سفر به دریاچه کومو

دریاچه کومو، یکی از مناطق دیدنی در  منطقه لومباردی شمال ایتالیاست، که باید در تور ایتالیا حتما” به آن سفر کنید. یک منطقه تفریحی مجلل،که به‌خاطر مناظر شگفت انگیزش  معروف است و در مقابل دامنه‌های کوه آلپ و در نزدیکی شهر میلان قرار دارد. این دریاچه به وسعت 146 کیلومتر مربع  شبیه Y وارونه است، و از سه شاخه تشکیل شده است: در جنوب غربی شاخه کومو (Como)، در جنوب شرقی شاخه لکو(Lecco) و در شمال شاخه کولیکو (Colico)، که این 3 شاخه در شهر تفریحی Bellagio به هم می رسند. دریاچه کومو به دلایل مختلفی از جمله زیبایی طبیعی خیره کننده، دهکده های جذاب کنار دریاچه و ویلاهای تاریخی، مشهور است. اکثر توریست‌ها از طریق شهر کومو که انتهای دریاچه قراردارد، برای بازدید و تفریح به این دریاچه می روند. اما بازدید مناظر زیبای این دریاچه از شهرهایی که مشرف بر دریاچه هستند، زیبایی خاصی دیگری را دارد.خودم را برای یک سفر هیجان انگیز دیگر آماده کردم، تصمیم گرفتم ابتدا به شهر Varenna  بروم و از آنجا با کشتی روی دریاچه کومو به شهر Bellagio بروم و سپس با اتوبوس به شهر کومو  و از آنجا به جنوا برگردم. برنامه سفر فشرده ای بود ولی مطمئن بود تجربه جدیدی برام خواهد بود.

دریاچه کومو

بازدید از دریاچه کومو از دهکده Varenna

صبح زود 6 آوریل 2024 با قطار 7.00صبح از جنوا به سمت میلان حرکت کردم و طبق برنامه در ساعت 8.30 صبح به ایستگاه قطار مرکزی میلان رسیدم. پس از پیاده شدن ، قطار بلیط به شهر varenna را خریداری می‌کردم. شهر varenna در فاصله 60 کیلومتری میلان، و در حدود 20 کیلومتری شمال غربی شهر Lecco  قراردارد. پس از خریدن بلیط قطار از دستگاه های فروش بلیط ، قطار طبق برنامه به‌سمت varenna  حرکت کرد، قطار بسیار شلوغ بود و به‌دلیل پر بودن صندلی ‌ها مجبور شدم در وسط راهرو قطار وایستم حدود یک‌ساعت بعد به شهر varenna رسیدیم، و اکثر مسافرها پیاده شدند و تقریبا” قطار خالی شد. پس از پیاده شدن ، از پله های ایستگاه قطار پایین رفتم و همزمان با تماشای مناظر زیبا و زیبایی وصف ناپذیر از مجموعه‌ای از خانه‌های رنگارنگ مشرف به دریاچه که کوه‌های زیبا و سرسبز در پشت آنها قرار داشتند که نظر هر توریستی را به خود جلب می‌کرد، به دریاچه رسیدم و در امتداد دریاچه با بقیه توریست‌ها شروع به پیاده روی کردم. در امتداد لبه دریاچه مجموعه ای از کوچه های باریک سرپوشیده با  رستوران های کوچک که مشرف به دریاچه بودن قرار داشتند. در ادامه دریاچه تا جایی‌که ممکن بود پیاده رفتم وسپس از یکی از کوچه های باریک ، سنگ‌فرش شده بالا آمدم تا به خیابان منتهی به مرکز شهر برسم. مرکز شهر بسیار کوچک و مشرف به دریاچه بود. میدان اصلی شهر Piazza San Giorgio، که در ضلع شمال آن یک  کلیسای قرن سیزدهمی به همین نام، قرار دارد.از جاذبه های معروف در مرکز شهر Varenna ویلا Monasteroa که به یک موزه  کاملا” مبله که یک باغ گیاه شناسی نیز در داخل ان قرار دارد و وردیه آن 10 یورو می‌باشد. و در کنار این ویلا ، ویلای دیگری به‌نام  Cipressi که در حال حاضر به یک هتل زیبا تبدیل شده است. و شامل باغ‌ های زیبایی است با تراس‌های دیدنی و شیب‌دار روی دریاچه.

 

دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو

بازدید از دریاچه کومو از دهکده Bellagio

در ادامه سفر باید از دهکده  varenna به سمت Bellagio می‌رفتم. بهترین وسیله کشتی بود، به همراه تجربه گشت روی دریاچه . بلیط کشتی به قیمت 4 یورو خریدم و پس از یک سفر 20 دقیقه ای بر روی دریاچه کومو به روستا Bellagio  رسیدم. این روستا یکی از معروف‌ترین و زیباترین روستاهای دریاچه کومو به حساب می‌آید و با ویلاها و باغ‌های زیبا، آب و هوای معتدل و ویژگی‌های طبیعی و زیست‌محیطی چشمگیر می‌تواند سالانه هزاران گردشگر را از سراسر جهان شگفت‌زده و مسحور کند.این روستا دقیقا در محل اتصال هر 3 شاخه دریاچه به یکدیگر می‌باشد و به مروارید دریاچه کومو معروف است.پس از خوردن نهار و گشت وگذار در این دهکده تصمیم گرفتم فاصله بین این روستا تا شهر کومو را که حدود 30 کیلومتر هست را با اتوبوس برم.پس از پیدا کردن ایستگاه اتوبوس حدود یکساعت منتظر ماندم تا اتوبوس بیاد و البته خسته شده بود و فرصتی تا کمی استراحت کنیم.پس از رسیدن اتوبوس از راننده اتوبوس بلیط خریدم و سوار شدیم البته به علت تعداد زیاد مسافر مجبور شدم قسمتی از مسیر را روی پا بایستم. مسیر بسیار باریک و جذاب بود. در یکطرف درختان سر به فلک کشیده و در طرف دیگر دره که در پایین ان دریاچه قرار داشت. حدود 30 کیلومتر فاصله بین این bellagio  و como  بود و مدت 60دقیقه طول کشید تا ما به شهر کومو برسیم.البته شما میتوانید به جای استفاده از اتوبوس ، کشتی بر روی دریاچه را انتخاب کنید .پس از رسیدن به شهر کومو حدود 7 شب بود و من فرصتی برای گشت و گذار در شهر کومو نداشتم البته چند بار به این شهر سفر کرده ام به همین خاطر خودمو سریع به ایستگاه قطار رسوندم تا اخرین قطار میلان به جنوا را در ساعت 8 شب حرکت میکرد از دست ندهم.

دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو
دریاچه کومو

3- شهر کومو

امیدوارم با خواندن این مقاله تصمیم بگیرید با ما به دریاچه کومو سفر کنید. ما در مجموعه لیو پرواز برای شما سریعا” از سفارت ایتالیا درخواست وقت ملاقات می‌کنیم و پس از تکمیل فرم‌های ویزا با دعوتنامه توریستی برای شما درخواست ویزای شینگن می‌کنیم.  کومو شهری است در انتهای جنوبی دریاچه کومو در شمال ایتالیا. این شهر به‌خاطر کلیسای جامع گوتیک کومو، راه‌آهن فونیکولار خوش‌منظره، و گردشگاهی در کنار آب شهرت دارد.مهمترین جاهای توریستی کومو عبارتند از:

کلیسای جامع کومو | Como Cathedral

این کلیسا یکی از زیباترین کلیساهای ناحیه لومباردی ایتالیا است که که حدود 400 سال ساخت آن طول کشید. طرح اولیه (1396) مدیون لورنزو دگلی اسپاتزی  است، اما این طرح سپس توسط پیترو دی برجو (کومو) و سایر هنرمندان متوالی تا حدی اصلاح شد. فضای داخلی آن با ده ستون صلیبی شکل با طاق های نوک تیز با دامنه های مختلف و طاق های متقاطع به سه شبستان تقسیم شده است. دو مجسمه، پلینی بزرگ و پلینی جوان که در دو طرف درگاه قرار دارند، این مردان مشهور ادیب کارمندان امپراتوری روم بودند و در قرن اول پس از میلاد متولد شدند. در کومو با وجود بت پرست بودن، آنها به این مقام معتبر در کلیسای جامع مفتخر شده اند.یک محراب و یک نقاشی دیواری توسط A. De Passeris از کلیسای تخریب شده سنت ماریا ماگیوره آمده است.با دیدن نمای بیرونی آن وسوسه می‌شوید، از داخل آن‌هم دیدن کنید.

 ویلا دل بالبیانلو | Villa del Balbianello

از نوک شبه جزیره کوچک جنگلی لاودو، که بر فراز آب های مرکز دریاچه کومو کشیده شده است، ویلا  مشرف به چشم انداز وسیعی است که آن را به یکی از دیدنی ترین اقامتگاه های لاریو تبدیل کرده است. آغازگر شگفتی‌های بالبیانلو، کاردینال دورینی، مردی ادیب و حامی بود که در پایان قرن هجدهم این گوشه از دریاچه را انتخاب کرد تا آن را به مکانی برای لذت و سرگرمی ادبی تبدیل کند.

 

دریاچه  را از قاب کشتی‌ها بنگرید

سوارشدن بر عرشه کشتی به‌خودی‌خود جذاب و تجربه‌ای متفاوتی است. حال‌آنکه این تجربه‌ در کنار زیبایی دریاچه کومو قرار بگیرد، همه‌ چیز غیر قابل‌ توصیف می‌شود و خود باید آن را تجربه کتید. سیستم کشتی‌رانی این دریاچه یکی از مدرن‌ترین‌ها به شما می‌رود.این سیستم در کل 3 نوع سرویس به گردشگران ارائه می‌دهد، که هرکدام جذابیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند.سرویس اول که Motorship نام دارد شاخه غربی تا جنوبی دریاچه را پوشش می‌دهد.سرویس دوم Fast نام دارد که همان مسیر غرب تا جنوب را با سرعت بیشتر و توقف کمتر طی می‌کند.سرویس سوم  هم که با نام Ferris شناخته‌شده از وسط دریاچه عبور کرده و روستاهایی مثل Menaggio، Bellagio، Varenna و Cadenabbia را به هم متصل می‌کند.

جزیره کومو
کلیسای شهر کومو
تور ایتالیا
جزیره کومو میلان
دریاچه کومو
تفریحات دریاچه کومو - لیوپرواز

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان(7روز)

1690 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز( 8روز)

1940 

تورهای تابستان انفرادی

رم،فلورانس،ونیز،میلان(11روز)

2320 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز(6روز)

1560 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان (9روز)

2035 

تورهای تابستان انفرادی

میلان،پاریس (7روز)

2060 

تورهای تابستان انفرادی

رم،پاریس (8روز)

2235 

تورهای تابستان انفرادی

رم،بارسلونا (8روز)

2090 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ناپلی،کاپری،آمالفی(8روز)

2350 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،بارسلونا (13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،میلان،پاریس(13 روز)

2580 

تورهای تابستان انفرادی

رم،میلان،پاریس(11 روز)

2770 

تورهای تابستان انفرادی

رم،ونیز،پاریس(10 روز)

2180