جنوا با قدمت 5000 سال قبل از میلاد، شهری بندری در سواحل دریای مدیترانه و شمال غربی ایتالیا که از 2000 سال قبل از میلاد دریانوردان یونانی در ان مستقر شدند.جنوا  زادگاه کریستف کلمب،برای قرن ها به دلیل نقش اصلی آن در تجارت دریایی مشهور می‌باشد.جنوا خانه برخی از چشمگیرترین سازه ها و کاخ های اروپا است که بسیاری از آنها به قرون وسطی برمی گردد. بندری پر رونق در شمال ایتالیا ، منطقه تاریخی با کوچه های پرپیچ و خم است که به کاخ های رنسانس ، کلیساهای جامع کاتولیک روم ، موزه های هنری و پیازهای زیبا منتهی می شود.جنوا زادگاه پستو است و تقریباً در هر رستوران این شهر ایتالیایی یافت می شود.

برای یک توریست، بازدید یک روزه از شهر قدیمی جنوا  بسیار دشوار است. به همین خاطر با توجه به تعداد زیاد مکان تاریخی و توریستی باید به سلیقه خود انتخاب کنید که برخی از موزه‌ها رو ببینید، یا مهمترین بناهای تاریخی را یا در کنار دریا قدم بزنید و یا یک‌روز را در ساحل زیبا جنوا آفتاب بگیرید و لذت ببیرید. اما آنچه واضح است دیدن این شهر زیبا در مدت اندک بسیار دشوار است . اما در هر صورت خوردن فوکاچو جنوایی را فراموش نکنید. ما به شما یک برنامه سفر پیشنهاد می کنیم که پیاده شهر را ببصورت بازدید کنید، و نیازی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ندارید، می توانید آرام قدم بزنید و از هر گوشه ای لذت ببرید.

بازدید یک‌روزه از جنوا پیاده

اگر پس از گرفتن ویزای ایتالیا قصد سفر به شهر قدیمی و زیبای جنوا را دارید، یا در تور ایتالیا خود برنامه بازدید یک یا دو روزه از شهر جنوا را دارید، در این مقاله من برای شما می‌نویسم چطور از شهر جنوا  یک‌روزه بازدید کنید. در این برنامه از بندر قدیمی جنوا حرکت می کنیم، سپس به کلیسای جامع سان لورنزو می رسیم و در “کوچه های” معروف وارد قلب مرکز تاریخی می شویم که در آنجا گوشه های پنهان شگفت انگیزی را خواهیم دید.من سال‌هاست در شهر جنوا زندگی می‌کنم و در واقع خودم عاشق انجام این مسیر برای گشت وگذار در این شهر هستم پس کفش راحت بپوشید، حداقل 4 کیلومتر پیاده روی خواهید کرد و برنامه سفر شامل چند صعود و راه پله است. در هر صورت، این یک تور پیاده روی دلپذیر در قلب جنوا است که نه تنها برای کسانی که برای اولین بار از جنوا بازدید می کنند، بلکه برای مردم محلی که دوست دارند “گردشگر در خانه” باشند نیز مناسب است.اگر با قطار به شهر جنوا می‌آیید در ایستگاه   Stazione Principe  پیاده شوید. در صورتیکه با هواپیما به این شهر سفر می‌کنید می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌ و یا تاکسی خودتان به میدان Principe برسانید. ما سفر خود را طبق برنامه از میدان Principe  شروع می‌کنیم.

از میدان Principe وارد خیابان Gribalbi شوید و مسیر خود را ادامه دهید تا به میدان Nunziata برسید، سپس وارد خیابان Via delle fontane بشوید و خیابان تا انتها بروید تا به بندر قدیمی Porto Antico برسید. پورتوآنتیکو قلب شهر، روح مرکز تاریخی و بزرگترین میدان در دریای مدیترانه است. در این بندر شما علاوه بر بازدید از آکواریوم جنوا، میتوانید از کشتی نپتون، سازه بیگو، ساختمان سان جورجو بازدید کنید سپس وارد خیابان San lorenzo شوید که درست در پشت کاخ سان جورجو قرار دارد .کمی سربالایی را ادامه دهید تا به کلیسای جامع سن لورنزو که در سمت چپ شما قرار دارد برسید. سن لورنزو علاوه بر اینکه محل اصلی عبادت در شهر است، یک نقطه ملاقات مشترک برای ما جنوائی ها است که دوست داریم روی پله های آن توقف کنیم تا یک بستنی یا یک تکه فوکاچیا بخوریم. ساخت کلیسا در حدود سال 1100 آغاز شد و تزئینات نوار سیاه و سفید نمونه ای از قرون وسطی جنوایی است: این دو رنگ نماد اشرافیت بودند. در طرفین نما دو مجسمه با ابهت وجود دارد که شیرهایی را نشان می دهد که همه دوست دارند از آنها عکس بگیرند. من به شدت توصیه می کنم از داخل کلیسا دیدن کنید (جایی که یک بمب منفجر نشده نیز وجود دارد) و از پله ها بالا بروید تا به برج ناقوس و ایوان برسید: منظره ای غیرعادی از جنوا خواهید داشت.

پس از بازدید از کلیسای جامع سان لورنزو، از طریق سن لورنزو ادامه دهید تا به پیاتزا ماتئوتی، یکی از میادین اصلی جنوا برسید. کاخ دوج، کلیسای گسو کاخ اسقف اعظم مشرف به آن هستند. Piazza Matteotti در لبه مرکز تاریخی یعنی محل تقاطع بافت قدیم و جدید شهر جنوا قرار دارد.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.