تور ونیز

تور ونیز ایتالیا فرصتی است برای بازدید از یک شهر هنری کاملا” روی آب، ویژگی که از زمان ناپلئون همیشه میلیون‎‌ها نفر را مجذوب ونیز کرده است. جدا از جزایری که از آب بیرون آمده‌اند، ونیز با خیابان‌ها و کانال‌های متعدد آب می‌شناسند،که چگونه هر بازدیدکننده ای را تسخیر خود می‌کند. ونیز شهر میراث جهانی توسط یونسکو به‌حساب می‌آید که نباید غروب خورشید آن را با آسمان صورتی رنگش از دست بدهید. شهر ونیز چیزهای شگفت انگیز زیادی دارد. از مناظر زیبا گرفته تا تاریخ و غذا، ونیز همه چیز را دارد!دلایل بی شماری برای سفر به ونیز وجود دارد.ونیز قطعا در نوع خود یک شهر منحصر به فرد است .در این شکی نیست، ونیز شهری است که در هیچ کجای دنیا نخواهید یافت. این شهری است که بر روی آب ساخته شده است، پر از معماری باورنکردنی و با داستان های زیادی برای گفتن.هر گوشه ای یک کنجکاوی، یک افسانه یا یک جزئیات را برای عکاسی و بردن به خانه با خود پنهان می کند. ما مطمئن هستیم که هرگز از قدم زدن در خیابان های آن و کشف مناظر جدید خسته نخواهید شد.ونیز مفهوم متفاوتی از زندگی را نشان می‌دهد، جایی که ماشین‌ها وجود ندارند و قایق‌ها علاوه بر پای انسان، وسیله حمل‌ونقل عالی می‌شوند. در کجای دنیا می توانید سوار گوندولا شوید؟بله، درست است، در لاس وگاس آنها گوندولا دارند، اما ما مطمئناً نمی توانیم آنها را با ونیز مقایسه کنیم، ,ونیز شهری است که گوندولا در آن متولد شده و هنوز هم در آن ساخته شده اند. ونیز تنها شهری در جهان است که می تواند شما را به گذشته بازگرداندونیز تغییر نکرده است ونیز بر روی آب متولد شد و امروز نیز همینطور است. زمانی از یک قایق برای حرکت در بین جزایر استفاده می شد و امروز هم همینطور است.اگر از شهرهایی مانند میلان، رم یا هر شهر ایتالیایی دیدن کنید، متوجه خواهید شد که سبک مدرن در کنار ساختمان‌های باستانی زندگی می‌کند، چیزی که در ونیز اتفاق نمی‌افتد.در ونیز

همه چیز از گذشته باشکوه خود صحبت می کند. به هر چیزی که فکر می کنید، می توانید آن را در ونیز پیدا کنیدحتی اگر ما فقط گفتیم که ونیز در گذشته خود لنگر انداخته است، این بدان معنا نیست که آن چیزی را که به دنبالش هستید به شما نخواهد رساند.اگر عاشق خرید هستید، از انتخاب خود غافل خواهید شد، زیرا مغازه های متنوعی در ونیز وجود دارد که حتی نمی توانید تصور کنید.از طرف دیگر، اگر ترجیح می دهید این روز را به هنر و تاریخ اختصاص دهید، با ما هم عقیده خواهید بود که هیچ شهری بیشتر از خود ونیز نمی تواند این آرزو را برآورده کند.کسانی که عاشق هنر و تاریخ هستند ونیز را دوست دارند.اگر هنوز متقاعد نشده اید که ونیز شایسته بازدید است، از شما دعوت می کنیم که مدتی را صرف کشف چیزهای باورنکردنی کنید که می توانید ببینید، چه تعداد از افراد مشهور و سرشناس از اینجا عبور کرده اند و رویای عبور خود را به جا گذاشته اند.ونیز مهد هنر و شهری است که در آن فیلم های زیادی مانند توریست فیلمبرداری شده است و علاوه بر این، شهری است که هر سال میزبان دوسالانه و جشنواره بین المللی فیلم است. بیشتر از این چه می خواهید؟ شاید تنها چند نشانه برای اینکه بتوانید ونیز و زیبایی های آن را بدون گم شدن ببینیدچه عاشق معماری، تاریخ، مکان های زیبا یا غذا باشید، یکی برای شما وجود دارد. به یکی از همین دلیل‌ها، باید از ونیز دیدن کنید! شاید شما هم بخواهید بدانید چگونه در یک روز ونیز را بگردید و از جاهای دیدنی ان بازدید کنید، همچنین فرصت کافی برای عکاسی و خوردن یک نوشیدنی خنک در تابستان و یا گرم در کوچه‌های قدیمی این شهر در کنار کانال داشته باشید. و در کجا هتل بگیرید تا هم دسترسی مناسبی به کانال ونیز داشته باشد و هم قیمت مناسب و در نهایت چگونه سفر خود به ونیز را با خرید چند سوغاتی به پایان برسانید، کافیست تور ونیز را از آژانس لیو پرواز خریداری کنید.

