دریاچه کومو عمیق ترین دریاچه اروپا

تور ایتالیا

جزیره کومو

ایتالیا پر از دریاچه- کوهستان و سواحل رویایی است، که جذابیت‌های طبیعی خارق العاده ای را برایش به ارمغان آورده. یکی از جاذبه های گردشگری در شمال ایتالیا شهرکومو و دریاچه کومو است که با نام لاریو شناخته می شود. همچنین یکی از بی نظیرترین دریاچه ها و جزء سومین دریاچه بزرگ شمال ایتالیا (بعد از دریاچه گاردا و دریاچه ماگیوره) است که در سفر به میلان با تور ایتالیا نباید بازدید از آن را از دست داد. جمعیت فعلی این شهر 84000 نفرمی باشد. دریاچه کومو در فاصله 50 کیلومتری شهر میلان می باشد. دریاچه کومو در شبکه اصلی راه آهن ایتالیا وجود دارد که قطار مرتب از میلان به کومو در حرکت است زمان تقریبی 40 دقیقه می باشد. دریاچه کومو یکی از عمیق ترین دریاچه های اروپا است و شمال این دریاچه به طبیعت کوهستانی آلپ متصل می شود. سریعترین قطار از کومو به میلان حدود 37 دقیقه طول می کشد و مسافتی حدود 40 کیلومتر را طی می کند.

جاذبه های شهر کومو

کلیسا جامع کومو como cathedral

ویلا دل بالبیانلو villa del balbianello

قلعه دی فوئنتسforte di fuentes

مسیر طبیعت گردی Sentiero del Viandante

باغ گیاه شناسی در هتل ویلای کیپرسی botanic garden hotel villa cipressi  از جمله جاذبه های شهر کومو است.

دریاچه کومو:

دردریاچه کومو از ورزش‌های آبی متعددی از جمله قایقرانی، شنا ، اسکی روی آب و موج سواری وجود دارد.

جنگل ها:

در اطراف دریاچه کومو جنگل های سرسبز وجود دارد که می توان در جنگل گشت وگذار کرد به صخره نوردی و پیاده روی پرداخت.

کلیسا:

از دیگر جاذبه های گردشگری شهر کومو کلیسا است در قرن چهاردهم ساخته شده است. این برج دارای یک برج مرمری با جزئیات سنگ‌ها و مجسمه‌های حکاکی شده است. همچنین دارای یک محراب با طراحی دقیق و پنجره گل رز قرون وسطایی است. به‌طور غیرمنتظره‌ای، مجسمه‌هایی در کنار ورودی اصلی خانواده‌ای که با مسیحیان خصومت داشتند و آنها را قصابی می‌کردند – پلینی و فرزندانش را نشان می‌دهد. همچنین می شود از برج بالا رفت تا منظره عالی شهر کومو را مشاهده کرد.

موزه:

در مجاورت کلیسای جامع، می‌توانید موزه باستان‌شناسی

دلپذیر کومو را پیدا کنید، که این موزه آثار باستانی از دوران نوسنگی و رومی را دارد.همچنین دارای تسلیحاتی ازنبرد معروف ریگارمنتو – مبارزات برای آزادی ایتالیا از اتریش است که در تپه های اطراف کومو اتفاق افتاد. همچنین موزه پارچه های ابریشمی بسیاز زیبا و چشم نواز نیز وجود دارد و جایی است که میتوان درباره پارچه پارچه های سنتی این ناحیه اطلاعات عالی بدست آورد.ویلا های بسیار زیبایی در سواحل غربی این دریاچه قرار دارد که این ویلاها بسیار سرسبز و چسم انداز بی نظیری دارد که همه عاشقان هنر و طبیعت را به خود جذب می کند.قلعه دی فوئنتس از زمان سلطه اسپانیایی به یادگار مانده که اهمیت تاریخی دارد و در قسمت شمالی دریاچه وجود دارد.در اطراف دریاچه رستوران ها باتنوع غذایی بسیار وجو دارد. هتل رو به دریاچه جهت اقامت با منظره ای باور نکردنی این منطقه تلفیقی از جاذبه های تاریخی-طبیعی-تفریحی و گردشگری دارد. دور از انتظار نیست که در اطراف این دریاچه افراد مشهور را ببینید زیرا افراد مشهور زیادی در کنار این دریاچه ویلا دارند. دریاچه کومو دوره ای سر زبان  همه بود که زوج مشهور جورج و امل کلونی در یک ویلای مجلل در اینجا در این منطقه لذت بخش زندگی می کردند که مدت هاست مقصد مورد علاقه افراد ثروتمند و مشهور بوده است. این شهر محل تولد افراد مشهور ایتالیایی از جمله مدونا خواننده معروف آمریکایی است.کومو زادگاه بسیاری از شخصیت‌های تاریخی، از جمله شاعر Caecilius که کاتولوس در قرن اول قبل از میلاد از آن یاد کرد، نویسندگان پلینی بزرگ و پلینی کوچکتر، پاپ اینوسنتس یازدهم، دانشمند الساندرو ولتا، و کوزیما بود. لیست، همسر دوم ریچارد واگنر و مدیر طولانی مدت جشنواره بایروث، و آنتونیو سنت الیا، معمار آینده پژوه و پیشگام جنبش مدرن. شهر و دریاچه به‌عنوان محل فیلم‌برداری برای فیلم‌های سینمایی محبوب اخیر انتخاب شده‌اند.هتل ویلای کیپرسی که یکی از قدیمی ترین هتل ها بوده و بسیار با شکوه است و سالانه گیاهان بسیار زیبا و منحصر به فردی در این قسمت مشاهده می شود. در یک قسمت از دریاچه کومو محلی برای نگهداری حیوانات وحشی وجود دارد. اطراف دریاچه مزرعه های کشاورزی هست که میتوان عسل-سبزیجات روغن محلی و… تهیه کرد.

1- کلیسای جامع کومو | Como Cathedral

این کلیسا یکی از زیباترین کلیساهای ناحیه لومباردی ایتالیا است که که حدود 400 سال ساخت آن طول کشید. طرح اولیه (1396) مدیون لورنزو دگلی اسپاتزی  است، اما این طرح سپس توسط پیترو دی برجو (کومو) و سایر هنرمندان متوالی تا حدی اصلاح شد. فضای داخلی آن با ده ستون صلیبی شکل با طاق های نوک تیز با دامنه های مختلف و طاق های متقاطع به سه شبستان تقسیم شده است. دو مجسمه، پلینی بزرگ و پلینی جوان که در دو طرف درگاه قرار دارند، این مردان مشهور ادیب کارمندان امپراتوری روم بودند و در قرن اول پس از میلاد متولد شدند. در کومو با وجود بت پرست بودن، آنها به این مقام معتبر در کلیسای جامع مفتخر شده اند.یک محراب و یک نقاشی دیواری توسط A. De Passeris از کلیسای تخریب شده سنت ماریا ماگیوره آمده است.با دیدن نمای بیرونی آن وسوسه می‌شوید، از داخل آن‌هم دیدن کنید.

2- ویلا دل بالبیانلو | Villa del Balbianello

از نوک شبه جزیره کوچک جنگلی لاودو، که بر فراز آب های مرکز دریاچه کومو کشیده شده است، ویلا  مشرف به چشم انداز وسیعی است که آن را به یکی از دیدنی ترین اقامتگاه های لاریو تبدیل کرده است. آغازگر شگفتی‌های بالبیانلو، کاردینال دورینی، مردی ادیب و حامی بود که در پایان قرن هجدهم این گوشه از دریاچه را انتخاب کرد تا آن را به مکانی برای لذت و سرگرمی ادبی تبدیل کند. زیبایی و شگفتی Balbianello، که از طریق دریاچه نیز قابل دسترسی است، کلیدی بود که بسیاری از کارگردانان هالیوود را بر آن داشت تا حماسه های معروفی مانند جنگ ستارگان  را در اینجا بسازند.

3-دریاچه را از قاب کشتی‌ها بنگرید

سوارشدن بر عرشه کشتی به‌خودی‌خود جذاب و تجربه‌ای متفاوتی است. حال‌آنکه این تجربه‌ در کنار زیبایی دریاچه کومو قرار بگیرد، همه‌ چیز غیر قابل‌ توصیف می‌شود و خود باید آن را تجربه کتید. سیستم کشتی‌رانی این دریاچه یکی از مدرن‌ترین‌ها به شما می‌رود.این سیستم در کل 3 نوع سرویس به گردشگران ارائه می‌دهد، که هرکدام جذابیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

سرویس اول که Motorship نام دارد شاخه غربی تا جنوبی دریاچه را پوشش می‌دهد.

سرویس دوم Fast نام دارد که همان مسیر غرب تا جنوب را با سرعت بیشتر و توقف کمتر طی می‌کند.

سرویس سوم  هم که با نام Ferris شناخته‌شده از وسط دریاچه عبور کرده و روستاهایی مثل Menaggio، Bellagio، Varenna و Cadenabbia را به هم متصل می‌کند.

4-باغ گیاه شناسی در هتل ویلای کیپرسی | Villa cipressi

در اطراف دریاچه‌ی زیبای کومو یک هتل قدیمی و بسیار منحصر به‌ فرد قرار دارد، این هتل زیبا دارای بهترین امکانات رفاهی است و نام آن کیپرسی است. این هتل زیبا در کنار انواع امکانات رفاهی و رستوران‌های عالی و مراکز تفریحی دارای باغی است که باعث توجه بسیاری از گردشگران به این هتل شده است. قدمت این هتل به دهه‌ی ۱۴۰۰ می‌رسد. باغ اطراف آن باغی صدساله است که پر از گل و گیاهان متفاوت و زیباست که از گونه‌های مختلف در این باغ پرورش داده‌شده است.

برای سفر و بازدید دریاچه کومو کافی است یکی از تورهای میلان ما را انتخاب کنید و برنامه ریزی سفر خود را به کارسناسان ما بسپارید.  ما در کمترین زمان ممکن برای برای ویزای شینگن شما از سفارت ایتالیا اقدام کرده و سفر شما را سازماندهی می‌کنیم.