ویزای ایتالیا را می توان بر اساس هدف از سفر خود که می تواند توریستی، تحصیلی، تجاری، درمانی، الحاق خانوادگی و….باشد را از کنسولگری سفارت ایتالیا درخواست کرد. طبق نوع ویزای درخواستی،باید لیست مدارک مورد نیاز را تهیه و پس از ترجمه در روز وقت ملاقات همزمان با انگشت نگاری تحویل شرکت ویزامتریک کارگزار سفارت ایتالیا در ایران بدهید.ما در این مقاله لیست کامل مدارک مورد نیاز براساس نوع ویزا را برای شما فراهم کرده ایم، تا شما پرونده خود را بطور کامل تحویل کارگزاری بدهید .متاسفانه در حال حاضر اکثر درخواست های ویزا،حتی با کامل بودن مدارک ارائه شده توسط متقاضی توسط آفیسر پرونده رد می‌گردد. پس حتما” با دقت پرونده خود را کامل کنید.

فهرست مطالب

 1. دریافت ویزای ایتالیا
 2. مدارک ویزای توریستی ایتالیا
 3. تمکن مالی برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 4. ویزای تجاری ایتالیا و خانوادگی
 5. ویزای تضمینی ایتالیا وجود دارد؟
 6. ویزا های دیگر ایتالیا
 7. فرم درخواست ویزای شینگن
 8. درخواست ویزا از ویزامتریک

دریافت ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا نخستین گام برای سفر و یا مهاجرت به کشور ایتالیا است، گرفتن اخذ مجوز از دولت کشور ایتالیا برای ورود و اقامت برای مدت مشخص به این کشور مهمترین قسمت سفر می باشد. شرایط  اخذ ویزای ایتالیا بسته به هدف سفر، خواه برای کار، تحصیل، گردشگری یا الحاق خانواده، بسیار متفاوت است.‌‌ به‌طور معمول،‌‌فرآیند‌ درخواست ویزا با دریافت وقت سفارت از کنسولگری ایتالیا در تهران برای ارسال مدارک به سفارت که شامل ترجمه مدارک هویتی ،سابقه اشتغال، سوابق تحصیلی منابع مالی ، گذرنامه و در صورت امکان وجود دعوت‌نامه آغاز می شود. پس از ارسال درخواست، پرونده شما توسط کارمندان سفارت ایتالیا در تهران بررسی می‌شود و در صورت تایید،برای شما ویزای شینگن ایتالیا جهت سفر صادر می‌شود.اهمیت آگاهی از روند درخواست ویزا از ایتالیا را نباید دست کم گرفت، به ویژه برای افرادی که قصد بازدید از این کشور جذاب اروپایی را دارند. در حال حاضر با توجه به  سخت گیری های سفارت ایتالیا در صدور ویزا اگر تجربه کافی در چیدمان پرونده خود را ندارید، حتما” با یک کارشناس مطمئن مشورت منید و کار خود را به او بسپارید . از طرفی باید مواظب باشید در دام کلاهبردانی هم که با عناوین مختلف مثل ویزای تضمینی سعی در جذب مشتری دارند گرفتار نشوید. پس با توجه به هدف سفر نوع ویزای درخواستی از سفارت را مشخص کنید .

 

قبل از هرگونه اقدامی برای ویزای ایتالیا با کارشناسان ما مشورت کنید.

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت است که به فرد اجازه می دهد تا  حداکثر مدت 90 روز برای مقاصد گردشگری یا تجاری در منطقه شینگن بمانند و به راحتی به هر یک از کشورهای منطقه شنگن (26 کشور اروپایی) سفر کند.ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای اروپا است. این قانون به دارنده ویزا این امکان را می دهد که از کشور صادر کننده ویزا وارد و آزادانه در داخل منطقه شینگن سفر کند و از هر کشوری که خواست خاک شینگن را ترک کند. هیچ محدودیت مرزی در منطقه شنگن وجود ندارد.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه 

اگر برای سفر به ایتالیا با تور ایتالیا تصمیم به دریافت ویزای توریستی ایتالیا با دعوت‌نامه برای مقاصد گردشگری را دارید، لازم است در اولین قدم نسبت به دریافت دعوت‌نامه از میزبان خود در ایتالیا اقدام کنید. که این دعوت‌نامه باید شامل اطلاعات مرتبط در مورد هدف و مدت زمان بازدید شما از منطقه شینگن و محل اقامت شما باشد. این دعوت‌نامه به عنوان یک سند پشتیبان برای نشان دادن هدف از سفر و روابط شما با ایتالیا می‌باشد. پس از دریافت دعوت‌نامه و تهیه سایر مدارک لازم، می توانید نسبت به درخواست ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید. دعوت‌نامه را می‌تواند یک شهروند ایتالیایی ویا یک فرد خارجی که دارای اجازه اقامت در کشور ایتالیا است، برای میهمان خود ارسال کند، به شرط اینکه نسبت دوطرف مشخص باشد.