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز(6روز)

1560 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،پاریس(10 روز)

2180 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان (9روز)

2035 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،پاریس(13 روز)

2580 

تورهای ایتالیا بهار

رم،ونیز،میلان،پاریس(13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،بارسلونا (13 روز)

2580 

تورهای ایتالیا بهار

رم،ونیز،میلان،بارسلونا (13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز( 8روز)

1940 

تورهای ایتالیا بهار

رم،فلورانس،ونیز( 8روز)

1670 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز،میلان(11روز)

2320 

چطور در یک روز جاهای دیدنی ونیز را بگردیم؟

در سفر به ایتالیا، یکی از مقاصد گردشگری خود در تور ایتالیا را به شهر ونیز اختصاص دهید. و به خاطر قیمت تور ونیز سفر به این شهر را از دست ندهید. پس در هر کدام از شهرهای ایتالیا هستید، خود را به ایستگاه قطار سان لوچیا (Statzione s.lucia) برسانید،و از ایستگاه قطار خارج شوید و عظمت کانال بزرگ ونیز را مشاهده کنید. فرصت کافی برای عکاسی و لذت بردن از طبیعت و معماری زیبای کانال برای خود مهیا کنید.

راهنمای سفر به ونیز

گشت روی کانال ونیز با Vaporetto

سفر خود درتور ونیز را با خرید یک بلیط گشت روی کانال ونیز با اتوبوس آبی (vAPORETTO) شروع کنید. در سمت چپ ایستگاه قطار بلیط فروشی برای خرید بلیط Vaporetto هست، ابندا یک بلیط 7.50 یورویی یک طرفه گشت روی کانال ونیز تهیه کنید. دقت کنید این بلیط‌ها از موقع باطل کردن 75 دقیقه اعتبار دارد و سپس از ایستگاه D یا B سوار خط  اتوبوس آبی بشوید و تا انتهای کانال یعنی ایستگاه “Lido s.m.e “a” بروید و پیاده شوید، با  اتوبوس آبی بعدی تا ایستگاه San marco بروید. در این ایستگاه پیاده شوید.(ادامه مطلب اینجا بخوانید)

جاهای دیدنی ونیز که روی کانال می‌بینید:

در  ونیز، در طول کانال بزرگ با چندین بنای تاریخی، اصیل و مذهبی مواجه خواهید شد که هر کدام زیبایی غیرقابل انکار و جذابی دارند. کلیساها، کاخ ها، پل ها، برج ها و خانه هایی با معماری و رنگ های چشمگیر مشرف به کانال هستند و بازدیدکنندگان را شگفت زده می کنند. نام بردن از وهمه جاهای دیدنی غیرممکن است زیرا تعداد آنها بسیار زیاد است، بنابراین ما خود را به فهرست کردن 6 جای دیدنی ونیز در برنامه سفر به ونیز در کانال بزرگ محدود کردیم.

جاهای دینی ونیز در تور ونیز

1 – پل کالاتراوا (Ponte di Calatrava)

هیچ شهر دیگری در جهان به اندازه ونیز پل های بزرگ و کوچک ندارد. اضافه شدن یک پل دیگر نباید باعث ایجاد تصور زیادی شود، به جز اینکه ساخت یک پل عابر پیاده جدید بر روی کانال بزرگ که تنها چهارمین پل ساخته شده از قرن شانزدهم است، به وضوح یک رویداد ملی و بین المللی است.این پل، که به نام پل  قانون اساسی ونیز نیز می‌شنایند، توسط فیلیپو لئوناردی برای شهرداری ونیز طراحی گزدیده است. این قطعاً اولین زیبایی از بسیاری از زیبایی‌هایی است که پس از رسیدن به ونیز با آن مواجه خواهید شد، زیرا پل از کانال بزرگ عبور می‌کند که Piazzale Roma را به ایستگاه راه‌آهن(Stazione san lucia) متصل می‌کند. ساختار آن از فولاد و شیشه ساخته شده است، بنابراین آن را از پل های تاریخی ونیز متمایز می کند و به آن رنگ مدرن می دهد.این پل در سال 2008 ساخته شد ولی از نظر بسیاری از مردم ونیز ساخت این پل یک فاجعه است چرا که این طراحی مدرن در مقابل ساختمان‌های قدیمی ونیز دوست ندارند.وقتی این پل ساخته شد در موقع بارندگی مردم بر روی ان لیز می‌خوردند، ونیز برای افرادی معلول با ویلچر قابل استفاده نبود.

تور ونیز

2 – باغ پاپادوپولی (Giardini  papadoli)

این یک پارک عمومی کوچک و زیبا در نزدیکی Piazzale Roma در محله Santa Croce ونیز است که در ساحل کانال بزرگ، در منطقه سانتا کروچه واقع شده است. در داخل آن پوشش گیاهی انبوهی وجود دارد که در میان آن انواع کاج اروپایی، صنوبر، بلوط، سرو، درختان لیموترش و خیلی چیزهای دیگر ظاهر می شود.یک سوم از مساحت این باغ در سال 1933 زمانی که کانال جدیدساخته شد ویران شد.

جاهای دیدنی ونیز در تور ونیز

 

3 – کلیسای سن سیمئون پیکولو (Chiesa di San Simeon Piccolo)

یکی از معروفترین کلیساهای ونیز و اولین ساختمان ایتالیایی به سبک نئوکلاسیک. این کلیسا به قدیسان سیمئون و یهودا تقدیم شده است و از شناخته‌ترین بناهای تاریخی و از جاهای دیدنی شهر ونیز می‌باشد. این کلیسا در سانتا کروچه در از آن سوی کانال بزرگ، رو به ترمینال راه آهن قرار دارد که با خروج از کلیسا به راحتی دیده می‌شود.این کلیسا در سال 1738 در کنارکانال ونیز ساخته شده است.

تور ونیز

4 – کلیسای اسکالزی(Chiesa degli scalzi)

در منطقه Cannaregio یکی از زیباترین بناهای مذهبی وجود دارد. این کلیسا به سانتا ماریا دی نازاره تقدیم شده است. ساختار آن دارای ستون‌ها، تزیینات و کنده کاری‌هایی است که در میان آن‌ها مجسمه‌های بسیاری وجود دارد که شخصیت‌های مذهبی مختلف را نشان می‌دهند، در حالی که در داخل آن نقاشی‌های دیواری، نقاشی و مجسمه‌های بسیار دیگری وجود دارد.

جاهای دیدنی ونیز در تور ونیز

5 – Fontego (Fondaco) dei Turchi

مستقیماً روی آبهای کانال بزرگ ونیز می توانید این بنای تاریخی زیبا و خاص را ببینید که قدمت آن به سال 1225 باز می گردد.این کاخ بعنوان مسافرخانه ترک‌ها در کانال ونیز بود  از آن زمان تاکنون چندین بار بازسازی شده است که آن را بیش از پیش بهبود بخشیده و جلوه ای پر از طاق و نقوش به آن بخشیده است.

تور ونیز

6 – پل ریالتو(Ponte di Rialto)

در تور ونیز بازدید از پل ریالتو ونیز در امتداد کانال بزرگ شما خود را در مقابل پل باشکوه و مهم ریالتو خواهید دید. این در واقع یکی از چهار پل است که از کانال عبور می کند، اما به طور خاص قدیمی ترین نیز است. با این حال آنچه شما را غافل می کند، بدون شک ساختار جذاب و تزئینات ظریف آن است. در سفر به ونیز بازدید از این پل دیدنی را از دست ندهید

تور ونیز

ادامه گشت وگذار در ونیز پیاده

پس از پیاده شدن از vaporetto در ایستگاه میدان San marco باید ادامه گشت و گذار در تور  ونیز را با پای پیاده ادامه دهید. میدان سان مارکو میدان اصلی شهر ونیز می‌باشد که در آن 11 جاذبه توریستی بسیار زیبا دارد که نباید بازدید از آنها را از دست بدهید. برای رفتن از میدان سان مارکو به پل قدیمی ریالتو کافیست فقط 7 دقیقه پیاده روی کنید. ابتدا واردکوچه Frezzaria  شوید و سپس در ادامه وارد کوچه Calle Fuseri شده و در ادامه از طریق کوچه Corte teatro به پل می‌رسید . جتما” به روی پل بروید و علاوه بر عکاسی از مغازه‌های آن نیز دیدن کنید.و در ادامه مسیر پس از بازدید از پل بسمت ایستگاه قطار سان لوچیا حرکت کنید.

جاهای دیدنی ونیز در میدان سان مارکو

1-Basilica di San Marco (کلیسای سان مارکو )2-Caffè Florina (کافه فلوریان)3-Biblioteca Nazionale Marcina (کتابخانه مرکزی)4-Campanile di San Marco (برج سان مارکو)5-Colonne di San Marco e San Todaro (ستون‌های سان مارکو وسان تودارو)6- Museo Archeologico Nazionale (موزه ملی)7-Museo Correr (موزه کور)8-Palazzo Ducale (ساختمان دوکال)9-Piazzetta dei Leoncini (میدان لئونسینی)10-Torre dell’orologio (برج ساعت)11-Ponte dei Sospiri (پل افسوس)

در ونیز کجا هتل بگیریم ؟

شاید شما هم علاقمند باشید در تور ایتالیا یک شب در ونیز اقامت داشته باشید و یک شب خود را، با رزرو هتل در کنار کانال ونیز بگذرانید، ولی معمولا” هتل‌های کنار کانال ونیز اکثرا” قدیمی و معمولا” در تابستان بوی نامطبوعی از سمت کانال به مشام می‌رسد، ولی با این حال قیمت هتل ونیز در این منطقه بسیار گران است. همچنین به علت وجود پله و پل‌های فراوان در طول مسیر، دسترسی به هتل‌ها امتداد کانال ونیز برای بردن چمدان‌ها بسیار سخت است.بهتر است رزرو هتل خود در ونیز را در قسمت خشکی شهر ونیز یعنی منطقه مستره انجام دهید و به راحتی از ایستگاه قطار مستره تنها با پرداخت 1.50 یورو خود را با کانال ونیز برسانید. هتل‌های ونیز در منطقه مستره هم نوساز تر هستند و هم قیمت هتل ونیز در این منطقه بسیار مناسب‌تر از قیمت هتل‌ها در کنار کانال ونیز است. در ادامه تعدادی از هتل‌های ونیز را به شما معرفی می‌کنیم:

هتل Montecarlo در قلب ونیز، 50 متری میدان سنت مارک، در یک قصر قدیمی قرن هفدهم واقع شده است. این هتل که به تازگی بازسازی شده است، ترکیبی از فضای تصفیه شده و محتاطانه به طور معمول ونیز، با تمام امکانات رفاهی یک هتل بزرگ مدرن است. اندازه کوچک هتل اقامتی ، آرام را تضمین می کند.

هتل آVivit  در میدان معروف پیاتزا فرتو، مکانی اجتماعی در مرکز پیاده‌روی Mestre واقع شده است. یک ایستگاه اتوبوس که در چند قدمی ملک قرار دارد، به ونیز و تالاب متصل می‌شود و تنها 10 دقیقه با اتوبوس فاصله دارد.

هتل Kappa در ساختمانی متعلق به اوایل قرن بیستم واقع شده است، در 40 متری ایستگاه اتوبوس قرار دارد که دسترسی سریع و آسان به ونیز را دارد.

هتل  Carlton On The Grand Canal شیک و دلپذیر، تقریباً 30 سال است که توسط یک خانواده ونیزی که دوست دارند به مهمانان خود توجه کنند، با اشتیاق اداره می شود

هتل   Palace Bonvecchiati  با طراحی داخلی معاصر، مرکز سلامتی و مدرن‌ترین خدمات، مفهوم مهمان‌نوازی جدیدی را در قلب تاریخی ونیز پیشنهاد می‌کند: در 200 متری میدان سنت مارک و از ریالتو قرار دارد.

هتل   Colombina  در مرکز شهر ونیز و تنها چند قدم از میدان سنت مارک قرار دارد. کاخ نجیب ونیزی که هتل را در خود جای می دهد، رو به یکی از معروف ترین کانال سرناد گوندولا در جهان است و منظره ای خیره کننده از پل آه و مناره های باسیلیکا سن مارکو را به رخ می کشد.

هتل در ونیز

گوندولا چیست؟

گوندولا یک قایق پارویی سنتی با کف مسطح ونیزی است که به خوبی با شرایط تالاب ونیزی سازگار است. معمولاً توسط یک پارو که به بدنه چسبیده نیست و به عنوان سکان نیز عمل می کند، رانده می شود. اگر قیمت آن برای شما آزار دهنده نیست حتما” آن را بر روی کانال در تور ونیز خود تجربه کنید. قیمت ان برای نیم ساعت حدود 80 یورو می‌باشد.برای قرن ها، گوندولا وسیله حمل و نقل اصلی و متداول ترین کشتی آبی در ونیز بود. در دوران مدرن، قایق‌ها هنوز نقشی در حمل‌ونقل عمومی در شهر دارند و به عنوان کشتی (فری‌های کوچک) بر فراز کانال بزرگ که توسط دو پاروزن اداره می‌شود، خدمت می‌کنند.انواع مختلفی از قایق‌های گوندولا نیز در رگاتاهای ویژه (مسابقه قایقرانی) که بین گوندولی‌ها برگزار می‌شود، استفاده می‌شوند. با این حال، نقش اصلی آنها امروزه حمل گردشگران به سواری با نرخ های ثابت است. تقریباً 400 قایق دارای مجوز در ونیز و تعداد مشابهی قایق وجود دارد که در مقایسه با هزاران قایق که قرن ها پیش از کانال ها عبور می کردند، کمتر است. با این حال، آنها در حال حاضر به جای انواع مختلف قایق های خانگی کهنه در گذشته های دور، به زیبایی ساخته شده اند.

تور ونیز

9 thoughts on “تور ونیز

 1. مریم جوادی says:

  مقاله بسیار خوب و کاملی بود امیدوارم بتوانم با شما به ونیز سفر کنم

 2. آرزو محمدی says:

  من به ونیز با آژانس لیو پرواز سفر کردم ، شهر بسیار زیبا ودیدنی است پیشنهاد میکنم حتما برای یکبار هم که شده به این شهر زیبا و رویایی سفر کنید.

 3. مینا برغمدی says:

  سلام آقای توکلی منم با آژانس شما به صورت انفرادی به ونیز سفر کردم ممنونم از خدمات و کادر حرفه ایتون

 4. محمود سلامی says:

  سلام وقت بخیر امکان خرید بلیط گشت روی کانال ونیز و همچنین بلیط جزیره بورانو از طریق شما هست؟

  • tavakoli says:

   سلام بله ما کلیه خدمات مورد نیاز در سفر به ایتالیا را ارائه میدهیم

  • tavakoli says:

   سلام بستگی به علاقه شما داره ولی بهتر جاهای دیدنی هر دوشهر رامطالعه کنید و خودتان تصمیم بکیرید

 5. سید علی says:

  ممنون از آقای توکلی و آژانس لیوپرواز برای همراهی و توضیحات خوبشون در سفر ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *