نیز گفته می شود. این بنای یادبود توسط جوزپه ساكونی طراحی شده و بین سالهای 1895 و 1911 ساخته شده است. در داخل موزه مجموعه ای از آثار در مورد اتحاد ایتالیا وجود دارد. در بیرون و کنار این ساختمان پله هایی قرار دارد که وقتی از آن بالا می‌روید به میدان کامپیدولیو (Piazza Campidoglio) می‌رسید این میدان توسط میکل آنژ طراحی گردیده است که ساختمان مجلس سنا در آن قرار دارد.در وسط میدان تندیس مجمسه سواری مارکوس اورلیوس دیده می‌شود. در کنار پله‌های campidoglio کلیسای سانتا ماریا قرار دارد.فضای داخلی این کلیسا شاید حتی از سنت پیتر یا سنت جان لاتران نیز زیبا تر باشد و دارای خصوصیاتی است که آن را از بقیه جدا می کند: این کلیسا برای تجلیل از قدرت و تجمل پاپ ها ساخته نشده است بلکه تنها کلیسای مردم روم و نهادهای مدنی آن زمان است. در ضلع شمال میدان ونیز ستون تراژن به ارتفاع 40 متر قرار دارد.

6-چشمه تروری(Trevi Fountain)

شما در تور ایتالیا، هیچ مکان دیگری در جهان پیدا نخواهید کرد که قدرت عظمت و قدرت   باورنکردنی آب را مانند روم را جشن بگیرد. در تور ایتالیا در فصل زمستان 1400 و نیز ژانویه 1400 شما می توانید در کنار فواره تروی سال جدید میلادی را جشن بگیرید. فواره Trevi یک اثر هنری خارق العاده است که چیزی فراتر از یک مجسمه صرف است. فواره‌‌ تروی که بر روی یکی از قدیمی‌ترین قناتهای رم، توسط معمار ایتالیایی نیکولاسالوی طراحی و اجرا گردید. این فواره به ارتفاع 26.3 متر و عرض آن 49.15 متر که دارای دو حوضچه می‌باشد در یک میدان کوچک که تقاطع سه خیابان می باشد احداث شده است و به همین خاطر Tervi می‌نامند (treدر زبان ایتالیایی یعنی 3 و vie به معنای راه‌ها) .شکل فواره مانند یک طاق پیروزی است که بیش از نیمی از میدان را اشغال می کند. شکل اصلی نپتون است که درست در مرکز آن واقع شده و خدای دریا است. او در حال سوار بر ارابه ای است که دو اسب دریایی آن را می کشند. در سمت چپ شکل ، یک مجسمه وجود دارد که نشان دهنده فراوانی است ، در حالی که مجسمه در سمت راست ، نشان دهنده گوارایی است. نکته ای که باید درباره Fontana Di Trevi بدانید این است که مردم برای پرتاب سکه از چشمه دیدن می کنند. شما باید سکه را به پشت به سمت آن پرتاب کنید و قرار نیست هنگام پرتاب به پشت نگاه کنید. این بنای یادبود نمادین است و در چندین فیلم مانند وقتی در رم ، سه سکه در فواره و تعطیلات رومی ظاهر شده است. سکه‌های ریخته شده در این حوضچه  صرف امور خیریه می‌گردد.

7-قلعه سانت آنجلو (Castel Sant’ Angelo)

یکی از دلایل سفر به رم علاوه بر جاذبه‌های توریستی آن، قیمت تور ایتالیا و هزینه های تور ایتالیا در مقایسه با تور سایر کشورهای اروپایی می‌باشد. قلعه سانت آنجلو یکی از نمادهای رم است. در ابتدا مقبره ای برای امپراتور بزرگ روم ، هادریان در کنار رودخانه تبر بود ولی با گذشت زمان  به قلعه ای تبدیل شد ، هادریان و همسر و پسر ناپدری اش ، امپراتورها رم ، در اتاق خزانه این قلعه دفن شدند.  امروزه ، ساختمان با پل با شکوه باروک که بر روی رودخانه تبر قرار دارد با مجسمه های شگفت انگیز فرشتگان قابل دسترسی است. مجسمه های سفید به زائران نگاه می کنند که عناصر بالایی از مصائب مسیح را در دست دارند.در بالای قلعه یک مجسمه عظیم وجود دارد که نماینده فرشته فرشته مایکل (Archangelo Michele) است.افسانه ها حاکی از آن است که فرشته اعظم مایکل در بالای مقبره ظاهر شده و شمشیر خود را به نشانه پایان طاعون 590 غلاف کرده است. پاپ ها این سازه را از قرن 14 میلادی به قلعه تبدیل کردند.پاپ نیکلاس سوم برای محافظت از خود در برابر حمله احتمالی ، قلعه را به کلیسای سنت پیتر متصل کرد. این راهرو Passetto di Borgo نامیده می شود. در فصل تابستان پیاده روی تا نیمی از فاصله از قلعه در مسیر یا واتیکان امکان پذیر است. پیاده روی رسیدن به واتیکان امکان پذیر نیست ، اما بسیار جذاب است.این قلعه پناهگاه پاپ کلمنت هفتم از محاصره چارلز پنجم Landsknechte در زمان گونی رم (1527) بود.Castel Sant’Angelo حتی زندان بود. به عنوان مثال جوردانو برونو به مدت شش سال در آنجا زندانی بود.

8-واتیکان (Vatican)

لیو پرواز بعنوان کارگزار تورهای ایتالیا با ارائه تورهای ارزان قیمت ایتالیا مطابق خواسته شما این امکان را برای شما فراهم می‌کند که برنامه سفر را خودتان برنامه‌ریزی کنید . یکی از جاهایی که در سفر به ایتالیا نباید از دست دهید بازدید از واتیکان است. واتیکان محل اقامت پاپ رهبر کاتولیکهای جهان، از سال 1929 بعنوان یک کشور مستقل تاسیس گردید تا پاپ بتواند اقتدار جهانی خود را حفظ کند.شهر واتیکان کوچکترین کشور جهان، دارای پرچم، سرود و واحد پول مستقل است. مسئولیت دفاع در برابر هرگونه تجاوز به واتیکان بر عهده نیروی‌های مسلح رم است ولیکن محافظت از پاپ بر عهده گارد سوئیس است. میدان سنت پیترو که در ورودی شهر واتیکان قراردارد به‌صورت بیضی شکل و متقارن با یک ابلیسک (ستون) در وسط آن به ارتفاع 25.5 متر توسط جیان لورنزو برنینی بین سال‌های 1956 تا 1667 ساخته شد. این میدان از این جهت حائز اهمیت است که کاتولیک‌های جهان روزهای یکشنبه برای خواندن آنجلو (دعا) در این مکان جمع می‌شوند. کلیسای سنت پیترو، که در محل دفن اولین اسقف رم یعنی سنت پیترو که از شاگردان عیسی مسیح بود و در سال 64 میلادی به صلیب کشیده شد ساخته شد.کلیسای سنت پیتر یکی از بزرگترین بناهای جهان با مساحت 23000 متر مربع بزرگترین کلیسای پاپ است. موزه های واتیکان دارای مجموعه های هنری نفیس ، باستان شناسی و قوم شناسی است که توسط پاپ های مختلف در طول قرن ها ایجاد شده است ، که آخرین آنها نمازخانه سیستین با سقف تزئین شده توسط میکل آنژ و Stanze della Segnatura است که توسط رافائل تزئین شده است.بازدید از موزه های واتیکان یک تجربه منحصر به فرد است که باید حداقل یک بار در طول زندگی تجربه شود. این بازدید یک سفر طولانی و جالب است که شما را با بیش از بیست قرن تاریخ و هنر پر از احساسات می کند. جالب است بدانید شهر واتیکان در جنگ جهانی دوم دو بار بمباران هوایی شد. اولین واقعه عصر 5 نوامبر 1943 بود که هواپیمایی بمب ها را در منطقه جنوب غربی کلیسای سنت پیتر ریخت و خسارت قابل توجهی به بار آورد اما تلفات جانی نداشت.

9- میدان ناونا (Piazza Navona)

در تور انفرادی ایتالیا علاوه بر اینکه قیمت تور ایتالیا ارزان‌تر می‌باشد، شما می‌توانید مطابق علاقه خود از جاهای دیدنی هر شهر بازدید کنید. میدان ناونا با جذابیت خود و محصور شده در مجموعه‌ای از بناهای تاریخی، یکی از بزرگترین و زیباترین میدان های شهر رم می‌باشد. این میدان، در سال 86 میلادی بصورت بیضی شکل پیرامون استادیوم دومیتیان ساخته شده است، که در آن جشنواره‌ها و رویدادهای ورزشی برگزار می‌گردید.در مرکز این میدان سه چشمه (  Fontana dei Quattro Fiumi ، Fontana del Moro ،Fontana di Nettuno) قرار دارند که زیبایی خاصی را به این میدان بخشیده‌اند. قطعه اصلی این چشمه یک ابلیسک بلند رومی( ستون بلند) است و اطراف آن چهار شکل دیده می شود که هر یک رودخانه های بزرگ  گنگ ، نیل ، دانوب و ریو  را نشان می‌دهد. همچنین در ضلع غربی میدان کلیسای Sant’Agnese قرار دارد. طبق افسانه ها ، اگنس باکره دقیقاً در همان نقطه ای که کلیسا ساخته شده است، به شهادت رسید. همچنین با توجه به داستان‌هایی که در مورد او وجود دارد ، او را قبل از کشته شدن عریان کرده‌اند ولی موهای او به قدری سریع رشد کرد که برهنگی او را پوشانده است.در این میدان همچنین ساختمان باشکوه براسکی ( Braschi) قراردارد و اکنون موزه رم است .با بازدید از مرکز رم ، نمی توانید از آن عبور کنید! اگر این گفته که همه جاده ها به رم منتهی می شوند، درست باشد، پس به همان اندازه درست است که تمام جاده های رم به میدان ناونا راه دارند! در واقع ورودی های زیادی به میدان وجود دارد و مطمئناً با توجه به اهمیتی که این میدان در تاریخ شهر داشته، تصادفی نیست، این میدان همیشه بسیار شلوغ است از هنرمندان خیابانی ، نقاشان ، توریست ها. بسیاری از رومی ها. به این میدان می آیند تا روی نیمکت ها بنشینند ، یک بستنی بخورند یا در کافه ها و کلوپ هایی که در دورتادور میدان قرار دارند ، به راحتی با یکدیگر گپ بزنند. در واقع Piazza Navona را می توان محبوب ترین میدان برای  رومی ها دانست.

10- میدان اسپانیا (Piazza Spagna)

 اگر هزینه تور ایتالیا برای شما مهم است می‌توانید از جاهایی که برای بازدید نیاز به بلیط ورودی ندارد بازدید نمایید. یکی از این مکانها در شهر رم پله‌های اسپانیا است. Piazza Di Spagna  در پایین پله‌های اسپانیا یکی از مشهورترین میدان‌های رم است. نام این میدان از ساختمان سفارت اسپانیا در این میدان گرفته شده است. در بالای این میدان  کلیسای Trinità dei Monti قرار دارد که در سال 1725 میلادی به کمک 135 پله بهم متصل شده‌اند، منطقه بین میدان و پله های اسپانیا را اتاق نشیمن رم می نامند. در انتهای پایین پله ها چشمه Fontana della Barcaccia یا “چشمه قایق قدیمی” نام دارد. این چشمه به شکل کشتی در حال غرق شدن است و گفته می شود که این بنا بر اساس یک افسانه قومی بنا شده است. این افسانه می گوید که یک قایق ماهیگیری در طی طغیان عظیم رودخانه تایبر در قرن شانزدهم تا این نقطه دقیقاً حمل شده است. طراحی با قایق در حال غرق شدن همچنین به برنینی کمک کرد تا به دلیل فشار کم آب ، بر یک مشکل فنی غلبه کند. این میدان پر از مغازه های مجلل و برندهای معروف بهمراه رستوران‌های زیبا می باشد که باعث شده گردشگران و رومیان ساعت‌ها وقت خود را در این میدان بگذرانند.

11-پانتئون(Pantheon)

در تورهای ایتالیا و بازدید از شهر رم پانتئون را از دست ندهید‌. پانتئون از دو کلمه یونانی pan ، “همه چیز” و theon ، “الهی” گرفته شده است. در اصل  پانتئون یک معبد کوچک بود که به همه خدایان رومی اختصاص داده شده بود. بین سالهای 25 و 27 قبل از میلاد توسط مارکوس با ترکیب سبک یونانی و رومی ساخته شده است.پانتئون اولین معبدی بود که برای مردم عادی ساخته شد. ورودی معبد یک طرح متقارن و کلاسیک است که دارای 8 ستون در جلو و سه ردیف ستون جهارتایی در امتداد رواق می‌باشد و کلا” با 16 ستون هر یک به ارتفاع 14 متر تشکیل شده است .فضای داخلی به شکل استوانه می‌باشد که بر روی نیم کره ای ساخته شده است وفاقد هر گونه پنجره ای می‌باشد.سقف این معبد گنبدی شکل می‌باشد که نور داخل معبد بوسیله حفره‌ای (چشم معبد) به قطر 9 متر که در داخل گنبد تعبیه شده است تامین می‌گردد.مصالح مصرفی در این معبد ترکیبی از آجر و بتن می‌باشد. پانتئون شامل مقبره های هنرمند مشهور رافائل و چندین پادشاه و شاعر ایتالیایی است.پانتئون رومی با رکورد 9 میلیون بازدید کننده خود در سال 2019 ، بیانگر حداکثر الهام از معماران رومی و عظمت این شهر است و یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در رم می‌باشد.

12-انجمن رومی (Roman Froum)

در تور ایتالیا لیو پرواز شما با ما به دیدن روم قدیم می‌روید. انجمن رومی بین کولوسئوم معروف و میدان ونزیا در بین دو تپه معروف رم یعنی کاپیتولین و پالاتین واقع شده است.. این انجمن از اوائل قرن 7 قبل از میلاد با وجود فضاهای آیینی اولیه و معابد مانند Regia ( کاخ سلطنتی که بعنوان اتاق تاج و تخت پادشاهان اولیه رم بوده است) و Temple of Vesta (معبد وستا مخصوص الهه رومی)،به مرکز اصلی عمومی شهر و مهمترین مکان برای فعالیتهای مذهبی ، سیاسی ، تجاری و قانونی تبدیل شد.معبد زحل (Temple of satum) که امروزه تنها 8 ستون از آن باقی مانده است.یکی دیگر از آثار باقیمانده در این قسمت طاق سپتیمیوس سوروس (The Arch of Septimius Severus)با سنگهای فید مرمر که در سال 203 به یادبود پیروز‌های رومیادن در جنگ با اشکانیان ساخته شده است.تالار گفتگوی ترایان (Foro Traiano)آخرین تالار امپراتوری بود که در زمینی به مساحت 300متر در 185 متر در روم باستان ساخته شد.از جاهای دیدنی دیگر در این منطقه و نزدیک به کلوسئوم تپه‌های پالاتین (Il Colle Palatino) می‌باشد،این تپه یکی از هفت تپه معروف رم است که رم قدیم بر روی آنها بنا شده است.

13-میدان کامپیدولیو (Piazza Campidoglia)

در تور ایتالیا ژانویه 1400 سال نو مسیحی را به همراه ایتالیایی‌ها در میدان کامپیدولیو جشن بگیرید. میدان پل کامپیدوگلیو در بالای تپه Capitol در رم قرار دارد ، جایی که روزی  محل سنا ، پایگاه دولتی روم باستان و محل زیارتگاههای مذهبی متعدد بودم و مقدسات رومی مورد ستایش قرار میگرفتند. دسترسی به میدان از طریق پله های باشکوه امکان پذیر است . طراح اصلی میدان  معمار معروف دوران رنسانس میکل آنژ بوده است. میدان شامل 3 ساختمان اصلی است که : 1- ساختمان Senatorio که مقر شهرداری شهر رم می‌باشد. 2- ساختمان  Conservatori  که توسط Guidetto Guidetti و Giacomo Dalla Porta در 1568 ساخته شده و سالن های آن که با نقاشی های دیواری رنگارنگ پوشیده شده است ، گاه گاه برای جلسات سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد و طبقه همکف مقر اداره ثبت شهرداری رم است. همچنین در این میدان میتوانید مجسمه گرگ با رومولوس ورموس ببینید.3-ساختتمان  nuovo که موزه هنر (Capitoline Museum)در آن قراردارد دارد.این ساختمان بیشتر شامل مجسمه های یونانی و رومی است. مجسمه های نیم تنه ای از سیاستمداران ، دانشمندان و شاعران یونانی را می توانید در این موزه تماشا کنید.

14-شهر فلورانس

شهر فلورانس دومین مقصد گردشگری ما در تور ایتالیا میباشد. تاریخ فلورانس از سال 59 قبل از میلاد می‌باشد.فلورانس در کنار رودخانه آرند امروزه یکی از مشهورترین شهرهای ایتالیا در جهان به دلیل فرهنگ ، هنر رنسانس و معماری و بناهای تاریخی شهرت دارد.شکوه کنونی فلورانس عمدتا مربوط به گذشته آن است. قسمت تاریخی آن در سال 1982 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. بناهایی که آثار هنری فراوانی در خود جا داده‌اند، در این قسمت تاریخی وجود دارد،  و زرق و برق شهر با شخصیت افرادی که آنها را ساخته اند ، پوشیده شده است. افراد نابغه و هنرمند فلورانس توسط افراد دارای ثروت فراوانی بودند، حمایت می شدند و این شهر تا به امروز شهادت آنها را برای دین ، هنر ، قدرت یا پول نشان می دهد. از جمله مشهورترین غول های فرهنگی شهر می توان به لئوناردو داوینچی ، میکل آنژ ، دانته ، ماکیاولی ، گالیله ، و مشهورترین فرمانروای آن ، نسل های خانواده مدیچی اشاره کرد.فلورانس یکی از شهرهایی است که در هر بار سفر به ایتالیا می‌خواهید دوباره به آن سفر کنید. در این شهر چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد و هرگز از دیدن ان خسته نمی‌شوید.اکثر جاهای تاریخی و هنری این شهر در قسمت مرکز قدیمی شهر در نزدیک یکدیگر قرار دارند پس به راحتی میتوانید با پای پیاده در این کوچه‌های آن قدم بزنید و قلب هنر دوران رنسانس سفر کنید.

15-کلیسای سانتا ماریا نولا(Basilica of Santa Maria Novella)

کلیسای سانتا ماریا نولا اولین کلیسای بزرگ شهر فلورانس است، که در مفابل ایستگاه قطار مرکزی شهر فلورانس قرار گرفته است. نام این ایستگاه از اسم این کلیسا گرفته شده است.کلیسای سانتا ماریا نولا ریشه بسیار باستانی دارد.این صومعه بین سالهای 1279 تا 1357 توسط پادشاهان دومینیکن در نزدیک یک کلیسای قرن هفتم واقع در مزارع خارج از دیوارهای قرون وسطایی فلورانس ساخته شد. اعتقاد بر این است که قسمت زیرین نمای مرمر ، که به سبک رومانسک است ، توسط معمار دومینیکن ، Fra Iacopo Talenti da Nipozzano اجرا شده است ، در حالی که قسمت بالای آن فقط 100 سال بعد در 1470 توسط لئون باتیستا آلبرتی تکمیل شد. بنابراین ، از نظر نما نه تنها قدیمی ترین کلیسای فلورانس است. داخل ، کلیسا وسیع است و به لطف رنگ آمیزی هوشمندانه طاق های مرکزی حتی طولانی تر به نظر می رسد. این طرح ظاهراً کار برونلسکی ، همان معمار گنبد دوئومو است.

16-کلیسای جامع فلورانس(Cathedral of Santa Maria del Fiore)

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره، کلیسای جامع (دوموئو) فلورانس ایتالیا و چهارمین کلیسای بزرگ جهان، در میدان دومو شهر فلورانس قراردارد و محل اسقف اعظم شهر فلورانس می‌باشد.این کلیسا دارای گنبد هشت ضلعی است که در واقع آغاز معماری رنسانس در ایتالیا است. این کلیسا  بطول 153 متر و عرض 90 متر و ارتفاع 90 متر در سال 1296 به سبک گوتیک و با طراحی آرنولفو دی کامبیو ساخت آن آغاز و تا سال 1436 با مهندسی گنبد توسط فیلیپو به صورت ساختاری تکمیل شد،یعنی حدود 140 سال طول کشید.امروزه تنها باسیلیکای سنت پیتر در شهر واتیکان ، کلیسای جامع سنت پل در لندن ، کلیسای جامع سویل و کلیسای میلان می توانند از کلیسای جامع فلورانس پیشی بگیرند.جالب است بدانید که میکل آنژ معمار معروف دوران رنسانس در این کلیسا دفن شده است.موزه Duomo دارای 6000 متر مربع مساحت است که در 28 اتاق و در سه طبقه طراحی شده است.

17-پل قدیمی(Ponte Vecchio)

پل قرون وسطایی Ponte Vecchio یا “پل قدیمی” یکی از جذاب ترین و نمادین ترین مکان های فلورانس است. این پل به طول 95 متر و عرض 32 متر در سال 1345 به عنوان اولین پل قوسی بر روی رودخانه آرنو ساخته شد. امروزه پونته وکیو به خاطر مغازه های پرجنب و جوش خود ، از جمله بسیاری از جواهرسازان ، فروشندگان هنر و بوتیک های عتیقه شهرت دارد.پل وکیو تنها پل قدیمی فلورانس است که در جنگ جهانی دوم از دست نازی‌ها جان سالم به در برده است.

18-گالری اوفیزی(Uffizi Gallery)

این  گالری در دو طبقه بین سالهای 1560 تا 1580 توسط جورجیو واساری طراحی وساخته شده است. فلورانس به دلیل مجموعه های برجسته مجسمه ها و نقاشی های باستانی (از قرون وسطی تا دوره مدرن) در سراسر جهان مشهور است.گالری Accademia درست بعد از گالری Uffizi پربازدیدترین موزه فلورانس است. مجسمه اصلی داوید معروف میکل آنژ در واقع آکادمی را به محبوب ترین موزه فلورانس تبدیل کرده است.

19-شهر پیزا

در تور ایتالیا گشت یکروزه بازدید از شهر پیزا و برج کج پیزا را داریم.پیزا شهری در منطقه توسکانی ایتالیا است که بیشتر به خاطر برج کج نمادینش معروف است.این برج کج باعث گردیده، پیزا در سراسر جهان شناخته شود.برج استوانه‌ای پیزا به طول 56 متربا سنگ‌های مرمر سفید رنگ که در سال 1372 میلادی تکمیل شده است. برج پیزا به همراه کلیسای جامع شهر(Pisa Cathedral)، تعمیدگاه (Pisa Baptistry) و گورستان قدیمی (camposanto monumentale)در میدان میراکولی (Piazza dei Miracoli) قراردارند. این میدان امروزه بنام میدان دومو شناخته می‌شود.این میدان مساحتی حدود 87 هکتار دارد که دور تا دور آن با دیوارهای بلند محصور شده است.این میدان توسط یک چمن سبز زیبا احاطه شده است که در آن گردشگران و دانشجویان دانشگاه غالباً در این محیط شگفت انگیز دراز کشیده و استراحت می کنند.ساخت میدان Duomo از قرن 11 آغاز و پس از تغییرات زیاد، نهایتا” در قرن 19 با طرح معمار الساندرو Gherardesca معماری نهایی این میدان تایید و به پایان رسید.

20-شهر ونیز

در تور ایتالیا پس از بازدید از شهر فلورانس و پیزا از شهر فلورانس خداحافظی کرده و به سمت ونیز حرکت می‌کنید. ونیز، پایتخت منطقه ونتو در شمال ایتالیا ، با بیش از 100 جزیره کوچک در تالابی در دریای آدریاتیک قرار دارد. بازدید از ونیز مانند زندگی در رویا است، ونیز شهر است که هیچ خیابان و اتومبیلی در آن وجود ندارد ، فقط کانال ها ، پل ها و میراث هنری فوق العاده ای وجود دارد. قلب شهر “میدان سان مارکو” است .کانال بزرگ یا همان  آبراه اصلی ونیز، یک کانال طبیعی که مسیر معکوس S را از کلیسای سن مارکو تا کلیسای سانتا کیا را دنبال می کند و شهر را به دو قسمت تقسیم می کند. طول کانال کمی بیشتر از 3 کیلومتر، عرض آن بین 30 تا 70 متر و عمق کانال به طور متوسط ​​5 متر است و در نقاط مختلف با هزاران از کانال های کوچکتر متصل می شود. کانال بزرگ در دو طرف توسط کاخ ها ، کلیساها ، هتل ها و سایر ساختمان های عمومی به سبک های رومانسک ، گوتیک و رنسانس احاطه شده است. بر روی کانال 4 پل قرار دارد که اولین پل آکادمیا در اواسط قرن 19 در انتهای شرقی کانال برای تسهیل تردد پیاده ساخته شد.در سال 1392 میلادی پل اسکالزی در انتهای غربی کانال ساخته شد تا دسترسی آسان تری به ایستگاه راه آهن شهر داشته باشد. پل مشروطه ، که توسط معمار اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده و در سال 2008 رونمایی شد ، در غرب پل اسکالزی قرار دارد. قدیمی ترین و معروفترین پل، پل ریالتو است،که در اواخر قرن شانزدهم توسط آنتونیو داپونته طراحی شده بود ، تقریباً در نیمه راه قرار دارد.

میدان سان مارکو ونیز در تور ایتالیا
ونیز در تور ایتالیا
ونیز در تور ایتالیا
ونیز در تور ایتالیا
ونیز در تور ایتالیا
ونیز در تور ایتالیا
ونیز در تور ایتالیا
کلیسای سان مارکو در تور ایتالیا

21-پل ریالتو (Ponte di Rialto)

پل ریالتو (Ponte di Rialto)، پل قوسی سنگی بر روی باریک ترین نقطه کانال بزرگ در قلب ونیزبطول 48 متر و عرض 22 متر قرار دارد  .این پل در سالهای پایانی قرن شانزدهم ساخته شده است و قدیمی ترین پل روی کانال است و به عنوان یک دستاورد معماری و مهندسی دوران رنسانس مشهور است.در دوطرف این پل 24 مغازه کوچک برای فروش سوغات به توریست‌ها وجود دارد.

22-میدان سان مارکو (Piazza San Marco)

میدان سان مارکو، میدان اصلی شهر ونیز که به شکل ذوزنقه و بطول 170 متر می باشد. ناپلئون این میدان را بهترین اتاق پذیرایی اروپا نامید. در دوسمت شمالی و جنوبی  میدان کافه ها ورستوران‌های شیک وجود دارندکه گروههای موسیقی در ماه های تابستان با یکدیگر رقابت می‌پردازند تا مشتریان را به سمت میزهای  خود جذب کنند.در این میدان 11 بنا و ساختمان مهم وجود دارد.

10بنا و ساختمان مهم در میدان سان مارکو

1) Basilica di San Marco( کلیسای سان مارکو)

کلیسای با شکوه سان مارکو با 5 گنبد بزرگ که بر میدان تسلط دارد. این کلیسا به دلیل طراحی مجلل، موزاییک‌های طلا و موقعیت آن به عنوان نمادی از ثروت و قدرت ونیزی می باشد به همین خاطر نام مستعار این کلیسا ، کلیسای طلا است.

2) Caffè Florian(کافه فلوریان)

قدیمی ترین کافه ایتالیایی ، در 29 دسامبر 1720 افتتاح شد. محل ملاقات گلدونی ، کازانووا ، بایرون ، فوسکو ، گوته ، شاتوبریان ، دیکنز ، پروست ، دانونزیو ، روسو ، استراوینسکی

3) Biblioteca Nazionale Marciana(کتابخانه مرکزی)

این مجموعه شامل یکی از غنی ترین مجموعه های خطی خطی لاتین ، یونانی و شرقی در جهان است.

4) Campanile di San Marco(برج سان مارکو)

برج ناقوس کلیسای سان مارکو می‌باشد که به شکل مربع و به ارتفاع 99 متر است. این برح در سال 1902 تخریب شد و از 5 زنگ کلیسا فقط یکی از آنها باقی مانده است. این برح مجددا” در سال 1912 بازسازی گردید و در حال حاضر بزرگترین ساختمان ونیز می‌باشد.

5) Colonne di San Marco e San Todaro(ستونهای سان مارکو و سان تودارو)

مجموعه یادبودی بین کاخ دوج و کتابخانه مارسیانا دارای دو ستون مرمر و گرانیت مشرف به تالاب است و مجسمه های دو حامی شهر بر آنها احاطه شده است: شیر بالدار ، نماد سنت مارک انجیلی و سنت تادارو ، سنت بیزانس. تئودور آماسه ، اولین محافظ شهر. اینها ستون های سن مارکو و سان تودارو هستند.

6) Museo Archeologico Nazionale(موزه ملی)

موزه ملی باستان شناسی موزه ای است که درست در میدان سان مارکو در ونیز واقع شده است. موزه ملی باستان شناسی در سال 1523 توسط کاردینال دومنیکو گریمانی تأسیس شد. این موزه دارای مجموعه ای بزرگ از مجسمه ها ، سرامیک ها ، سکه ها و سنگ های یونانی و رومی است که قدمت آنها به قرن اول قبل از میلاد باز می گردد.

8) Palazzo Ducale(ساختمان دوکال)

کاخ دوج کاخی است که به سبک گوتیک ونیزی ساخته شده است و یکی از اصلی ترین نقاط دیدنی شهر ونیز در شمال ایتالیا است. این کاخ محل اقامت دوج ونیز ، مرجع عالی جمهوری سابق بود. این بنا در سال 1340 ساخته شد و در قرون بعدی گسترش و اصلاح شد

9) Piazzetta dei Leoncini(میدان لئونسینی)

دو شیر خمیده از سنگ مرمر قرمز از سال 1722 در انتظار بازدیدکنندگان هستند. این میدان بالاتر از سطح خیابان قرار دارد و دارای یک راه پله کوتاه است.

10) Torre dell’Orologio(برج ساعت)

Torre dei Mori با ساعت نجومی یکی دیگر از نمادهای شهر ونیز و یکی دیگر از زیبایی‌های میدان ونیز است.این ساختمان با قطعنامه سنای ونیز در سال 1493 برای جایگزینی ساعت منسوخ Sant’Alipio احداث شد.

11) Ponte dei Sospiri(پل افسوس)

پل افسوس، یک پل مجصور شده از سنگ آهک سفید است که بر روی کانال باریک (ریو دی پالازو) بین کاخ دوج و زندان ها کشیده شده است. این گذرگاه سرپوشیده به دلیل “آه” زندانیانی که از آن عبور می کردند نامگذاری شد.

23-جزیره مورانو(Murano)

جزیره مورانو به دلیل سنت طولانی در ساخت شیشه مشهور است. تعداد زیادی از بازدیدکنندگان برای کاوش درباره  Museo del Vetro ، که داستان شیشه را در طول قرن ها روایت می کند، به این جزیره سفر می‌کنند.مورانو از هفت جزیره تشکیل شده است (دو مورد از آنها Sacca Serenella و Sacca San Mattia مصنوعی هستند) که توسط پل به هم متصل شده و توسط هشت کانال از هم جدا شده اند. مساحت آن حدود 1.17 کیلومتر مربع است ، اما اکنون کمتر از 4.500 نفر جمعیت دارد

24- جزیره بورانو(Burano)

بورانو در حومه شمال شرقی ونیز قرار دارد و شامل چهار جزیره در لاگونا ونتا (تالاب ونیز) است. تصور می شود که این شهرک در قرن پنجم توسط پناهندگان آلتینوی تاسیس شده است. بورانو زیبا به خاطر خانه ماهیگیران رنگ روشن و غذاخوری های معمولی اش که غذاهای دریایی تالاب را سرو می کند ، مشهور است. دسترسی به جزیره بورانو از ونیز با استفاده از Vaporetto – سرویس اتوبوس آبی شهر ، آسان است.

25-شهر میلان

در ادامه مسیر در تور دور ایتالیا به مقصد پنجم و آخرین مقصد از سفرتان می‌رسید. میلان شهری باستانی در شمال ایتالیا است که 400 سال قبل از میلاد مسیح توسط قبیله سلتی موسوم به اینسوبرس (یا اینسوبری) تاسیس شد.نام این شهر از کلمه Celtic Medelhan به معنای وسط دشت گرفته شده است، به دلیل موقعیت آن در دشتی نزدیک به محل تلاقی دو رودخانه کوچک ، Olona و Seveso است. میلان پایتخت مد و فشن جهان، دومین شهر پرجمعیت ایتالیا، جایگاه هنرمندان و روشنفکران، مرکز تجارت ایتالیا، شهر تیم فوتبال آ.ث میلان است. این شهر در حقیقت محل تلاقی تاریخ غنی ایتالیا بازندگی مدرن امروز است؛ اکثر برندهای معروف دنیا نظیر ورجیو آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و گابانا، پلیس، ری بن و لوکساتیا در کنار آثار فرهیخته تاریخی در این شهر قرار دارند.  میلان شهری با غنای فرهنگی و تجاری ،از نقاشی دیواری لئوناردو داوینچی “شام آخر در کلیسای سانتا ماریا دل گرزی تا محل اصلی بورس اوراق بهادار را در خود جا داده است.  میلان شهر آسمان خراش هاست! در میلان ، بلندترین ساختمان در ایتالیا به نام “برج پیرلی” (که اولین آسمان خراش کشور است) واقع شده است.میلان دارای 5 خط مترو بطول 96.8 کیلو متر و 106 ایستگاه می‌باشد.همچنین میلان دارای سیستم حمل و نقل تراموا بطول 182 کیلومتر می باشد.میلان دارای 3 فرودگاه می‌باشد که فرودگاه اصلی آن مالپنسا در فاصله 50 کیلومتری از مرکز شهر قراردارد.

26-گالری آمانوئل دوم(Galleria Vittorio Emanuele)

این گالری قدیمی ترین مرکز خرید فعال ایتالیا و یکی از نقاط دیدنی مهم میلان است، که در سال 1861 میلادی در 4 طبقه توسط جوزپه منگونی معمار بولونانی طراحی شده است که در حین بازرسی کارهای تزئینی در سال 1867 از پشت بام سقوط کرد ولیکن این گالری به‌نام ویکتور امانوئل دوم ، اولین پادشاه پادشاهی ایتالیا نامگذاری شده است.”اتاق نشیمن میلان” ، یا گالری ویتوریو امانوئل، از دو راهرو با طاق شیشه ای تشکیل شده است که در یک هشت ضلعی خیابان پیازا دل دوومو را به پیازا دلا اسکالا متصل می کند. در کف زمین زیر هشت ضلعی مرکزی ، چهار موزائیک وجود دارد که نشان سه پایتخت پادشاهی ایتالیا (تورین ، فلورانس و رم) است. سنت می گوید که اگر فردی سه بار با پاشنه روی بیضه های گاو از روی نشان تورین بچرخد ، برای او  خوش شانسی به ارمغان می آورد.این گالری شامل بوتیک های زیادی است که کالاهای لوکس می فروشند ، همچنین کتابفروشی های Zanichelli و Ricordi و بسیاری از کافه ها.

27-کلیسای جامع میلان(Duomo di Milano)

دوئومو میلان، کلیسای کاتولیک‌ها و دومین کلیسای بزرگ جهان، داستانی از ایمان و هنر را در بر می گیرد که در طول شش قرن گسترش یافته است، که کار ساخت آن احتمالاً از سال 1386 میلادی آغاز شده است.نمای داخلی کلیسای میلان در تضاد شدید با نمای خارجی آن است. در نما بیرونی،با دیدن سنگ مرمر رنگ روشن و سایه های ملایم صورتی، نارنجی و آبی شگفت زده خواهید شد. پس از ورود به داخل کلیسا، تحت تأثیر 5 شبستان ، 52 ستون تراشیده شده با سنگ تیره و کف خیره کننده با طرح سنگ مرمر سیاه ، صورتی و سفید قرار خواهید گرفت. نور داخل Duomo کم است ، توسط پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی با داستانهایی از عهد عتیق و جدید فیلتر می شود.تراس های کلیسای جامع میلان همیشه همه گردشگران را مجذوب خود کرده است. دیدن آنها از نزدیک ، توانایی لمس آنها ، تحسین آنها، عکاسی از آنها یک احساس منحصر به فرد است که حداقل یکبار در طول زندگی امتحان کنید!

28-قلعه اسفورزا(Sforzesco Castle)

قلعه اسفورزا در میلان در قرن پانزدهم توسط فرانچسکو اسفورزا دوک میلان ساخته شد. این قلعه یکی از شناخته شده ترین بناهای تاریخی میلان است که شاهد چندین رویداد تاریخی در قرون گذشته بوده است. این قلعه در طول قرن ها بارها تخریب و بازسازی شد، و در قرن 16 و 17 یکی از بزرگترین ارگهای اروپا بود. اکنون این قلعه یک مجموعه هنری زیبا است. قلعه اسفورزا شامل مجموعه موزه هنرهای عتیقه ، موزه آلات موسیقی و گالری تصاویر است. “Rondanini Pietà” ، آخرین اثر ناتمام میکل آنژ ، در موزه این قلعه نگهداری می‌شود.

29- کلیسای سانتا ماریا دل گرازی(Santa Maria delle Grazie)

کلیسای سانتا ماریا دل گرازی ، واقع در قلب میلان ، یک اثر معماری برجسته و نمادی در سنت کاتولیک است. سانتا ماریا دل گرازی شاید به دلیل ارتباط ناگسستنی‌اش با نقاشی دیواری «شام آخر» لئوناردو داوینچی ، که در داخل ناهارخوری نگهداری می شود ، بیشتر مشهور باشد.این کلیسا یکی از مهمترین شهادت‌های هنر رنسانس و نمادی درخشان از نبوغ خلاق بشر است. موضوع نقاشی مربوط به انجیل  یوحنا است ، که در آن عیسی اعلام می کند که یکی از حواریون او به او خیانت خواهد کرد.این کلیسا در سال1980 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

30- کانال ناویلی (Naviglio Grande)

کانال ناویلی، بطول 50 کیلومتر از Tornavento شروع و به اسکله Darsena di Porta در میلان به پایان می‌رسد. از سال 1272  به عنوان اولین و بزرگترین کانال در اروپا ،برای حمل ونقل کالا با کشتی بین میلان ، دریاچه مگیوره و سوئیس تبدیل شد.با وجود کافه‌ها و رستوران‌های مختلف در سرتاسر کانال مطمئناً از شبی که در طول Naviglio Grande گذرانده اید لذت خواهید برد.در حال حاضر گشت‌وگذار بروی این کانال‌ها حدود 55 دقیقه با کشتی‌های تفریحی زمان می‌برد و یکی از جاهای گردشگری مطرح شهر میلان محسوب می‌شود تا جاییکه به آن ونیز شهر میلان نیز میگویند.

31-کلیسای آمبروجیو (Basilica di Sant’Ambrogio)

این کلیسا توسط آمبروجیو مقدس در سالهای 379-386 ، در مکانی که بسیاری از شهدای آزار رومی در آنجا دفن شده بودند ، ساخته شد ، بنابراین کلیسای اولیه باسیلیک شهدا (Basilica Martyrum) نامیده شد.در آگوست 1943 ، در بمباران متفقین به کلیسا ، آسیب جدی رساند. .سنت آمبروز (Sant’Ambrogio) قدیس حامی میلان و یکی از مهمترین مقدسین است که توسط همه کلیساهای مسیحی شناخته شده است. کاتولیک ها روز او را در 7 دسامبر جشن می گیرند و در میلان این تعطیلات اصلی شهر است.

32-گورستان پادبود (Monumental Cemetery)

گورستان یادبود(Monumentale Cimitero ) توسط  Carlo Maciachini طراحی و در سال 1866 افتتاح شد،موزه ای در فضای باز واقعی است که در آن هنر ، فرهنگ ، دین و مدرنیته با هم آمیخته شده اند.این گورستان به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا به گذشته سفر کنند و  مقبره چهره هایی را که نام آنها در حال حاضر مزین به ایستگاه های اصلی مترو است را مشاهده کنند. این گورستان به دلیل وجود مقبره های زیبا و تزئین شده بسیار مشهور است. مقبره ها آنقدر اسراف و اصیل هستند که بسیاری آن را موزه ای روباز با “آثار هنری” واقعی از قرن نوزدهم تا به امروز می دانند.

33- پورتو نوا (Porta Nuova)

پورتا نووا یکی از مناطق تجاری اصلی میلان از نظر اقتصادی است.که دارای بلندترین آسمان خراش‌های این شهر است. اگر چه میدان دوئومو  مرکز تاریخی میلان می‌باشد، ولیکن میدان  Gae Aulenti نشان دهنده چهره و بافت جدید شهر میلان است، نمادی از شهر که در حال تغییر است و به آینده نگاه می کند.از مهمترین آسمان خراش‌های این منطقه میتوان به Bosco Verticale با ارتفاع 111 متر با 900 راس درخت در تراس‌های آن، برج Diamante با ارتفاع 140 متر، چهارمین برج بلند میلان، و برج Unicredit با ارتفاع 231 متر بلندترین برج میلان می باشد.

سفر به جنوب ایتالیا

در سفر به جنوب ایتالیا می‌توانید از مکان‌های جادویی زیبایی بازدید کنید، غذاهای محلی بخورید و در آرامش خالص غرق شوید و از غروب های فراموش نشدنی خورشید در کنار دریا یا بالای یک قلعه بر روی صخره لذت ببرید.سفر به جنوب ایتالیا فرصت مناسبی است برای بازدید از شهرهای ناپلی، جزیره کاپری، پمپئی، سورنتو و آمالفی می باشد. در سفر به جنوب ایتالیا سفر خود زا از شهر ناپلی شروع کنید| وبهتر است هتل خود را در این شهر برای مدت سفر خود در جنوب ایتالیا رزرو کنید و با توجه به فاصله شهر های مختلف از ناپلی با یک برنامه ریزی دقیق هر روز به دیدن یک شهر بروید و مجدد شب ناپلی بردر وقت خوذ صرفه جویی کنید و نیاز به جابجایی چمدانهای خود نداشته باشید.

1-جزیره کاپری

کاپری جزیره ای است در خلیج ناپل ایتالیا  به مساحت 10.4 کیلومتر مربع، که با داشتن طبیعت منحصر به فرد، مناظر خیره‌کننده و دریای شفافش، از شهرت بین المللی برخوردار است. از زمان امپراتوری روم باستان، این جزیره همواره مورد توجه امپراتوران و اشراف جامعه به عنوان مکانی بسیار جذاب برای خوش گذرانی بوده، که در طول زمان افراد مشهور بسیاری به آن سفر کرده اند. این جزیره اکنون مکانی برای گذراندن  تعطیلاتی پر از ظرافت، زرق و برق با داشتن سواحل زیبا و آب های شفاف است. جزیره کاپری شامل دو شهرداری است: کاپری و آناکاپری. کاپری معروف ترین و شلوغ ترین شهر جزیره است که در آن سواحل،میدان های کوچک ، بوتیک های لوکس، بندر و مکان های اصلی زندگی شبانه وجود دارد. از سوی دیگر، آناکاپری شهر آرام‌تری است که در آن هنوز فضای واقعی وجود دارد و زندگی از ریتم‌های آهسته گذشته پیروی می‌کند، در اینجا بوتیک‌های لوکس کمتری وجود دارد و مغازه‌های صنایع دستی بیشتربه چشم میخورند. جزیره کاپری که در موقعیت استراتژیک قرار دارد، به راحتی از ناپل، سورنتو و ساحل آمالفی قابل دسترسی است و مکانی است که می توانید از اقامتی پر از تاریخ، طبیعت و آرامش لذت ببرید. موقعیت مکانی آن آن را به مقصدی ایده آل هم برای یک سفر یک روزه از شهرهای اطراف و هم به عنوان یک مقصد سفر منحصر به فرد تبدیل می کند. فراموش نکنید ساحل مارینا گرانده یکی از محبوب ترین نقاط برای شنا در تمام کاپری است. مارینا گرانده که درست نزدیک بندر اصلی قرار دارد، اما با آبی تمیز و بکر دارد که گزینه فوق العاده ای برای کسانی است که می خواهند بلافاصله پس از رسیدن با کشتی به داخل آب بپرند.

2- شهر ناپلی

ناپل پایتخت منطقه ای کامپانیا و سومین شهر بزرگ ایتالیا، پس از رم و میلان، با مساحت 117 کیلومتر مربع در جنوب کشور ایتالیا قرار دارد.کمتر شهر ایتالیا به اندازه ناپل مملو از تلاطم بوده است. اگر تا به حال سریال دوست درخشان من النا فرانته را خوانده باشید، می دانید که تاریخ شهر پیچیده است. علیرغم همه چیزهایی که از سر گذرانده است، ناپل دوباره به یک مرکز پر رونق تبدیل شده است که از گذشته طوفانی خود قوی تر شده است.با در نظر گرفتن این که این شهر جنوبی ایتالیا ریشه خود را به عنوان یک سکونتگاه یونانی در 600 سال قبل از میلاد داشت، چندان تعجب آور نیست که معدن طلایی از نقاط تاریخی باستانی را در اینجا پیدا کنید. با رفتن به زیر زمین در Napoli Sotteranea دقیق ترین تصویر را از آنچه ناپل است دریافت کنید. از آنجایی که شهرهای ایتالیا اغلب بر روی ویرانه های تمدن های قبلی ساخته شده اند، می توانید شهر را دقیقاً مانند قرن ها قبل ببینید.قلعه ها بازمانده دیگری از تاریخ شغلی ناپل هستند. آیا می دانید در این شهر هفت قلعه وجود دارد؟ در واقع از ناپل به عنوان “شهر هفت قلعه” یاد می شد زیرا تنها جایی در جهان بود که این همه قلعه داشت. از جاهای دیدنی دیگر ناپلی،میدان پلبیسیتو، که نه چندان دور از Castel Nuovo، ​​میدانی زیبا و دیدنی در مرکز شهر است. این میدان پس از همه پرسی، یا همه پرسی، که ناپل را به اتحاد ایتالیا در سال 1860 کشاند، نامگذاری شد. چهار ساختمانی که Piazza del Plebiscito را احاطه کرده اند شامل کاخ سلطنتی، کلیسای سنت فرانسیس پائولا، و پرفکتور و کاخ سالرنو هستند، دو ساختمان متقارن که هماهنگی را در این مکان به ارمغان می آورند.

قیمت تور ایتالیا

امروزه در خرید تورهای ایتالیا، شما با پکیج‌های پیشنهادی متنوعی از سوی آژانس‌های مسافرتی روبرو می‌شوید، که براساس خدمات ارائه شده قیمتهای متفاوت و متنوعی دارند. می‌توان گفت مهمترین پارامترها در انتخاب یک پکیج برای سفر به ایتالیا عبارتند از :

1- ویزای ایتالیا:

شزط لازم برای سفر به ایتالیا، دریافت وقت سفارت ایتالیا برای درخواست ویزای ایتالیا و موافقت با درخواست ویزای شما توسط کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران می‌باشد. قبل از خرید تور ایتالیا مطمئن شوید، شما مدارک و شرایط لازم برای درخواست ویزای ایتالیا را دارید و کارشناسان آژانسی که می‌خواهند برای درخواست ویزای شینگن شما اقدام کنند تسلط کامل به لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا و نحوه درخواست ویزا را دارند. زیرا هر گونه اشتباهی در پرونده شما منجر به رد درخواست ویزای شما توسط سفارت می‌گردد. و شانس دریافت ویزا را برای شما برای درخواست‌های بعدی کاهش  می‌دهد.

2-ترانسفر فرودگاهی:

شما می‌توانید از فرودگاه رم به مرکز شهر بیایید تنها  با خرید یک بلیط 7 یورویی و یا از قبل ماشین با راننده اجاره کرده باشید و 50 یورو پرداخت نمایید. همچنین این مبالغ برای رفتن از فرودگاه مالپنسا میلان به مرکز شهر با اتوبوس 10 یورو و با تاکسی 100 یورو می باشد.پس انتخاب با شماست .

3- هتل:

بسته به منطقه‌ای که هتل شما در آن قرار دارد ،درجه هتل و نیز نوع اتاق قیمت هتل‌ها بسیار

متفاوت است. هتل یکی از پارامترهای مهم در قیمت تور ایتالیا با توجه به نرخ تبدیل ریال به یورو می‌باشد. جالب است بدانید بیشتر هتل‌های موجود در مرکز شهرهای توریستی ایتالیا مخصوصا”رم، بازسازی شده‌اند و هتل‌های جدید و لوکس  درخارج از محدوده مرکز شهر قرار دارند. هتل‌های مرکز شهر گران قیمت‌تر ولیکن دسترسی به آنها بسیار آسان‌تر می‌باشد و معمولا” شما می‌توانید به راحتی با قدم زدن در شهر به گشت و گذار بپردازدید. ولیکن اگر در تور ایتالیا، هتل خود را در اطراف شهر انتخاب نمایید، قیمت تور ایتالیا ارزان‌تر می‌شود، ولیکن در موقع سفر متوجه می‌شوید .هر روز باید مبالغ زیادی برای رفت و آمد پرداخت کنید و نیز ساعت‌ها از وقت خود را در رفت‌و‌آمد بوده‌اید. پس حتما” قبل از انتخاب و خرید پکیج تور سفر به ایتالیا اطلاعات کاملی از محل اقامت خود دریافت کنید. همجنین خدمات ارائه شده در هتل بسیار مهم است حتما” هتل خود را با صبحانه  و استفاده از wi fi  رایگان رزرو کنید.

4-خدمات تور:

یکی دیگر از پارامترهایی که در موقع انتخاب و خرید پکیج تور ایتالیا باید به آن دقت شود، خدماتی که بصورت رایگان در تور ایتالیا به شما ارائه می‌گردد، که میتوان به مواردی چون تور لیدر، برنامه بازدید از جاهای دیدنی ایتالیا، سیم کارت، نحوه پرداخت مالیات اقامت در هر شهر، تهیه بلیط ورودیه مکانهای توریستی قبل از سفر مثل بلیط ورودیه موزه و کلیسای واتیکان، کلوسئوم و..اشاره کرد.

5-ترانسفر بین شهرهای ایتالیا:

در تورهای دور ایتالیا بسیار مهم است که از چه وسیله نقلیه‌ای برای رفتن به شهرهای دیگر استفاده می‌شود. اگر قرار است با قطار سفر کنید، ساعت حرکت قطار و نوع قطار بسیار مهم است، بعنوان مثال فاصله بین رم تا فلورانس را شما می‌توانید با قطار سریع السیر حدود 90 دقیقه بروید درحالیکه همین مسیر را با قطار دیگر بخواهید بروید شاید ساعت‌ها در راه باشید.

غذاهای ایتالیایی

ایتالیا یک کشور غنی در فرهنگ آشپزی و تغذیه است. ایتالیایی ها عاشق غذا هستند و توانسته اند غذاهای پر طرفداری در جهان به نام خود ثبت کنند. یکی از اصلی ترین غذاهای کشور ایتالیا پیتزا بوده و شیرینی جات خاص خود را دارد.

پاستا فتوچینی آلفردو: اولین بار در سال 1920 در یک رستوران در شهر رم سرو شد.

پاستا فارفاله: قرن 16 میلادی در یکی از شهرهای شمالی ایتالیا تهیه و سرو شد.

پاستا ای سیسی: در نواحی مرکزی و جنوبی ایتالیا از محبوبیت زیادی برخوردار است و دارای مواد پروتئین بالا می باشد.

پاستا موی فرشته یا پاستا کاپلی دی آنجلو: قرن 14 میلادی وارد رستورانها شد و یک غذای سبک با سوپ و غذاهای دریایی ترکیب خوبی دارد.

پاستا گوجه فرنگی وشاباک: انتخاب این غذا در فصل تابستان بسیار عالی است.

پیتزا ناپولی: یکی از غذاهای معروف و مشهور در ایتالیا متعلق به منطقع ناپولی در اوایل قرن 20 است.

پیتزا پپرونی: در سال 1919 وارد رستوران و بازار شد این پیتزا یکی از پیتزاهای معروف ایتالیا است.

پیتزا سبزیجات: یکی از غذاهای جذاب ایتالیایی است. این غذا برای افرادی که رژیم و یا گیاهخوار هستند مناسب است.

پیتزا مارگاریتا: در شهر ناپل در جنوب ایتالیا تهیه شده در سال 1889 به افتخار سفر ملکه ایتالیا نام گذاری شده است.

پیتزا مرغ و قارچ: از پیتزاهای خوشمزه در سراسر دنیا بوده و طرفداران بسیاری دارد.

تارت بستنی: یکی از شیرینی های خوشمزه در ایتالیا است.

شیرینی خامه ای کانولیبیسکوئیت فندق ایتالیایی: یک میان وعده خوشمزه و جذاب در ایتالیا است.

پاناکوتا: یک دسر خوشمزه ایتالیایی محسوب می شود. – تیرامیسو: یک دسر مشهور ایتالیایی که این دسر شهرت جهانی دارد.

جلاتو :کلمه رایج در ایتالیا برای انواع بستنی است که از کلمه لاتین gelatos بمعنای سرد و یخ زده می باشد.که یکی از مشهور ترین دسرهای ایتالیایی است. این دسر منجمد بوده و بصورت یک بستنی غلیظ و کشدار است که چربی کمتری دارد زیرا حاوی خامه کمتر و شیر بیشتر است و کندتر کوبیده می شود و در نتیجه هوای کمتری دارد و طعمی غنی تر دارد. جالب است بدانید به مغازه ای فروش بستنی در ایتالیاGelateria  گفته میشود. و نخستین دستگاه بستنی ساز توسط ماهیگیر سیسیلی بنام فراچسکو  پروکوپیو اختراع شده است و او را بعنوان اولی نفری که بستنی فروشی را شروع کرد شناخته اند.

5 thoughts on “تور ایتالیا

 1. سلیمانی says:

  سلام وقت بخیر یه سوال قیمت تقریبی پرواز از تهران به ایتالیا از چقدر شروع میشه رفت و برگشت؟و اگه اضافه بار داشته باشیم هزینه اون چقدره؟

  • tavakoli says:

   سلام پروازها معمولا با بار هستند و حدود سی میلیون تومان البته بستگی به زمان سفر هم دارند

 2. منیژه says:

  درود برای سفر به ایتالیا به ازای هر نفر تاچند یورو میشه همراه خودمون ببریم!

 3. مجید says:

  سلام وقت همگی بخیر من و خانواده ام از خدمات تور شما استفاده کردیم بسیار عالی بود تور 11 روزه رم ونیز فلورانس میلان واقعا سفر خوبی روو برامون ساختین انشاالله دوباره هم با شما به اروپا سفر میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *