چگونه از ناپل به جزیره کاپری برویم؟

پس از دریافت وقت سفارت ایتالیا و دریافت ویزای توریستی ایتالیا (فرم‌های سفارت ایتالیا  را از اینجا دانلود کنید ) و سفر به ایتالیا، رسیدن به ناپل میتوانید تجربه یک سفر دریایی به طول تقریبی 17 مایل دریایی برای رفتن به جزیره کاپری را تجربه کنید.این مسیر در تمام فصل‌های سال فعال است و میتوانید از خدمات شرکت Caremar  استفاده کنید و این خدمات فقط شامل حمل ونقل مسافران بدون وسایل نقلیه همراه است. برای سفر به این جزیره رویایی کافی‌است از قبل بلیط کشتی خود را خریداری کرده باشید . در روز حرکت خود را به یکی از دو بندر  Molo Beverello یا Calata Porta di Massa برسانید. حتما” حداقل یک ساعت قبل از حرکت در بندر باشید و ابتدا به کیوسک‌های موجود برای دریافت کارت سوار شدن اقدام نمایید.(همراه داشتن بلیط وکارت شناسایی الزامی است) و سپس از تابلوی موجود براساس ساعت حرکت و نوع کشتی انتخابی سکو خود را برای سوار شدن پیدا کنید. برای خرید بلیط رفت وبرگشت می‌توانید از سایت https://www.traghettilines.it مستقیما” بلیط خود را خریداری کنید. برای رفتن از فرودگاه ناپلی به بندر Molo Beverello با اتوبوس به محض خروج از فرودگاه اتوبوس‌های ALIBUSبگردید، پس از سوار شدن در طول مسیر اتوبوس 3 تا توقف دارد: اولی در پیازا گاریبالدی، دومی در بندر ناپل در کالاتا پورتا دی ماسا (از جایی که کشتی‌ها و کشتی تندرو شرکت Caremar حرکت می‌کنند)، سومی در ایستگاه دریایی، چند قدمی. از اسکله بورلو هزینه بلیط 5 یورو است، شما مستقیماً به راننده پرداخت می کنید یا می توانید آنلاین خریداری کنید.

چگونه در یک‌روز جزیره کاپری را بگردیم؟

برای بازدید یک‌روزه از کاپری بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که ساعت 9 صبح از راه دریا به کاپری برسید، فاصله زمانی بین ناپلی تا کاپری با کشتی حدود 50 دقیقه می‌باشد، پس از رسیدن به جزیره میتوانید طبق برنامه پیشنهادی زیر یک روزه جزیره را بگردید.

  • ورود به کاپری و خرید بلیط تور دور جزیره از راه دریا و بازدید از غار آبی (رنگ آبی)

  • ساعت 11.30 سوار شدن تله کابین برای رفتن به Monte solaro

  • ساعت 12.30 بازدید از ویلای San Michele

  • ساعت 15:00 بازدید از میدان کاپری و اطراف آن

  • ساعت 17:00 بازگشت به سمت بندر

پس از پیاده شدن از کشتی می‌توانید سریعا” با خرید تور بلیط دور جزیره که حدود 2 ساعت به طول می‌کشد به قیمت 20 یورو از طریق دریا و توقف در غار آبی سفر خود را شروع کنید.پس از برگشتن از گشت دریایی و پیاده شدن از قایق میتوانید با اتوبوس‌ به آناکاپری بروید که حدود 25 دقیقه در راه هستید. از آناکاپری میتوانید با آسانسوربه Monte solaro بروید و از مناظر زیبای خلیج ناپل لذت ببرید.و بعد از آن میتوانید تصمیم بگیرید با تله کابین به پایین بیایید یا پیاده که حدود یک‌ساعت راه است.اگر طبق برنامه جلو رفته باشید می‌توانید در یکی از رستوران‌های آنا‌کاپری توقف کنید و سپس در ساعت 12.30 از ویلای San Michele  و خانه موزه Axel Munthe نویسنده سوئدی بازدید کنید .پس از توقف در میدان اصلی کاپری، می‌توانید از مرکز تاریخی کاپری و باغ‌های آگوستوس دیدن کنید. وسپس می‌توانید در Via Camerelle قدم بزنید، خیابان خرید لوکس که در آن شیک‌پوش‌ها (و همچنین شیک پوش‌ها) می‌توانند به خیابانی که شاید بیشترین تمرکز مغازه‌های مد بالا در جهان را دارد، نگاه کنند. در انتهای جاده در امتداد Via Tragara بیایید  تا به منظره تماشایی مشرف به Faraglioni برسید.

مکان‌های دیدنی کاپری ایتالیا 

هر گوشه از کاپری شبیه بهشت ​​واقعی به نظر می رسد، اما نقاط پانوراما و مکان های نمادینی وجود دارد که عکس ها ی آنها واقعاً ،جلوه و شکوه شگفت انگیزی دارند!

1- Tre Faraglioni(سه فانوس‌های دریایی طبیعی)

سه فانوس‌ دریایی طبیعی و طاقی که بین آنها قرار دارد، مطمئناً جاودانه‌ترین سوژه در سلفی‌های قایق و مناظر از بالا هستند، این فانوس‌های دریایی جزیره، سنگ‌های بلندی که کلمات را با دریا زمزمه می‌کنند، این سه صخره ، نماد کاپری هستند در سفر به کاپری عکاسی از انها در حالیکه در پشت سرتان قراردارند فراموش نشود، و این بهترین کارت پستالی است که یک گردشگر می‌تواند با خود به خانه ببرد. این نام از کلمه یونانی faros گرفته شده است که همانطور که می توانید تصور کنید به معنای فانوس دریایی است: آتش هایی بر روی آنها روشن می شد تا مسیر را به دریانوردان نشان دهد. نام آنها عبارتند از: پشته استلا، متصل به جزیره و 109 متر ارتفاع. دی مززو، معروف ترین تونل طبیعی است که از میان آن می گذرد. و پشته Scopolo با ارتفاع 104 متر و روی آن گونه ای منحصر به فرد زندگی می کند.

2-La Grotta Azzurra (غار آبی)

غار آبی شهرت خود را عمدتا مدیون رنگ خاص آب درون آن است که سایه های آبی و شفاف زیبایی کمیاب به خود می گیرد. این پدیده به دلیل ورود نور خورشید به غار از طریق پنجره زیر آب واقع در زیر ورودی اصلی است. نور توسط آب فیلتر می شود که رنگ های قرمز را جذب می کند و فقط به رنگ های آبی اجازه عبور می دهد. برای بازدید از غار آبی به محض رسیدن به ورودی غار، باید سوار قایق های پارویی کوچکی شوید که حداکثر ظرفیت چهار نفر را دارند. قایقران از بازدیدکنندگان می خواهد که برای ورود به غار در کف قایق دراز بکشند، زیرا ورودی تنها دو متر عرض و فقط یک متر ارتفاع دارد.بازدید از داخل غار آبی حدود پنج دقیقه طول می کشد، در طی آن قایقران بازدیدکنندگان را بین دیوارهای سنگی و آب های آبی راهنمایی می کند و کنجکاوی ها و حکایت هایی در مورد تاریخ و افسانه های مرتبط با غار می گوید.بهترین زمان برای بازدید از غار آبی و تماشای کامل بازتاب های آبی و نقره ای بین ساعت 12:00 تا 14:00 است. با این حال، حتی در ساعات اولیه صبح تفاوت حداقل است. بازدید از غار در روزهای بسیار ابری توصیه نمی شود، زیرا بدون آفتاب، شدت انعکاس ها کمتر است.

3- bianca Certosa di San Giacomo (صومعه سن جاکومو)

اگر علاقمند به معماری مقدس هستید، صومعه سن جاکومو یک مقصد عالی برای علاقه مندان به هنر است. این بنا که در پایان قرن چهاردهم (بین سالهای 1371 و 1374) توسط جاکومو آرکوچی ساخته شد. این صومعه در طول تاریخ خود انواع و اقسام حوادث را به خود دیده است: در قرن شانزدهم توسط دزدان دریایی ترک سوزانده و غارت شد، پس از بازسازی توسط پدران کارتوز، به یک آسایشگاه و سپس زندان تبدیل شد. امروز یک دبیرستان کلاسیک است. طاق های سفید آن نمونه ای باشکوه از معماری محلی است. فراتر از یک کلیسا، که به طرز استادانه ای توسط دو نقاش ناپلی اواخر باروک، دیوداتو وسپینیانی و فرانچسکو موتولا نقاشی شده است، و با نقاشی های نیکولا مالینکونیکو تزئین شده است. این کلیسا تشکیل شده است از دو صومعه بزرگ و کوچک . صومعه بزرگ ، که قلب زندگی رهبانی است که توسط  یک رواق سنگ آهکی باشکوه محصور شده است و یک صومعه کوچک که در دوره رنسانس با استفاده از ستون های مرمری و سرستون های قرون وسطایی ساخته شده است.

4- کاپری و دریا 

کاپری، جزیره ای که توسط دریا احاطه شده است،کاپری چیزهای زیادی برای دیدن دارد، اما به نظر ما، اولین فعالیت در جزیره استراحت در کنار دریا است. سواحل کوچک که از سنگریزه ساخته شده اند و گاهی برای رسیدن به آنها باید از پله های طولانی پایین بروید. اما هنگامی که در آب های باشکوه آن شیرجه بزنید، لذت به ارتفاعات باورنکردنی می رسد. بیشتر موسسات ساحلی در مارینا گرانده هستند: در اینجا سواحل مناسب برای خانواده هایی با کودکان و سواحل رایگان وجود دارد. مارینا پیکولا ویژگی مشرف بودن به Faraglioni را دارد، در این ساحل وزش باد محدود  و بسیار آفتابی است، اینجا می توانید حتی در زمستان شنا کنید. در نهایت، اگر می‌خواهید یک روز طولانی را در کنار دریا بگذرانید، منطقه فانوس دریایی در Anacapri مکان ایده‌آلی است، در واقع این تنها جایی است که می‌توانید از غروب فوق‌العاده خورشید بر روی دریا لذت ببرید. تصادفی نیست که مردم کاپری وقتی باید به ساحل بروند به اینجا می آیند. در پایان اینکه اگر در فصل پاییز و یا زمستان  ایتالیا سفر می‌کنید بازدید از این جزیره زمینه همراه با یک سفر دریایی را از دست ندهید . کاپری فرصت خوبی است برای استراحت در سواحل زیبای این جزیره و دور بودن ار هرگونه هیاهو روزانه زندگی شهری . بهتراست پس از گذشت دور جزیره در کنار ساحل آفتاب بگیرید و موبایل خود را برای چند ساعت خاموش کنید.

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان(7روز)

1690 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز( 8روز)

1940 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز،میلان(11روز)

2320 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز(6روز)

1560 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان (9روز)

2035 

تورهای تابستان انفرادی

میلان،پاریس (7روز)

2060 

تورهای تابستان انفرادی

رم،پاریس (8روز)

2235 

تورهای تابستان انفرادی

رم،بارسلونا (8روز)

2090