ویزای ایتالیا با دعوتنامه توریستی و fideiussione bancaria

مدارک ویزای توریستی ایتالیا

1-فرم درخواست ویزا.

2-دریافت وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری سفارت ایتالیا .

3-دوعکس 4*3  بدون رتوش.

4-گذرنامه با اعتبار باقیمانده حداقل شش ماه، از تاریخ برنامه ریزی شده  برای خروج از منطقه شینگن.

5-پرداخت هزینه کنسولی وکارگزار .

6-ترجمه شناسنامه متقاضی به انگلیسی  یا ایتالیایی

7- ترجمه اسناد و مدارک اثبات کننده وضعیت شغلی متقاضی.

8- گردش حساب 6 ماه آخر بانکی به زبان انگلیسی به همراه دریافت تمکن مالی به یورو به زبان انگلیسی از بانک.

9-ترجمه سند مالکیت بنام متقاضی در صورت وجود.

10-رزرو هتل به مدت برنامه سفر.

11-رزرو پرواز رفت وبرگشت طبق برنامه سفر.

12-بیمه درمانی با حداقل 30.000 یورو پوشش در منطقه شینگن

13-کپی صفحه اول پاسپورت و ویزاهای قبلی.

14-دعوتنامه در صورت وجود.

15-مدارک اقامت دعوت کننده.

مدارک شغلی متناسب با هر فعالیت:

مدیران شرکت: آخرین روزنامه آگهی تغییرات که از تاریخ آگهی بیشتر از 3 سال نگذشته باشد بهمراه روزنامه تاسیس شرکت.

مشاغل آزاد: جواز کسب معتبر صادر شده توسط اتحادیه متناسب با فعالیت ، یا کارت بازرگانی معتبر.

کارمندان بخش خصوصی: لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی ، گواهی اشتغال به کار.

کارمندان بخش دولتی: حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، سوابق بیمه تامین اجتماعی.

پزشکان: مجوز تاسیس مطب ویا سایر مدارک مرتبط کاری 

بازنشستگان: حکم کارگزینی بازنشستگی و اخرین فیش حقوق 

دعوت‌نامه توریستی چیست؟

در سال‌های اخیر با تعداد زیادی از درخواست‌های روادید متقاضیانی که مدارک کامل را برای درخواست ویزا به کنسولگری کشورهای اروپایی ارائه داده‌اند، ولی به دلیل عدم اطمینان از ترک خاک شینگن قبل از اتمام ویزا،موافقت نگردیده است، مواجه هستیم.به همین خاطر برای درخواست ویزا ، داشتن دعوت‌نامه از یک شهروند ایتالیایی، یا فردی که دارای اجازه اقامت در ایتالیا اقامت می‌باشد،ضروری به نظر می‌رسد. در واقع دعوت کننده با امضای فرم دعوت‌نامه ویزای توریستی ایتالیا به سفارت این تعهد را می‌دهد که کلیه مسئولیتهای سفر دعوت شده را پذیرفته و در صورت عدم بازگشت متعهد به جبران خسارت وارده به دولت ایتالیا می‌باشد. در نتیجه کنسولگری با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به صدور ویزا می‌نماید. در حال حاضر آژانس مسافرتی لیو پرواز که نماینده رسمی آژانس مسافرتی پورتو آنتیکو در شهر جنوا ایتالیا می باشد و هر دو آژانس به مدیریت آقای رسول توکلی طرقی است، برای مسافرین که یکی از تورهای انفرادی ایتالیا را خریداری نمایند، درخواست ویزای توریستی با دعوتنامه که از آژانس ایتالیایی برای مسافر صادر می‌گردد درخواست می نماید.

شرایط دعوت‌کننده:

حال این سوال پیش می‌آید آیا هر فرد ایرانی مقیم ایتالیا برای بستگان یا دوستان خود می‌تواند درخواست ویزای توریستی ایتالیا از طریق دعوتنامه را بنماید؟ پاسخ مثبت است به شرط اینکه دعوت‌کننده، از طریق پناهندگی اقامت کشور ایتالیا را دریافت نکرده باشذ. توجه کنید در صورتی‌که قصد گرفتن دعوتنامه از یک فرد ایتالیایی برای درخواست ویزای ایتالیا را دارید، باید نسبت رابطه شما با فرد دعوت‌کننده مشخص شده باشد و برای سفارت قابل قبول باشد و صرفا” یک دعوتنامه به تنها کافی نمی باشد.

مدارک مورد نیاز از دعوت‌کننده:

برای درخواست ویزای ایتالیا با دعوتنامه توریستی باید همراه مدارک،فرم دعوتنامه تکمیل شده توسط دعوت‌کننده ، مدارک اقامت دعوت‌کننده شامل کارت اقامت یا پاسپورت ایتالیایی، کارت شهروندی را همراه با مدارک محا اقامت خود برای سفارت ارسال گردد. دقت نمایید قراردادن کپی این مدارک در داخل پرونده به هنگام تحویل مدارک به سفارت کافی می‌باشد، و نیاز به اصل مدارک نمی‌باشد.در هنگام درخواست ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه، دقت کنید علاوه بر تکمیل اطلاعات مورد نیاز توسط دعوت‌کننده، نسبت خود با دعوت‌شده و هدف از سفر دعوت‌شده ، محل اقامت دعوت‌شده مشخص می‌گردد. در صورتی‌که دعوت کننده هزینه های سفر دعوت‌شده را تقبل نماید باید در  دعوت‌نامه ذکر نماید واسناد مالی خود را مبنی براینکه توانایی پرداخت هزینه های دعوت‌شده در مدت اقامت را دارد، به سفارت ارائه نماید. در صفحه دوم دعوتنامه قوانین مربوط به مهاجرت و پناهندگی و مسئولیت دعوت‌کننده در قبال دولت ایتالیا، در صورت عدم بازگشت دعوت شده وهر گونه خسارت احتمالی وارد شده به دولت ایتالیا قید شده است که در واقع دعوت کننده با امضای ان مسئولیت تمام موارد فوق را قبول می نماید و نسبت به دولت ایتالیا متعهد می‎‌گردد. پس به همین خاطر است که بسیاری از افراد حاضر به فرستادن دعوتنامه برای دوستان و آشنایان خود نیستند. همچنین برای درخواست ویزای  ایتالیا با دعوتنامه توریستی،دعوت‌کننده نیازی به ثبت  دعوتنامه خود در شهرداری ویا اداره اقامت ندارد و تنها توسط دعوت‌کننده تکمیل و امضاء گردد کافی می‌باشد. 

لیو پرواز

با لیو پرواز مطمئن به ایتالیا سفر کنید.

تمکن مالی برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا

هنگام درخواست ویزای شینگن از ایتالیا، اثبات تمکن مالی کافی برای سفر بسیار مهم است .وقتی شما به عنوان یک مسافر، مشتاق به سفر به ایتالیا و کاوش در شگفتی های این کشور را دارید، باید بودجه لازم برای این سفر را داشته باشید. برنامه ریزی و تخصیص بودجه امری ضروری است. شما باید تمام هزینه های مربوط به سفر خود که شامل هزینه ویزا، بیمه مسافرتی، هزینه محل اقامت، حمل ونقل و هزینه های روزانه را درطول سفر خود محاسبه کنید، و سپس این مبلغ را بصورت تمکن مالی یورویی به سفارت ارائه دهید،تا سفارت مطمئن شود شما توانایی مالی برای سفر خود و همراهانتان را دارید. ارائه تمکن مالی مناسب نه تنها درخواست موفقیت آمیز ویزا را تضمین می کند، بلکه سفری بدون نگرانی در مناظر دلربا و شهرهای فریبنده ایتالیا و کشورهای همسایه شنگن را تضمین می کند.در هنگام درخواست ویزای ایتالیا،مقامات ایتالیایی از متقاضیان می خواهند مدارکی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در ایتالیا از جمله محل اقامت، حمل و نقل، غذا و هرگونه هزینه اضافی ارائه دهند. ارائه یک برنامه سفر دقیق و ارائه صورت حساب بانکی یا نامه های حمایتی می تواند روند درخواست ویزا را بسیار تسهیل کند. از این رو، برنامه ریزی مالی دقیق و مستندسازی گام های اساسی برای اطمینان از یک درخواست روان و موفق ویزای شینگن از ایتالیا است. مطابق قانون 17 مارچ 2020 میزان تمکن مالی برای سفر به ایتالیا از سوی دولت ایتالیا به شرح زیر اعلام شده است:

 تعداد روزهای سفر بودجه سفر برای یکنفر(یورو) بودجه سفر برای دونفر (یورو)
 ا تا 5 روز هزینه ثابت 269.60 212.81
از 6 تا 10 روز به ازای هر روز 44.93 26.33
از 11 تا 20 روز ثابت 51.64 25.82
هزینه روزانه 36.67 22.21
بیشتر از 20 روز هزینه ثابت 206.58 118.79
هزینه روزانه برای هر نفر 27.89 17.04

تمکن مالی مورد قبول سفارت ایتالیا

تمکن مالی مورد قبول سفارت ایتالیا در تهران شامل گردش حساب 6 ماهه از حسابد شخصی متقاضی به زبان انگیسی و ریالی به همراه تمکن مانده حساب به زبان انگلیسی و به یورو که میتوانید از بانکی که در آن حساب دارید درخواست کنید. در  درخواست ‌های خانوادگی تمکن مالی سرپرست خانوار به تنهایی کفایت می‌کند. اما باید دقت کنید که در روزهای اخر نسبت به افزایش ناگهانی مانده حساب خود اقدام نکنید، چون سفارت براین باور هست که پول متعلق به شما نبوده و از کس دیگری قرض گرفته‌اید و به همین دلیل درخواست ویزای شما را رد می‌کنند. همچنین در موقع ارائه تمکن مالی اگر حساب شما بصورت سپرده بانکی می‌باشد، باید از حسابی که سود سپرده به آن واریز می‌شود گردش حساب بگیرید و همراه با تمکن مالی به بانک ارائه دهید. امروزه با توجه به کاهش ارزش روزانه ریال در برابر یورو میتوانید اگر مانده حساب ریالی خوبی ندارید، اقدام به افتتحاح حساب ارزی در یکی از بانک‌ها بنمایید و سپس از اون حساب گردش و تمکن مالی ارائه دهید.در پایان توصیه می‌شود تمکن و گردش حسابی که ارائه می‌دهید با شغل و درآمد شما متناسب باشد.

 

هزینه درخواست ویزای توریستی ایتالیا

همزمان با تحویل مدارک به کارگزاری سفارت ایتالیا، برای ویزای توریستی و تجاری باید 109 یورو پرداخت شود که 80 یورو برای سفارت و 29 یورو برای کارگزار می‌باشد.که باید به یورو پرداخت شود.

مدت زمان لازم برای صدور درخواست ویزا توسط سفارت

از زمانی‌که شما پرونده درخواست ویزای خود را به کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران تحویل می‌دهید تا زمان صدور ویزا 14 تا 21 روز طول می‌کشد.

ویزای تجاری ایتالیا

اگر به دنبال گسترش افق های کارآفرینی خود در چشم انداز تجاری با ایتالیا هستید، نیاز به ویزای تجاری دارید. این ویزا نه تنها به شما به شما اجازه می‌دهد که برای مقاصد تجاری از ایتالیا دیدن کنید، بلکه اجازه می دهد ارتباطات ارزشمندی با شرکت ها و سرمایه گذاران ایتالیایی برقرار کنید. با داشتن ویزای تجاری ایتالیا، این شانس را داریدکه در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و سمینارها شرکت کنید، و این امکان را به شما  می‌دهد تا بینشی در مورد بازار ایتالیا به دست آورید.امروزه میراث فرهنگی غنی ایتالیا، موقعیت جغرافیایی استراتژیک و سیاست های تجاری مترقی، دریافت ویزای تجاری ایتالیا را به دروازه ای برای چشم اندازهای بی شماری برای رشد و موفقیت در بازار اروپا تبدیل کرده است. افرادی که قصد سفر و اقامت کوتاه مدت (حداکثر 90 روز) در ایتالیا برای مقاصد اقتصادی و تجاری، تماس یا مذاکره با اهداف تجاری را دارند ، میتوانند از کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران درخواست ویزای تجاری بنمایند. لذا دو طرف ایرانی و ایتالیایی علاوه بر اینکه باید دارای مستندات قانونی در خصوص مجاز بودن فعالیت خود ارائه دهند، همچنین باید مدارکی مبنی بر فعالیت مرتبط فی مابین و یا مذاکرات تجاری

به قصد انجام یک فعالیت تجاری مشترک را ارائه دهند. ویزای تجاری ایتالیا از نوع Cیعنی ویزای کوتاه مدت حداکثر 90 روز می باشد  ولیکن میتوان این 90 روز را در بازه زمانی یکسال درخواست کرد بشرط اینکه در دعوتنامه هم همین مدت یکسال قید شده باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تجاری ایتالیا

1- دریافت وقت ملاقات از کارگزاری ویزامتریک.

2- ترجمه شناسنامه متقاضی.

3-مدارک شغلی(باید دوطرف ایرانی و ایتالیایی در یک زمینه فعالیت داشته باشند).

4- مدارک مالی .

5- رزرو هتل ، پرواز ، بیمه مسافرتی .

6-دعوتنامه تجاری از طرف شرکت ایتالیایی.

7-روزنامه رسمی شرکت ایتالیایی(Visura).

8-مدارک هویتی مدیرعامل شرکت.

9- عکس رنگی با پشت زمینه سفید به ابعاد 4.5*3.5 بدون کلاه و عینک و برای خانم‌های محجبه گردی صورت بطورکامل مشخص باشد.

10-مستندات مربوط به مراودات تجاری دو شرکت.

 

ویزای دیدار خانوادگی ایتالیا

در صورتیکه یکی از بستگان شما دارای اقامت از کشور ایتالیا می‌باشد، می‌تواند با ارسال دعوتنامه توریستی به‌همراه مدارک اقامت خود، برای شما با هدف دیدار خانوادگی و یا دیدار دوستان از سفارت ایتالیا در تهران درخواست ویزای توریستی ایتالیا خانوادگی، حداکثر به مدت 90 روز بنمائید. این ویزا می‌تواند یکبار ورود، دوبار ورود و یا چند بار ورود برای سفر به کشور ایتالیا در مدت اعتبار ویزا باشد. نوع این ویزا تیپ C توریستی است. در صورتیکه دعوت کننده دارای کارت اقامت PERMRSSO DI SOGGIORNO می‌باشد،باید اقامت دعوت کننده تا یک ماه بعد از بازگشت دعوت شونده دارای اعتبار باشد . همجنین در صورتیکه  تاریخ اعتبار کارت اقامت دعوت کننده به اتمام رسیده باشد و دعوت کننده دارای رسید پستی باشد میتواند برای فرد میهمان خود دعوتنامه ارسال نماید. همچنین باید در صورتیکه محل سکونت دعوت کننده بصورت اجاره می باشد ، قرارداد اجاره باید در آژانس Agenzia delle entrate ثبت شده باشد. لطفا به دعوت نامه های جعلی که بعضا”توسط بعضی از افراد سودجو با قیمتهای گزافی فروخته می‌شود اعتماد نکنید مخصوصا” اگر دعوت کننده یک فرد ایتالیایی باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دیدار خانوادگی ایتالیا

1- دریافت وقت ملاقات از کارگزاری ویزامتریک.

2- ترجمه شناسنامه متقاضی.

3-مدارک شغلی.

4- مدارک مالی .

5- سند یا قرارداد رسمی اجاره محل سکونت دعوت کننده .

6- رزرو  پرواز ، بیمه مسافرتی .

6-دعوتنامه توریستی  ازفرد ایتالیایی.

7- ارائه مدارک اثبات نسبت خویشاوندی برای بستگان درجه دو.

8-مدارک هویتی دعوت کننده .

9- عکس رنگی با پشت زمینه سفید به ابعاد 4.5*3.5 بدون کلاه و عینک و برای

خانم‌های محجبه گردی صورت بطورکامل مشخص باشد.

10- سند مالکیت در صورت وجود.

ویزای تضمینی ایتالیا وجود دارد؟

بسیاری از متقاضیان درخواست ویزای توریستی ایتالیا به دنبال افرادی هستند که بتوانند برای آنها ویزای تضمینی از ایتالیا بگیرند، و یا بسیاری از افراد در تبلیغات خود مدعی دریافت ویزای توریستی صد‌درصد هستند. در اکثر مواقع دریافت ویزای تضمینی، ادعایی بیش نیست و برخی افراد با این ادعاها قصد جلب اعتماد مشتری و در بسیاری از موارد کلاهبرداری از مسافر را دارند. ولی یک راه قانونی برای افزایش شانس موافقت با درخواست ویزای توریستی ،توسط سفارت ایتالیا در تهران، ارائه یک ضمانت نامه بانکی  از طرف دعوت کننده همراه با پرونده شما به سفارت می ‌باشد. این ضمانت‌نامه بانکی را میتوان از یکی ازبانکهای ایتالیا و یا برخی از شرکتهای بیمه ایتالیا درخواست کرد .همچنین داشتن دعوتنامه معتبر می‌تواند شانس شما را در موافقت با درخواست ویزای توریستی دوچندان کند.

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای توریستی ایتالیا

اگر درخواست ویزای توریستی شما، با داشتن مدارک کامل بنا به دلایل مختلف از طرف سفارت ایتالیا رد شده است، به اصطلاح ریجکت شده اید، همانگونه که در پایین برگه عدم پذیرش درخواست ویزای شما قید شده است، شما میتوانید از تاریخ صدور نامه ریجکتی به مدت 60 روز با در دست داشتن اصل نامه رد درخواست ویزا بهمراه یک نسخه از مدارکی که تحویل کنسولگری دادهاید، از طریق وکیل قانونی نسبت به ثبت درخواست اعتراض و تجدیدنظر به دادگاه استان لاتزیو مراجعه نمایید که این کار مستلزم گرفتن یک وکیل پایه یک در ایتالیا و پرداخت هزینه سنگین برای این‌کار می‌باشد و معمولا” چندین ماه هم طول می‌کشد تا حکم دادگاه صادر شود. همچنین در صورت اعتراض به کنسولگری ایتالیا در ایران از طریق ارسال ایمیل ، متاسفانه در بیشتر مواقع پاسخی دریافت نمی‌کنید .

ویزای مطالعاتی ایتالیا(Short Study Visa)

اگر  قصد گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه مدت (کمتر از 90 روز ) را در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا دارید، باید اقدام به درخواست ویزای کوتاه مدت مطالعاتی از سفارت ایتالیا  بنمایند.

ویزای تحقیقاتی ایتالیا(Short Research Visa)

این نوع ویزا به طور خاص افرادی است که دارای مدرک دانشگاهی  می‎‎‎‌باشند و قصد انجام کار تحقیقاتی در یکی از مراکز تحقیقات ایتالیایی یا دانشگاه‌های ایتالیا را دارند.

ویزای دانشجویی ایتالیا

همه دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد  یا دوره های دکتری در دانشگاه های ایتالیا هستند ، باید از طریق وب سایت www.universitaly.it  نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند.

ویزای الحاق خانوادگی ایتالیا

اگر شما با مجوز اقامت معتبر در ایتالیا زندگی می‌کنید، می‌توانید برای آوردن همسر و فرزندان خود برای زندگی با خود درخواست بدهید. این کار از طریق ویزای خانوادگی ایتالیا انجام می شود که به عنوان “ویزای همسر ایتالیا” نیز شناخته می شود.

قبل از هر گونه اقدامی برای درخواست ویزا از ایتالیا با کارشناسان ما مشورت کنید.

نحوه پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن از ایتالیا

1- نام خانوادگی مطابق با گذرنامه.

2- نام خانوادگی در موقع تولد در صورتیکه تغییر نام داده‌اید .

2- نام مطابق با گذرنامه.

4- تاریخ تولد به میلادی مطابق با گذرنامه.

5- محل تولد مطابق با گذرنامه.

6- کشور محل تولد مطابق با گذرنامه.

7- تابعیت فعلی .

8- جنسیت.

9- وضعیت تاهل.

10- برای افراد دارای سن کمتر از قانونی، باید نام قیم ذکر گردد.

11- شماره شناسنامه.

12- نوع گذرنامه که برای افراد عادی، گذرنامه عادی می باشد.

13- شماره سند مسافرتی که همان شماره گذرنامه  است.

14- تاریخ صدور گذرنامه.

15- تاریخ انقضای گذرنامه.

16- صادره توسط پلیس مهاجرت.

17- در صورتیکه دعوت کننده شما شهروند اتحادیه اروپا می‌باشد، این قسمت تکمیل شود.

18- نسبت خانوادگی با شهروند اتحادیه  اروپا  مشخص شود.

فرم ویزایا ایتالیا

19- نشانی محل سکونت وشماره تماس نوشته شود.

20- وضعیت اقامت خود در کشوری غیر از کشور خود را مشخص کنید.

21-شغل کنونی خود.

22-مشخصات محل کار خود را ذکر کنید.

23-هدف از سفر خود به کشور اینالیا را مشخص نمایید.

24- اطلاعات بیشتری در مورد هدف از سفر خود بنویسید.

25-کشور مقصد اصلی سفر شما در منطقه شینگن.

26- اولین کشوری که میخواهید از آن وارد منطقه شینگن بشوید.

27-تعداد دفعات ورود خود به منطقه شینگن را در مدت ویزا درخواستی مشخص نمایید.همچنین تاریخ ورود و خروج سفر خود به منطقه شینگن را ذکر نمایید.

28- آیا تا کنون برای ویزای شینگن  اقدام کرده‌اید.

29- درصورتیکه قبلا ویزا داشته‌اید تاریخ شروع و پایان آن ذکر شود و توسط کدام کشور صادر شده است.

30-مشخصات دعوت کننده و در غیر اینصورت مشخصات هتل رزرو شده در هر شهر را بنویسید.

31-نام و نشانی شرکت یا سازمان دعوت کننده (برای ویزاهای تجاری)

32-نحوه تامین هزینه های سفر مشخص شود. باید مشخص شود کدام هزینه‌ها توسط متقاضی و کدام هزینه‌ها توسط دعوت کننده تامین شده است (در ضورت وجود).

پس از مطالعه سایر شرایط در صفحات 3و4و5 در انتهای صفحه پنجم محل و تاریخ تکمیل فرم قید و توسط فرد متقاضی امضاء گردد.

فرم ویزای ایتالیا

آنچه درباره درخواست ویزای ایتالیا باید بدانید:

کشور ایتالیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان می باشد و این کشور عضو منطقه شینگن می باشد  در صورتیکه قصد سفربه این کشور را دارید میتوانید با ارائه درخواست ویزای خود به کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. برای درخواست ویزای ایتالیا باید به مرکر درخواست ویزای ایتالیا ویزامتریک مراجعه نمایید. برای ارائه درخواست ویزای خود نیاز باید از ویزا متریک وقت ملاقات رزرو کنید و در تاریخ مشخص شده برای تحویل مدارک و انگشت نگاری حضور پیدا کنید .برای دریافت وقت سفارت ایتالیا باید درخواست خود را برای کارگزاری سفارت ایتالیا (ویزامتریک) ارسال کنید، با توجه به سیستم جدید وقت دهی و تعداد زیاد متقاضی و محدودیت های موجود در گرفتن وقت ملاقات شما میتوانید حداکثر تا 6 ماه قبل از سفر خود نسبت به رزرو وقت سفارت و ارائه درخواست خود اقدام نمایید تا فرصت کافی برای برنامه ریزی سفر خود را داشته باشید چرا که بعد از 14 روزو جواب ویزا شما مشخص می گردد.دقت کنید حداکثر مدت زمانی که میتوانید برای اقامت کوتاه مدت در حوزه شینگن درخواست نمایید 90 روز در یک دوره 180 روزه می باشد.اگر قصد دیدار خانواده یا یکی از بستگان خود را دارید حداکثر میتوانید برای یک اقامت کوتاه مدت در حوزه شینگن به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه را درخواست نمایید. ولیکن اگر قصد سفر توریستی به ایتالیا را دارید می‌توانید با خرید یکی از تورهای ایتالیا آژانس لیو پرواز از سفارت ایتالیا درخواست ویزا نمایید و حتما”ویزا را به مدت سفر خود درخواست نمایید.

نکات مهم درخصوص درخواست ویزا از ویزامتریک

1- یعد از واریز مبلغ یک میلیون و هفتصد هزارتومان به حساب ویزامتریک چند ساعت بعد میتوانیم برای دریافت وقت از روی سایت ویزامتریک اقدام کنیم؟؟

24 تا 48 ساعت .

2- فرم درخواست ویزا باید به چه زبانی تکمیل گردد؟

انگلیسی یا ایتالیایی.

3-آیا مبلغ یک میلیون و هفتصد هزارتومان موقع ثبت نام پس از گرفتن وقت عودت داده می‌شود؟

بله در هنگام مراجعه به ویزامتریک برای انگشت نگاری باید درخواست عودت وجه را به کانتر بدهید .

4-آیا کودکان زیر 12 سال برای انگشت نگاری نیاز به حضور در ویزمتریک دارند ؟

خیر ولی برای درخواست ویزا برای افراد زیر 12 سال نیاز به دریافت وقت ملاقات هست و پرونده توسط یکی از والدین باید تحویل داده شود.

5-چند روز قبل از سفر میتوانیم برای درخواست ویزای ایتالیا اقدام کنیم ؟

حداکثر تا 6 ماه قبل از سفر 

6-حداقل مدت اعتبار پاسپورت برای درخواست ویزا ی ایتالیا باید چه مدت باشد؟

حداقل 6 ماه از تاریخ اتمام ویزای ایتالیا 

7-امکان صدور ویزای فوری و یا تضمینی ایتالیا وجود دارد ؟

خیر حداقل زمان صدور ویزا 14 روز می‌باشد.

8- مبلغ یک میلیون و هفتصد هزارتومان به چه شماره کارتی باید واریز کنیم ؟

باید به شماره کارت 6219867000117305بنام شرکت رهیاب گذر آرتا واریز گردد.

9-حداکثر مدت زمانی‌که میتوان برای اقامت در ایتالیا درخواست داد چند روز می باشد؟

حداکثر مدت مجاز برای اقامت کوتاه مدت با ویزای توریستی 90 روز در بازه زمانی 180 روز می‌باشد.

10-آیا کودکان زیر 18 سال می‌توانند بدون حضور والدین خود در خواست ویزا بنمایند ؟

خیر وحتما” باید همراه یکی از والدین یا سرپرست قانونی‌شان درخواست ویزا بنمایند.

25 thoughts on “ویزای ایتالیا

 1. مرجان says:

  برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا ایا ترجمه عقدنامه نیاز است؟

  • tavakoli says:

   سلام خیر جون اسم همسر شما در شناسنامه هست وشما شناسنامه ترجمه میکنید.

 2. مجید دهقانی says:

  من 4ماهه پیش از فرانسه ریجکت شدم تا چندماه دیگه میتونم مجدد اقدام کنم برای دریافت ویزا؟

  • tavakoli says:

   سلام اگر از کسنولگری ها سوال کنید به شما خواهند گفت فردا صبح . در قانون شینگن هیج محدودیتی باید این موضوع نیست

 3. اقا سهیل says:

  سلام
  من 32 سالمه مجردم تو یه شرکتی کار میکنم ولی بیمه برام رد نمیشه
  میخواستم بدونم ویزای تضمینی میشه برام گرفت؟

 4. سید مرتضی says:

  سلام وقتتون بخیر
  مدارک بنده کامل بوده ولی درخواست ویزام رد شد
  چرااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • tavakoli says:

   سلام ببینید در فرم علت رد درخواست ویزا کدام ایتم تیک خورده است .

 5. masomeh says:

  سلام وقت بخیر چند روز طول میکشه تا جواب ویزام بیاد ویزام برای کشور هلند هستش

 6. سرور says:

  سلام من قبلا یک شینگن از هلند داشتم و الان سند و گردش حساب بالا و تمکن خوب دارم دانشجوی دکتری هستم ولی جایی که شاغل هستم بیمه نیستم آیا میتونم خودم بدون تور برای ایتالیا اقدام کنم؟

 7. Vahid Izadi yar says:

  سلام.میخاستم بپرسم هزینه وقت سفارت ایتالیا نفری چقدره؟ هزینه ویزا متریک چطور؟اگر با آژانسی اقدام کنیم هر دو هزینه به عهده ی مسافره هست یا خیر. ممنون

 8. tavakoli says:

  سلام الان سفارت ایتالیا به خانم متاهلی که قصد سفر تنها با ایتالیا همراه فرزندش را دارد ویزا میدهد؟

 9. Mahtab says:

  سلام اگر شخص دعوت کننده تمکن بزارن. باز هم ما باید تمکن داشته باشیم

 10. سید حمید says:

  سلام وقت شما بخیر. من حدود یک سال پیش ویزای آلمان گرفتم سه ماهه آمدم و حالا میخواهم دوباره ویزای ایتالیا بگیرم. به من گفتن چون قبلا ویزای شینگن گرفتم حالا ایتالیا راحت ویزا میده ولی اینبار میخوام همراه با همسرم برم اما اون قبلا ویزای شینگن نداشته. اتباع هستیم. آیا امکان گرفتن ویزا برای هردوی ما هست یا خیر؟

  • tavakoli says:

   سلام امکان داره با ویزاتون موافقت نکنند مو هعلام کنند هدف از سفرتون مشخص نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *